Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1123

Gotuj, kochaj i bądź zdrowy

15 października 2018
Autor: Dorota Pachnik

Od blisko 20 lat prowadzę praktykę terapeutyczną, zajmując się terapiami manualnymi. Gdy lata temu wprowadziłam do zakresu swoich działań klawiterapię uważałam, że złapałam „Pana Boga za nogi”. Mam narzędzie nie tylko do naprawy układu ruchowego, lecz i narządów wewnętrznych. Myślałam – w atlasie jest opisane ponad tysiąc algorytmów chorobowych – pomogę ludziom wyzdrowieć. Wystarczy, że zastosuję ucisk punktów przy danym schorzeniu i będzie po kłopocie. Niestety, nic nie jest proste.

Kłopoty z trawieniem

Przy próbie usunięcia bólu, odzyskania ruchomości, metoda sprawdza się idealnie. Również przy układzie nerwowym, wszelkich polineuropatiach, udarze, niedosłuchu, porażeniu nerwu trójdzielnego i wielu innych schorzeniach, też tak się dzieje.

Trochę inaczej ma się sprawa, gdy chodzi o szeroko pojęte kłopoty z trawieniem. Zgaga, odbijanie, zaparcia, wrzodziejące jelito, bóle w podbrzuszu, alergie, bóle głowy – te wszystkie objawy, mówią o niewłaściwym odżywianiu. I tu zaczynają się schody, bo dając człowiekowi dietę, co wolno jeść, a czego nie, w większości spotykałam się z oporem: Nie wiem czy dam radę, to jest bardzo trudne. Przede wszystkim jednak w 90 proc. słyszałam: Nie wiem jak to wszystko ogarnąć, jak połączyć konkretne produkty, aby otrzymać zamierzony efekt terapeutyczny.

Jadłospis, na zdrowych zasadach

Zatem przyszedł mi do głowy pomysł, organizowania warsztatów zdrowego i świadomego życia. Ktoś może powiedzieć: Przecież żyję i jem, wiem jak mam to robić. Po co mam się uczyć czegoś, co robię na co dzień? Wszystko to prawda, ale w pewnej części, gdyż z drugiej strony mamy świadomość, a wręcz czujemy fizycznie, że nasze jedzenie nam nie służy – patrz powyższe przykłady. Jesteśmy bombardowani nowinami lub straszeni: tego nie jedz, to jest trucizna, zacznij się suplementować, a będziesz zdrowy. W tym wszystkim brakuje jednak spójności, wiedzy i odpowiedzialności.

Wymyśliłam więc, a właściwie poczułam, że powinnam się podzielić z państwem swoim wieloletnim doświadczeniem. Zobaczyłam grupkę ludzi w dużej kuchni, w ukochanych Gorcach, u cudownych gazdów, jak wspólnie gotujemy pożywienie.

Moim zamysłem jest, abyśmy razem przygotowali posiłki według ułożonego jadłospisu, opartego na zdrowych zasadach żywieniowych. Każdy z Państwa będzie współuczestniczył w gotowaniu.
Oczywiście w trakcie gotowania będą omawiane poszczególne grupy produktów z uwzględnieniem funkcji, jakie pełnią w odżywieniu naszego organizmu. Zauważcie Państwo, że nic nie mówię o jedzeniu, tylko o pożywieniu.

Pomyślałam też, że skoro już będziemy razem, to opowiem w najprostszy sposób o ziołach, mieszankach na najczęściej spotykane dolegliwości. Będzie też mowa o mądrej suplementacji, co z czym można połączyć, a co jest niewskazane.

Chcę też Państwu pokazać, jak w szybki i łatwy sposób można się samodiagnozować. Nauczę też kilku podstawowych punktów, które należy ucisnąć, aby pozbyć się bólu lub sprawdzić, który z narządów prosi o pomoc.

W całym przedsięwzięciu będzie uczestniczyć moja przyjaciółka, Dorota Jedlicka-Cebertowicz, trener masażu Peloha. Będzie służyła swoją wiedzą i doświadczeniem w podobnym zakresie.
Obydwie jesteśmy mistrzami naturopatii i bioenergoterapii oraz członkami państwowych komisji egzaminacyjnych z bioenergoterapii i naturopatii.

Warsztaty również w Katowicach

Zdając sobie sprawę, że jesień jest trudna. Nie wszyscy chętni, będą mieli przestrzeń i ochotę, aby wyjechać z domu na weekend. Centrum Medycyny Naturalneji Psychoterapii, czyli nasz popularny SZAMAN, zaproponował, aby warsztaty żywieniowe odbywały się też w ich nowej siedzibie przy ul. Damrota 6. Jestem bardzo zadowolona, ponieważ taka propozycja daje możliwość większej liczbie osób do wzięcia udziału w warsztatach bez konieczności wyjazdu.

Ramowy program:

co jeść i jak gotować
zioła w kuchni i profilaktyce
samodiagnoza
o czym mówi ból i jak się go pozbyć
medytacja ćwiczenia relaksacyjne
dodatkowo zabiegi: biomechaniczna stymulacja mięśni, masaż PELOHA,
diagnoza organizmu

Proponowane terminy:

10-11 listopada, stacjonalne w Centrum Medycyny Naturalnej i Psychoterapii w Katowicach, ul. Damrota 6, koszt 500 zł (wraz z wyżywieniem - wspólne gotowanie)

16-17-18 listopada,  wyjazdowe Gorce – Ochotnica, koszt 650 zł (wraz z noclegami i wyżywieniem - wspólne gotowanie)


Serdecznie zapraszam Dorota Pachnik – naturopata
Zapisy oraz informacje pod numerami oraz na moje stronie internetowej:
691 515 216,  32 257 08 39
www.dorotapachnik.pl, grella.pl

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: CC0 Creative Commons, pixabay.com

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
PKFAG
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.