Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1123

Codzienność w blasku księżyca

5 listopada 2018
Autor: Agnieszka Cichy

Księżyc od zawsze fascynował ludzi. Rozświetlał mrok nocy, potrafił zmieniać zarówno pozycję na niebie, jak i kształt. Związane z nim, niezrozumiałe zjawiska naturalne, jak przypływy i odpływy, sprawiały, że ludzie przypisywali mu znaczenie magiczne. Równocześnie rozwój nauki oraz łączenie jej z magią dało początek astrologii oraz horoskopom, w których księżyc stanowi jeden z kluczowych elementów.

Tematyka horoskopów nigdy nie była mi bliska, z tego powodu, kiedy wpadła mi w ręce najnowsza książka Elżbiety Kłobus nie byłam pewna czego się spodziewać. „Księżyc – znaczenie i interpretacja. Astrologiczne wsparcie w Twoim życiu, rodzinie i relacjach” okazała się jednak naprawdę solidną, a przede wszystkim ciekawie napisaną książką, która już w samym tytule dokładnie informuje czytelnika o czym jest.

Ogromną wiedzę i pasję autorki czuć niemal na każdej stronie, co nadaje „Księżycowi...” popularnonaukowy czy wręcz badawczy charakter. Jest to również pierwsza książka w całości poświęcona astrologicznemu znaczeniu księżyca.

Książka podzielona jest na kilka rozdziałów. Każdy z nich szczegółowo omawia jeden z wybranych tematów, od obecności Księżyca w sztuce i mitologi, przez jego obecność w indywidualnym horoskopie po jego globalny wpływ na poszczególne państwa i narody.

Zdecydowanie najwięcej radości sprawia czytanie o poszczególnych znakach zodiaku i znajdowanie analogii do sytuacji z codziennego życia. Świadczy to przede wszystkim o doskonałym przygotowaniu autorki i jej ogromnej wiedzy na ten temat oraz rzadkiej umiejętności przekazania swojej wiedzy w ciekawy sposób.

Księżyc oddziałuje na pływy mórz, jak również wpływa na zwierzęta i ludzi. Nawet policja dostarcza statystyk sugerujących zbieżność pomiędzy fazami Księżyca, a ilością wykroczeń. Aby jednak poznać prawdziwe znaczenie tego ciała niebieskiego, trzeba skorzystać z wiedzy astrologicznej zawartej na kartach niniejszej książki.

Elżbieta Kłobus pomimo ukończenia studiów prawniczych, wybrała karierę astrologa. Kwalifikacje ku temu zdobywała w szkołach astrologicznych i na seminariach Leszka Weresa. Posiada uprawnienia do prowadzenia wykładów, kursów oraz dokonywania interpretacji horoskopów. Jest również autorką artykułów w miesięczniku Szaman, a także książkowych bestsellerów.

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: CC0 Creative Commons, Pixabay.com

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
EHOVU
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.