Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1123

Zieleń odzyskuje dobrą reputację

28 października 2018
Autor: AC

Czy wiesz, że początkowo zieleń miała naprawdę fatalną reputację? W średniowieczu ten kolor uważano za symbol pecha i złych mocy. Do tej pory zresztą mówimy, że ktoś zzieleniał na twarzy ze złości lub choroby. Na szczęście z wiekami opinia tej barwy uległa ogromnej poprawie. Dzisiaj wraca na salony, staje się bardzo modna tak w wystroju wnętrz, jak i ubiorze.

Zieleń to symbol Azji. Cenią go także muzułmanie. Nam kojarzy się z życiem, harmonią, przyrodą, ekologią, czystością. To także kolor miłości, młodości i nadziei.

Łączymy go także z pieniędzmi, zwłaszcza z dolarami. Zieleń kojąco wpływa na nasz nastrój, układ nerwowy. Relaksuje, odstresowuje. Jest po prostu miły dla oka. Dlatego na zielony malowane często są pomieszczenia szpitalne, klasy w szkole czy biura. Podobno w otoczeniu tej barwy szybciej wracamy do zdrowia.

Zielony jest kolorem wzrostu i witalności, kolorem wiosny, barwą odnowy i odrodzenia. Odnawia i przywraca energię.

Osoby lubiące zieleń są towarzyscy i przyjaźni, bezkonfliktowi. Są zazwyczaj stali w uczuciach i cenią spokój. Lubią stałe związki i stabilizację. Barwa ta oznacza wierność i lojalność w stosunku do partnera.

Psychologicznie dotyczy równowagi i harmonii umysłu, ciała i emocji. Pomaga w podejmowaniu decyzji. Pomagając zobaczyć wyraźnie wszystkie strony.

Zielony to kolor pozytywnych emocji, daje nam zdolność kochania i pielęgnowania siebie i innych bezwarunkowo. Naturalne rozjemczy. Kojarzony jest również powszechnie z rozsądkiem. Czasami może być zbyt zachowawczy.

Zieleń to symbol hojności, dobrobytu i obfitości, finansów i bogactwa materialnego. To odnosi się do świata biznesu, nieruchomości i majątku.

Ta barwa to oczywiście wiosna oraz Święta Wielkanocne - symbol powrotu do życia - zmartwychwstania duchowego i regeneracji sił fizycznych.

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: CC0 Creative Commons, Pixabay.com

Tagi:
Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
LPPUG
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.