Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej

Czasopismo Szaman

Czasopismo Szaman ma nową nazwę "Bliżej zdrowia bliżej natury". Dostępne jest w kioskach, sklepach zielarskich oraz na stronie biolit.pl

"Bliżej zdrowia, bliżej natury" to następca znanego czytelnikom od 30 lat czasopisma "Szaman". To dwumiesięcznik traktujący o medycynie naturalnej, zdrowym trybie życia, stosowaniu ziół w profilaktyce oraz o psychoterapii. Na jego łamach publikują wybitni specjaliści, lekarze i terapeuci, doświadczeni znawcy problematyki zdrowotnej. W każdym numerze znajdziemy praktyczne porady, jak zapobiegać rozmaitym dolegliwościom oraz jak w niekonwencjonalny sposób wspomagać standardowe metody leczenia. 

 

Narodziny Szamana

Założycielem Szamana 30 lat temu była wybitna osobowość w świecie dziennikarstwa - redaktor Nina Grella.

Tytan pracy, kochająca życie i ludzi. Pragnieniem było stworzenie czasopisma , które z wielkim szacunkiem traktuje wiedzę medyczną i prezentuje równolegle drogę medycyny naturalnej w utrzymaniu zdrowia.

W pierwszym wydaniu Szamana z sierpnia 1990r na pierwszej stronie w artykule „Ścieżka obok drogi” red Nina Grella pisze m in. :”…Przyjmujemy otwartą formułę pisania. Chcemy przybliżać Czytelnikowi wszystko to , co jest najwartościowsze i godne polecenia w obu sferach medycznego działania - tej oficjalnej i nieoficjalnej. Liczymy na życzliwość i współpracę wszystkich zainteresowanych, zapraszając serdecznie do podzielenia się z nami uwagami o piśmie oraz propozycjami dotyczącymi jego treściowej zawartości.
Gra idzie o to, by żyć z zgodzie z naturą, w dobrym zdrowiu i pogodzie ducha a tego przecież nikt nam nie poda na tacy, ani nie przepisze na receptę, o to musimy zadbać sami.”
W latach 90 redaktorem naczelnym Szaman była: Maria Jarochowska, redakcja mieściła się w Katowicach na ul. Fredry 89. Cena za Szamana wynosiła całe 2000zł. Wydanie czasopisma liczyło 16 stron. Cena ogłoszenia wyceniana była na 1cm kwadratowy który kosztował 4000 zł.
Artykuły zamieszczane w Szamanie były w tych latach swoistymi bestsellerami. Poruszały tematykę medycyny wschodniej w tym medycyn chińskiej, ajurwedy ale też medycyny naturalnej świata zachodniego. Często na łamach czasopisma gościły porady ojca Klimuszki. Bezcenne wywiady z doc. dr hab. Jadwigą Leszczyńską sekretarzem naukowym Komisji Leków Ministerstwa Zdrowia, doc. dr hab. Janem Ślężyński z Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach czy prof. dr hab. Lidią Stawowską kierownikiem Zakładu Psychologii AWF w Katowicach, to swoista unikalna klasyka publicystyczna aktywności z tego okresu rozwoju czasopisma.

 

Szaman dziś

Szaman dziś to najstarsze czasopismo w Polsce poświęcone medycynie naturalnej. Zaufało nam tysiące czytelników w Polsce i poza granicami kraju.

Od października 2019 r. jestem redaktorem naczelnym wydawnictwa „Szaman” oraz nowym właścicielem i prezesem Medpress Sp. z o.o. To duże wyzwanie, któremu będę starała się sprostać jak najlepiej potrafię i na ile wystarczy mi sił twórczych.

Wszystko zaczynamy od nowa by dzieło założycieli Medpress sp. z o.o., małżonków : red Nina Grella i Andrzeja Wrazidło służyło dla dobra wszystkich przez kolejne lata.

Dziękuję za zaufanie wiernym autorom wspaniałych artykułów w Szamanie , którzy pozostali z nami w trudnych chwilach i wspierali moje początki działalności redakcyjnej, przygotowując na czas materiał, służąc dobrą radą i dobrym słowem.

Dzisiaj czasopismo Szaman to praca zespołowa osób, które z pasją kreują każde nowe wydanie i wspierają oprawę medialną.

Ale to wy drodzy Czytelnicy najlepiej ocenicie naszą pracę włączają się w aktywności proponowane wam na łamach czasopisma. To dla Was będziemy się zmieniać. Pozyskujemy do współpracy wartościowe autorytety ze świata medycznego. Jak zauważyliście ugruntowaną wiedzę w czasopiśmie z zakresu zielarstwa prezentuje od października 2019r Instytut Zielarstwa Polskiego na czele z mgr Joanną Nestorowicz-Kiegiel i współpracownikiem mgr inż. Bartłomiejem Byczkiewiczem. Z kolei doradca ds. bezpieczeństwa żywienia i żywności mgr Janusz Helbin dzieli się cenną wiedzą zakresu biochemii i substancji czynnych w roślinach i grzybach leczniczych.

Od nowego roku Szaman jest dwumiesięcznikiem, dzięki temu mamy możliwość i czas na budowę nowego wizerunku czasopisma, które będzie prezentować ugruntowaną wiedzę o podstawach naukowych wynikającą zarówno z tradycji medycyny naturalnej jak i z najnowszych badań i odkryć. Jednocześnie dziś kontaktujemy się z niezwykłą, lotną energią Nowego, która zachęca nas do rozszerzania horyzontów, sięgania dalej, wyruszania w nowe wspólne podróże. Nowy rok to okazja do spotkania z tym, co przyniesie Nowe.

 

Wszystkim Czytelnikom Szamana życzę wspaniałego zdrowia i dobrego nastroju każdego dnia.

Pozostańcie z nami i tą imponującą , rozwijającą się historią.

Redaktor naczelna Szamana/Bliżej zdrowia, bliżej natury Anna Jeziorska

 

Prenumerata

Aby zamówić prenumeratę "Bliżej zdrowia, bliżej natury" prosimy o dokonywanie wpłat na konto bankowe Wydawcy:


Adres Wydawcy: Jebetfarm sp. z o.o., Jaworowa 24, 42-603 Tarnowskie Góry
Koszt rocznej prenumeraty: 80zł (kraje UE 100 zł, kraje poza UE 170 zł)

Numer konta bankowego: MBANK 44 1140 2004 0000 3702 8379 8433

tytule przelewu prosimy wpisać: prenumerata roczna BZBN

 

O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Jebetfarm Sp. z o.o.
Jaworowa 24
42-603 Tarnowskie Góry
tel.:
email: kontakt@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny:
Znajdz nas
Zapisz siؤ™ do newslettera i otrzymuj comiesiؤ™cznؤ… porcjؤ™ wieإ›ci.