Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1123

Twoja telepatia

8 listopada 2018
Autor: Nina Grella

W uroczej książeczce „Opowieści mojej żony” Mirosław Żuławski opisuje zdarzenie, które – w czasie wojny – prawdopodobnie uratowało mu życie. Otóż pewnego dnia, wiedziona jakimś dziwnym przeczuciem, jego zawsze spokojna i zrównoważona towarzyszka życia urządziła przedstawienie, jakiego nigdy przedtem, ani nigdy potem nie oglądał. Widząc, że mąż chce wyjść z domu, zaczęła krzyczeć, szlochać, przytrzymywać drzwi, by uniemożliwić mu wyjście.

W pewnej chwili wszystko to skończyło się równie niespodziewanie, jak się zaczęło i usłyszał spokojne: „Teraz możesz iść”. Poszedł na konspiracyjne spotkanie spóźniony, dzięki czemu zdołano go w porę ostrzec przed wsypą. Do końca wojny przed każdym wyjściem z domu przyglądał się bacznie żonie, ale już nigdy nic podobnego nie wydarzyło się.

Kilka identycznych zdarzeń opisuje w swoim niezwykłym pamiętniku „Parapsychologia w moim życiu” ksiądz Czesław Andrzej Klimuszko. Wielokrotnie jakiś wewnętrzny głos ostrzegał go w porę przed grożącym niebezpieczeństwem i ratował życie. Ale też ojciec Andrzej nigdy się temu głosowi nie opierał.

Każdy z nas mogłby podać wiele przykładów podobnych zdarzeń z własnego życia. Jakże często coś zdaje się nas ostrzegać, podpowiadać, abyśmy jakiegoś postępku zaniechali lub przeciwnie – zdecydowali się na określone działanie. Lekceważymy owe „głosy” i potem tego żałujemy. Cytujemy wówczas znane przysłowie o tym, że „pierwsza myśl najlepsza...” Pierwsza myśl, przeczucie, instynkt, telepatia... Nieważne, jak to nazwiemy i jak będziemy owe zjawiska interpretować. Ważne, byśmy starali się tej wrodzonej umiejętności nie tłumic, a nauczyli się rozwijać ją i z pożytkiem wykorzystywać.

„W głębi jaźni człowieka kryje się jakaś energia potęgująca w pewnych momentach moce psychiczne do takiego stopnia, że potrafi on dostrzec świat zakryty przed wzrokiem zmysłowym – twierdzi – za Van der Leeuwe’m – Czesław Klimuszko.

O słuszności tej tezy przekonywałam się w życiu wiele razy. Sceptykom zaś proponuję cierpliwość, by i oni mogli przekonac się, czy czas potwierdzi np. słynną przepowiednię księdza Klimuszki, dotyczącą losów naszego kraju.

Z książki "Małe cuda codzienności"

Brzmi ona: „Jeśli chodzi o nasz naród, to mogę nadmienić, że gdybym miał żyć jeszcze lat 50 i miał do wyboru stały pobyt dla siebie w dowolnym kraju na świecie, wybrałbym bez wahania jedynie Polskę, pomimo jej nieszczęśliwego położenia geograficznego. Nad Polska bowiem nie widzę ciężkich chmur, lecz promienny blask przyszłości”.

A zatem uwierzmy księdzu Klimuszce i zamiast narzekać, zabierzmy się co rychlej do budowania owej promiennej przyszłości, poprzez cegiełki naszych własnych, codziennych dokonań.

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: CC0 Creative Commons, Pixabay.com

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
GOBCW
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowai-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.