Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1123

Jabłkowy potentat to my!

16 października 2018
Autor: Renata Zdebel

Czy wiesz, że Polska jest jednym z wiodących producentów jabłek na świecie? Mamy je pod ręką niezależnie od pory roku. To prawdziwe narodowe bogactwo! A w tym roku był ich prawdziwy urodzaj. Cieszmy się nimi!

Najbardziej rozpoznawalną zaletą jabłek jest mała kaloryczność. Sięgają po nie chętnie osoby na diecie odchudzającej. Przeciętne jabłko to około 100 kcal. Dzięki wysokiej zawartości pektyn, należących do frakcji błonnika pokarmowego rozpuszczalnego, stosunkowo szybko dają uczucie sytości. Obniżają stężenie cholesterolu i glukozy oraz pobudzają jelita do pracy, zapobiegając zaparciom.

Jabłka mają właściwości antynowotworowe, bo zmniejszają również ryzyko zapadalności na raka jelita grubego i dobroczynnie wpływają na naszą odporność.

Te owoce to znakomite źródło witaminy C, beta-karotenu i potasu oraz B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12 i minerałów, dużej ilości błonnika roślinnego. Zawartość witaminy C jest zmienna i zależy od wielu czynników, z których najważniejszymi są odmiana, warunki klimatyczne i sposób uprawy. Może ona się wahać w szerokim zakresie od około 4 mg na 100 g owocu do ponad 21 mg na 100 g.

Mycie jabłek przed spożyciem jest bardzo ważne. Należą do grupy owoców o największej zawartości pestycydów (środki ochrony roślin) szkodliwie działających na nasze zdrowie. Jeżeli tylko mamy wybór, sięgajmy po ekologiczne jabłka.

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: CC0 Creative Commons, pixabay.com

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
NUISN
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowai-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.