Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej

Kurkumina - odpowiedź na raka

9 września 2018
Autor: Nina Grella

Dr Ajay Goel w książce pt. „Kurkumina. Odpowiedź natury na raka i inne przewlekłe choroby” pisze o jednym z niewielu naturalnych środków znanych nauce, która celuje w nowotwór z tak wielu stron jednocześnie. Przypomina jednocześnie, że przez ostatnie 65 lat wygrana ludzkości z rakiem to zaledwie 5 proc., chociaż w tym samym czasie poczyniliśmy ogromne sukcesy w zwalczaniu wielu innych chorób. Przykład to serce, śmiertelność chorób tego organu ograniczyliśmy o 60 proc.

Wskaźnik zgonów, których przyczyną jest nowotwór, praktycznie pozostaje niezmienny od lat 50. Przewiduje się, że do 2020 roku śmiertelność ta wzrośnie z 7 mln do 10 mln rocznie. W latach 1997-2008 Agencja ds. Żywności i Leków wydała zezwolenie na wprowadzenie kilku celowanych leków antynowotworowych. Koszt rocznego leczenia niektórymi z nich sięgał 300 tys. dol. Wszystko na nic. Są oczywiście przypadki, gdzie leczenie medyczne ratuje życie, ale jeśli weźmiemy pod uwagę ogólne liczby – postępy są małe. Tak twierdzi dr Ajay Goela, profesor i szef Center for Gastrointestinal Research w Baylor University Madical Center w Dallas w USA. Od ponad 20 lat prowadzi badania nad nowotworami i jest autorem ponad 200 artykułów naukowych.

Zawsze zapobiegaj

Bez wątpienia lepiej rakowi zapobiegać, niż go leczyć. Ja to można robić? Zdaniem dr Ajay Goela – bardzo dużo. Po pierwsze: jedzenie mięsa – prawdziwy problem leży w hormonach i antybiotykach oraz genetycznie modyfikowanej karmie, która zanieczyszcza większość mleka i mięsa. Po drugie: przejadanie się – dziesiątki badań wskazuje na to, że ograniczenie kalorii wpływa na przedłużenie życia i powoduje, że chorujemy na mniej chorób przewlekłych. Obniżenie ilości spożywanych kalorii o 500-700 może mieć istotny wpływ na twoją długowieczność i ryzyko zachorowania na raka. Po trzecie: toksyczne obciążenie – żyjemy w bardzo zanieczyszczonym świecie. Zalewa nas fala toksyn. Myjemy się szamponem z kancerogennymi składnikami, wklepujemy w siebie chemikalia w kremie. Wdychamy toksyny z płyt meblowych, a nawet butów.
Zdaniem dr Ajay Goela dobra wiadomość jest taka, że większość zmian, które sami u siebie wywołujemy, jest odwracalna. Zmiana nie dokona się natychmiast. Zapobieganie jest zaś zawsze najlepszym wyborem.

Kurkumina – złoty lek

Kurkuma dostarcza zdrowiu wiele korzyści, o ile zjadasz ją w sporych ilościach już od dziecka. Ostryż długi (Curcuma longa) to bylina i należy do bogatej w antyoksydanty rodzin roślin imbirowatych. Ta skromna indyjska przyprawa może zapobiegać, leczyć, a często nawet wyleczyć wiele poważnych chorób. Począwszy od nowotworów, przez choroby serca, bóle artretyczne, cukrzycę, Alzheimera.
Ta roślina to stały element kuchni hinduskiej i hinduskiej tradycji. Samą kurkuminę nazywa się „Złotą Boginią” ze względu na jej ogromne właściwości lecznicze. Kurkumina to składnik przyprawy kurkumy. To on nadaje jej żółty kolor. Kurkumina jest wiele razy silniejsza od kurkumy. Jej właściwości zostały poparte wieloma badaniami.
Dr Ajay Goela podkreśla, że jeśli jesteś otyły, albo masz cukrzycę, chorobę serca, Alzheimera, osteoporozę, depresję, nowotwór – to masz chorobę wywołaną chronicznym stanem zapalnym. Co go powoduje?

Oto przyczyny:

spożywanie przetworzonej, niskie jakości żywności,
przejadanie się,
palenie papierosów,
oddychanie zanieczyszczonym powietrzem,
picie wody z miejskich wodociągów,
stosowanie toksycznych środków do pielęgnacji i higieny,
pestycydy i herbicydy,
życie i praca w skażonym otoczeniu,
chroniczny stres.
Nowotwór jest nieprawidłowym rozrostem normalnych skądinąd komórek, które zapomniały umrzeć, stały się nieśmiertelne i nadal się gromadzą, tworząc guzy. Komórki te są niezwykle inteligentne. Może nie zabrzmi to naukowo, ale to jakby te paskudne małe stworzenia miały swoje mózgi. Udaremniają leczenie, zabierają składniki odżywcze innym częściom ciała. Rozwijają nowe naczynia krwionośne, żeby się nakarmić.

Kurkumina powrót do korzeni 

Ma działanie przeciwzapalne, antyoksydacyjne, przeciwbakteryjne, antyrakowe. To doskonały środek profilaktyczny. Kurkumina sama w sobie lub w połączeniu z konwencjonalną terapią może stanowić doskonałą opcję dla pacjentów cierpiących na rozmaite choroby, w tym nowotwory.
Pamiętaj! Nowotwór nie jest twoim przeznaczeniem. Zdaniem dr Ajay Goela można mu zapobiec, dokonując mądrych wyborów dietetycznych i związanych ze stylem życia. Niewielki procent nowotworów to „złe geny”. Większość spowodowana jet stylem życia, zasem przejętym z kultury, z której się wywodzimy. „Gdybym ja lub ktokolwiek z mojej rodziny chorował na jakiś rodzaj raka, absolutnie używałbym kurkuminy na każdym etapie choroby. Stosuję ją już teraz i zalecam wszystkim mom bliskim, ponieważ profilaktyka jest zawsze najlepszą drogą” - pisze dr Ajay Goela. Przypomina, że kurkumina nie tylko wpływa na ponad 700 genów, ale oddziałuje także na ponad 100 różnych szlaków komórkowych. Serdecznie polecam Państwu jego książkę, która ukazała się nakładem wydawnictwa Biały Wiatr.

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: CC0 Creative Commons, pixabay.com
Kurkumina sama w sobie lub w połączeniu z konwencjonalną terapią może stanowić doskonałą opcję dla pacjentów cierpiących na rozmaite choroby, w tym nowotwory

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
ELUTG
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.