Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1123

Czasopismo Szaman

Prenumeratę Szamana możesz zamówić bezpośrednio w redakcji:
40-004 Katowice ul. Al. Korfantego 2
tel. 32 257 15 90
email: kontakt@grella.pl

Jeśli nie znajdziesz Czasopisma Szaman w swoim kiosku, domagaj się aby kolporter zapewnił dostawę. Wszystkie duże firmy kolportażowe rozprowadzają nasze czasopismo.

Zapraszamy do współpracy partnerów i sklepy zielarsko-medyczne.

 

Narodziny Szamana

Założycielem Szamana 30 lat temu była wybitna osobowość w świecie dziennikarstwa - redaktor Nina Grella.

Tytan pracy, kochająca życie i ludzi. Pragnieniem było stworzenie czasopisma , które z wielkim szacunkiem traktuje wiedzę medyczną i prezentuje równolegle drogę medycyny naturalnej w utrzymaniu zdrowia.

W pierwszym wydaniu Szamana z sierpnia 1990r na pierwszej stronie w artykule „Ścieżka obok drogi” red Nina Grella pisze m in. :”…Przyjmujemy otwartą formułę pisania. Chcemy przybliżać Czytelnikowi wszystko to , co jest najwartościowsze i godne polecenia w obu sferach medycznego działania - tej oficjalnej i nieoficjalnej. Liczymy na życzliwość i współpracę wszystkich zainteresowanych, zapraszając serdecznie do podzielenia się z nami uwagami o piśmie oraz propozycjami dotyczącymi jego treściowej zawartości.
Gra idzie o to, by żyć z zgodzie z naturą, w dobrym zdrowiu i pogodzie ducha a tego przecież nikt nam nie poda na tacy, ani nie przepisze na receptę, o to musimy zadbać sami.”
W latach 90 redaktorem naczelnym Szaman była: Maria Jarochowska, redakcja mieściła się w Katowicach na ul. Fredry 89. Cena za Szamana wynosiła całe 2000zł. Wydanie czasopisma liczyło 16 stron. Cena ogłoszenia wyceniana była na 1cm kwadratowy który kosztował 4000 zł.
Artykuły zamieszczane w Szamanie były w tych latach swoistymi bestsellerami. Poruszały tematykę medycyny wschodniej w tym medycyn chińskiej, ajurwedy ale też medycyny naturalnej świata zachodniego. Często na łamach czasopisma gościły porady ojca Klimuszki. Bezcenne wywiady z doc. dr hab. Jadwigą Leszczyńską sekretarzem naukowym Komisji Leków Ministerstwa Zdrowia, doc. dr hab. Janem Ślężyński z Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach czy prof. dr hab. Lidią Stawowską kierownikiem Zakładu Psychologii AWF w Katowicach, to swoista unikalna klasyka publicystyczna aktywności z tego okresu rozwoju czasopisma.

 

Szaman dziś

Szaman dziś to najstarsze czasopismo w Polsce poświęcone medycynie naturalnej. Zaufało nam tysiące czytelników w Polsce i poza granicami kraju.

Od października 2019 r. jestem redaktorem naczelnym wydawnictwa „Szaman” oraz nowym właścicielem i prezesem Medpress Sp. z o.o. To duże wyzwanie, któremu będę starała się sprostać jak najlepiej potrafię i na ile wystarczy mi sił twórczych.

Wszystko zaczynamy od nowa by dzieło założycieli Medpress sp. z o.o., małżonków : red Nina Grella i Andrzeja Wrazidło służyło dla dobra wszystkich przez kolejne lata.

Dziękuję za zaufanie wiernym autorom wspaniałych artykułów w Szamanie , którzy pozostali z nami w trudnych chwilach i wspierali moje początki działalności redakcyjnej, przygotowując na czas materiał, służąc dobrą radą i dobrym słowem.

Dzisiaj czasopismo Szaman to praca zespołowa osób, które z pasją kreują każde nowe wydanie i wspierają oprawę medialną.

Ale to wy drodzy Czytelnicy najlepiej ocenicie naszą pracę włączają się w aktywności proponowane wam na łamach czasopisma. To dla Was będziemy się zmieniać. Pozyskujemy do współpracy wartościowe autorytety ze świata medycznego. Jak zauważyliście ugruntowaną wiedzę w czasopiśmie z zakresu zielarstwa prezentuje od października 2019r Instytut Zielarstwa Polskiego na czele z mgr Joanną Nestorowicz-Kiegiel i współpracownikiem mgr inż. Bartłomiejem Byczkiewiczem. Z kolei doradca ds. bezpieczeństwa żywienia i żywności mgr Janusz Helbin dzieli się cenną wiedzą zakresu biochemii i substancji czynnych w roślinach i grzybach leczniczych.

Od nowego roku Szaman jest dwumiesięcznikiem, dzięki temu mamy możliwość i czas na budowę nowego wizerunku czasopisma, które będzie prezentować ugruntowaną wiedzę o podstawach naukowych wynikającą zarówno z tradycji medycyny naturalnej jak i z najnowszych badań i odkryć. Jednocześnie dziś kontaktujemy się z niezwykłą, lotną energią Nowego, która zachęca nas do rozszerzania horyzontów, sięgania dalej, wyruszania w nowe wspólne podróże. Nowy rok to okazja do spotkania z tym, co przyniesie Nowe.

Z kalendarzem aktywności z udziałem czasopisma Szaman będziecie mogli zapoznać się już od pierwszego wydania w styczniu 2020.

A już dziś zapraszam was do nowej siedziby redakcji Szamana, w nowym miejscu - sercu Katowic na ul. Korfantego 2. Tu mieści się obecnie cała spółka Medpress - organizator warsztatów, wykładów podczas śród szamańskich , do których wracamy od kwietnia br. tuż po 50 Jubileuszowych targach Bliżej zdrowia bliżej natury. Wydawnictwo Szaman od początku swojego istnienia towarzyszy najstarszym w Polsce targom medycyny naturalnej i właśnie 21-22 marca 2020 będziemy świętować 50. Jubileusz targów Bliżej zdrowia bliżej natury, na który serdecznie wszystkich czytelników Szamana serdecznie zapraszam.

Jubileusz 50.Targów odbędzie się w nowym, komfortowym obiekcie targowym, w centrum Katowic - Międzynarodowym Centrum Kongresowym na ul. Plac Sławika i Antalla 1, vis a vis NOSPR i „Spodka”. Bogaty i imponujący program targów publikujemy wydaniu targowym Szamana Bliżej zdrowia bliżej natury i na portalu grella.pl

Wszystkim Czytelnikom Szamana życzę wspaniałego zdrowia i dobrego nastroju każdego dnia.

Pozostańcie z nami i tą imponującą , rozwijającą się historią.

Redaktor naczelna Szamana Halina Jurkowska

 

Konto rozliczeniowe:
Medpress Sp. z o.o.
al.Korfantego 2 40-004 Katowice
Nr. konta bankowego: 82 1050 1214 1000 0007 0005 8399

O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowai-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.