Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1123

Tajemnice oka, czyli irydolog prawdę ci powie

31 października 2018
Autor: Jolanta Talarczyk

Oglądając tęczówkę oka specjalista może stwierdzić zaburzenia w organach wewnętrznych, które prowadzą do powstania chorób nawet, jeśli człowiek czuje się dobrze.

Oko bez tajemnic

Zmiany w brzegu źrenic, układzie otaczających ją pierścieni, plamki i drobne przebarwienia nie mają tajemnic dla lek. med. Hanny Chmiel–Pietriczenko z Żor. Od ponad 20 lat jest irydologiem i homeopatą. Zainteresowała się tymi dziedzinami już na studiach medycznych, a potem stale i konsekwentnie rozszerzała te wiedzę. Uważa, że każde nowe doświadczenie w pracy z pacjentami może być impulsem do dalszego rozwoju.

- Na studiach w Kijowskiej Akademii Medycznej wspominano o irydologii, homeopatii, uczono podstaw ziołolecznictwa i medycyny ludowej. Dyplom lekarski uzyskałam w 1989 roku i dopiero po powrocie do Polski odkryłam, że funkcjonuje wyraźny podział na medycynę akademicką i naturalną. Po stażu początkowo myślałam o pediatrii. Sprawy rodzinne i zawodowe tak się jednak ułożyły, że postanowiłam zgłębić dziedziny, których w polskich szkołach medycznych nie było. Zrobiłam kurs z irydologii i przez pięć kolejnych lat uczyłam się homeopatii w Kijowskiej Szkole Homeopatycznej pod kierunkiem jednej z najwybitniejszych homeopatów, prof. Tatiany Popowej - mówi Hanna Chmiel–Pietriczenko.

Wybrała niszową wtedy w Polsce specjalność. Tymczasem pacjentów wciąż przybywa, bo zainteresowanie naturalnymi metodami leczenia rośnie. To dla nich alternatywa na działania uboczne silnych leków chemicznych, sterydów, antybiotyków.

- Ludzie szukają innego sposobu leczenia, bo mają problemy trawienne lub alergiczne, rodzice nie chcą podawać dzieciom niezliczonej ilości farmaceutyków. W popularyzacji homeopatii duża jest zasługa Internetu i mediów społecznościowych – dodaje dr Chmiel–Pietriczenko

Diagnoza irydologiczna

Do takich lekarzy jak ona ludzie przychodzą, kiedy inne metody leczenia zawiodły. Często są tak schorowani, że nie mają sił czekać w długich kolejkach do specjalistów, cierpią, zażywają po kilkanaście tabletek dziennie i boją się, że kolejna porcja leków spowoduje następne dolegliwości.

Nie jestem lekarzem, który zastąpi pacjentowi cały zespół specjalistów. Nie mam takich złudzeń, a tym bardziej aspiracji. Staram się ulżyć pacjentom udręczonym uporczywymi dolegliwościami. Podpowiadam sposoby profilaktyki, aby nie dopuścić do schorzeń, na które są genetycznie podatni z powodu niewłaściwego leczenia chorób ostrych, czy złego trybu życia. Na podstawie zmian w wyglądzie tęczówki mogę stwierdzić zaburzenia funkcjonowania narządów wewnętrznych, na przykład wątroby, serca, nerek itd. wcześniej, niż pojawi się to w innych badaniach – wyjaśnia doktor Hanna.

Podkreśla, że diagnoza irydologiczna nie zastępuje badań laboratoryjnych, czy obrazowych typu: USG, tomografia, rezonans. Ale dzięki takiemu badaniu można zawęzić obszar poszukiwań przyczyny bólu.

- Ludzie wiedząc, że mają osłabioną wątrobę, predyspozycje do choroby wieńcowej, czy cukrzycy mogą wprowadzić zmiany w swoim stylu życia, odżywiania i uniknąć marskości wątroby, zawału serca, nowotworu. Jeżeli obserwuję u pacjenta niepokojące zaburzenia w wielu narządach mogę wskazać te, które w pierwszej kolejności wymagają pogłębionej diagnostyki i leczenia – zapewnia irydolog przyjmująca pacjentów w katowickim Centrum Medycyny Naturalnej i Psychoterapii.

Homeopatia, to nie autosugestia

Wiele osób uważa, że leki homeopatyczne są tak skuteczne, jak silna jest autosugestia pacjentów. Jednak trudno mówić o efekcie placebo w przypadku niemowląt i zwierząt.

Ustąpienie ostrego bólu ucha, obniżenie temperatury, uspokojenie męczącego kaszlu chwilę po podaniu leku homeopatycznego u małego pacjenta, to raczej nie jest efekt jego podatności na sugestię. A takich przypadków jest mnóstwo w karierze zawodowej lekarki z Żor.

Na portalu „Znany lekarz”, można przeczytać np. opinię Dominiki Parzeniewskiej, która napisała: „Dr Chmiel-Pietriczenko przepisała nam leki homeopatyczne i dała zalecenia co do diety, które pozwoliły 1,5 rocznej córce wyjść z ciężkiej postaci AZS w trochę ponad miesiąc. Zmianami było objęte całe ciało, z chorobą w takiej postaci zmagaliśmy się trzy miesiące. Córka była dwukrotnie w szpitalu w Polsce i w Niemczech, leczona była także przez pediatrów, alergologów, dermatologa i dietetyka. Leczenie to nie przynosiło żadnych rezultatów, a objawy ciągle nawracały. Dzięki pani Chmiel wracamy teraz do normalnego życia, dziecko nie drapie się już do krwi, nie budzi się kilkanaście razy w nocy”.

Jak dobrze dobrać leki?

Homeopatia wpisuje się w nurt medycyny holistycznej. Traktuje człowieka jako całość. Zadaniem leku homeopatycznego jest przywrócenie zachwianej równowagi w organizmie, gdyż tylko w ten sposób można skutecznie pokonać chorobę. Leki homeopatyczne nie mają działań ubocznych, nie powodują uczuleń, nie wchodzą w reakcje z innymi lekami. Można je zatem bezpiecznie stosować niezależnie od wieku i stanu zdrowia. Czy wszystkim i na wszystko pomagają?

- Teoretycznie tak. Największa trudność w homeopatii to właściwy dobór leku, a to zależne jest od wiedzy i umiejętności lekarza. Ważne jest też, na jakim etapie choroby zgłasza się pacjent. Nie zawsze można wyleczyć, ale zawsze można ulżyć w cierpieniu. Wbrew obiegowej opinii na efekt działania leków homeopatycznych nie trzeba długo czekać. Poprawa ogólnego samopoczucia następuje bardzo szybko, nawet po kilku dniach. Zaś na całkowite wyleczenie trzeba czasem poczekać, a niekiedy jest już po prostu niemożliwe. Nigdy nie wolno odstawiać leków stosowanych w chorobach przewlekłych. Leki homeopatyczne można łączyć z innymi formami terapii. Stopniowo w miarę poprawy można po konsultacji z lekarzem prowadzącym zmniejszać lub rezygnować z leków – przestrzega pani irydolog – homeopata.

Leki homeopatyczne dobiera się nie tylko pod kątem schorzenia. Mało kto wie, że uwzględnia się przy tym również osobowość pacjenta. Dlatego konieczny jest bardzo szczegółowy wywiad lekarski. Zmierza on do ustalenia nie tylko chorób występujących w rodzinie, ale także trybu życia, temperamentu i sposobów radzenia sobie z problemami w życiu zawodowym i rodzinnym.

- Dla niektórych osób najskuteczniejsze będą leki pochodzenia roślinnego, dla innych mineralne lub zwierzęce. Ja leczę tylko lekami pojedynczymi. Ale są także złożone z kilku substancji. Leki homeopatyczne przyjmuje się zawsze na czczo, co najmniej 15 minut przed jedzeniem i piciem. Przechowuje zaś w suchym miejscu z dala od urządzeń elektromagnetycznych, wtedy nie tracą swych leczniczych właściwości – podkreśla Hanna Chmiel–Pietriczenko.

Dr Hanna Chmiel-Pietriczenko przyjmuje pacjentów w Centrum Medycyny Naturalnej i Psychoterapii w Katowicach przy ul. Damrota 6, tel. 32 257 15 90

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: CC0 Creative Commons, Pixabay.com

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
UGZNM
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowai-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.