Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej

Mowa kolorów: niebieski

15 października 2018
Autor: Renata Zdebel

Niebieski to kolor natury, wody i nieba. Jest to zimny i powolny kolor. Jego przeciwieństwo to czerwień. Ciemniejsze odcienie niebieskiego symbolizują zaufanie, godność, inteligencje. Jasne: czystość, niezawodność, ale też chłód.

Kolor nieba, mórz i oceanów. Niebieski jest najczęściej używanym kolorem w biurach i biznesie. Poprawia produktywność i nie rozprasza. Jest to barwa, która sugeruje poczucie pewności i zaufania do marki, profesjonalizmu. Dlatego chętnie używana jest przy tworzeniu witryn internetowych firm.

Wykazano też, że zmniejsza apetyt, dlatego nie powinien być wykorzystywany do reklamowania żywności. To kolor harmonii, wierności i współczucia.

Istnieje aż 111 odcieni koloru niebieskiego. Jest on jedną z podstawowych barw. Dla malarzy najbardziej popularnym odcieniem niebieskiego był „błękit oceanu”.

Według psychologów wielbiciele niebieskiego są obdarzeni wyjątkową wyobraźnią. Są spostrzegawczy, mają analityczne umysły. Pobudza ich sztuka, lubią czytać, a także tworzyć. Odznaczają się niezwykłą przenikliwością i praktycznością. Zawsze chcą być na pierwszym miejscu. Chcą pozostawić po sobie jakiś ślad.

Niebieski najczęściej wybierany jest jako pierwszy ulubiony kolor. Ponad połowa państw na świecie ma niebieski w swojej fladze narodowej.

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: CC0 Creative Commons, pixabay.com

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
SUVOA
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.