Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1123

Brzoza ratuje w chorobie

24 października 2018
Autor: AMC

Brzoza ratuje w chorobie - taki tytuł nosi najnowsza książka Zbigniewa T. Nowaka, znawcy roślin leczniczych, która ukazała się w Złotej Kolekcji Ziół, nakładem wydawnictwa Aromat Słowa.

Zbigniew T. Nowak od 30 lat popularyzuje wiedzę z zakresu ziołolecznictwa, apiterapii i zdrowej diety. Jest autorem ponad 50 książek i ekspertem miesięcznika Szaman oraz programu Pytanie na śniadanie. Zdaniem autora książki brzoza to drzewo niezwykle przyjazne człowiekowi.

- Pośród wielu gatunków drzew są takie, które podziwiamy za piękno kwiatów, inne za piękno liści. Pod niektórymi lubimy przebywać., bo użyczają nam cienia, gdy wokół upalne lato, choć czasem przechodzimy obok nich obojętnie. Są też drzewa wyjątkowo pożyteczne. Nie tylko zdobią nasz polski krajobraz, ale także potrafią pomóc choremu człowiekowi w wielu dolegliwościach, dostarczają mu bowiem wartościowych leków – pisze Zbyszek T. Nowak.
Przez całe wieki przynosiła mu ulgę w wielu chorobach - często trudnych do leczenia. Dziś uznanie brzozy w medycynie wcale nie słabnie. Najnowsze wyniki badań naukowych potwierdzają niezbicie, że warto, a nawet trzeba leczyć się surowcami pozyskiwanymi z tego drzewa.

Książka Zbyszka T. Nowaka to kompletny, pierwszy na rynku księgarskim poradnik o wykorzystaniu brzozy zarówno w medycynie, jak i kosmetyce naturalnej.

Książka ta zawiera zbiór cennych receptur na tanie i skuteczne domowe specyfiki z brzozy, m. in. na lek z czyru brzozowego o działaniu przeciwrakowym, zioła franciszkańskie na kamicę moczową i „kurację płuczącą” pomocną w kamicy nerkowej, herbatkę oczyszczającą organizm z kwasu moczowego, maść na bolące stawy, tybetańską maść na ropiejące, trudno gojące sic rany czy krople przeciwtrądzikowe.

Podpowiada także jak kurować się sokiem ściąganym z pni brzozy, jak przygotować z niej okład i kąpiel dla obrzękniętych, obolałych stóp i leczącą trądzik oraz łuszczycę, tonik zalecany przy łysieniu i łupieżu, płukankę na połysk włosów czy domowy szampon.

To książka, po którą - dla zachowania zdrowia i urody - sięga się przez cały rok.

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: CC0 Creative Commons, Pixabay.com

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
VKBND
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.