Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1123

Ubieraj buty i do roboty!

20 października 2018
Autor: AC

Jesień to nie jest dobry czas na rozpoczęcie przygody z bieganiem? Ależ nie! Dobra temperatura, zmieniające się barwy natury. A przede wszystkim korzyści dla zdrowia i kondycji. Ubierz wygodne buty i biegnij do parku!

Bieganie poprawia krążenie krwi, podwyższa poziom dobrego cholesterolu. Zmniejsza ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego niemal o połowę. Pozwala także spalać kalorie i to w dużych ilościach – 700-1000 kcal na godzinę. Jest więc dobrym sposobem na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów.

Kontrowersje budzi wpływ biegania na stawy. Jedni twierdzą, że szkodzi, bo za bardzo je obciąża, inni – że to mit, bo podczas ruchu zwiększa się ilość krwi, która napływa do stawów. To zaś zwiększa dotlenienie, wypłukuje toksyny.

Bieganie, zwłaszcza na świeżym powietrzu, fantastycznie pomaga odreagować stres, zapobiegać depresji, ale też wzmacnia psychikę i dodaje pewności siebie.

Ciało biegacza zaczyna wyglądać dużo lepiej. Staje się sprężyste i smukłe. Zwiększa się jego wytrzymałość. Układ mięśniowy i kostny staje się znacznie mocniejszy – ruch, jak nic innego, idealnie zabezpiecza ten ostatni przeciw osteoporozie, na którą szczególnie narażone są panie.

Bieganie jest jednym z najbardziej efektywnych ćwiczeń aerobowych, przy czym nie wymaga dużych nakładów finansowych. Pozwolić może sobie na nie każdy. Nic dziwnego, że w ostatnich latach zapanowała na nie moda. Parki są pełne biegaczy i niech tak zostanie.

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: CC0 Creative Commons, Pixabay.com

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
ISBKK
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.