Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1123

Każdy ma prawo do doświadczania cudów

6 grudnia 2018
Autor: Beata Paterska

Cuda zdarzają się codziennie a grudzień w sposób szczególny przywraca naszą wiarę w ich istnienie i możliwość. Dzięki temu mogą pojawić się w naszym życiu. Najpierw Barbórka, potem Mikołajki/Dzieciątko/Aniołek, Wigilia, Boże Narodzenie i Sylwester- to wszystko uruchamia w nas przekonanie, że nadchodzi wyjątkowy czas, który sprzyja szerzeniu się dobra i cudów, że można poprosić, otrzymać i przyjąć. Opowiadają o tym wyświetlane wtedy filmy, czytane baśnie, przekazywane ustnie historie o cudownych zrządzeniach losu, przemianie serca i życia.

Nośniki cudów

Słownik Języka Polskiego definiuje cud jako niewytłumaczalne zjawisko, o którym sądzi się, że jest wynikiem działalności Boga; niezwykły szczęśliwy zbieg okoliczności. W książce „Oko w oko z Jaźnią” autorstwa Davida R. Hawkinsa, dr nauk medycznych, nauczyciela duchowego czytamy:
„To, co człowiek nazywa cudem, dokonuje się w konsekwencji zmiany energii, takiej jak ta spowodowana przez miłość lub modlitwę.”

Modlitwa jest środkiem, za pomocą którego człowiek komunikuje się ze Stwórcą. Poprzez modlitwę otrzymujemy miłość, a poprzez cuda jest ona wyrażana. „Dla tych, którzy osiągnęli wyższe poziomy świadomości, cuda nie tylko są powszechne, ale są naturalnym biegiem zdarzeń i dzieją się stale. Cuda pochodzą z aktu stworzenia, a nie z przyczynowości” - czytamy dalej we wspomnianej książce.

Bezwarunkowa miłość

Dzieją się, gdy emanujemy energią bezwarunkowej miłości, wdzięczności, gdy odpuszczamy sobie i innym, gdy akceptujemy to, co jest i jesteśmy w stanie poddania zamiast oporu wobec życia. Nośnikami cudów na co dzień są modlitwa, wyciszenie, życzliwość, serdeczność, łagodność, przebaczenie i wyrozumiałość wobec błędów innych i własnych. One wszystkie są polem uzdrawiającej energii zdolnej do czynienia „cudów”. Dlaczego? W odpowiedzi na naszą miłość, wszechświat objawia nam jej wszechobecność a nasza energia jest wtedy w rezonansie z tymi wysokimi uzdrawiającymi poziomami.

I kolejny cytat z tej samej książki: „Cud to jest możliwość, która staje się rzeczywistością dzięki usunięciu przeszkód negatywności”. Wyjątkowy w naszym ludzkim rozumieniu czas, jak ten świąteczny lub też obecność w świętych miejscach i miejscach mocy pomaga nam porzucić ograniczające przekonania na własny temat typu „nie zasługuję na to” lub „to niemożliwe” i tym samym otworzyć się na przyjęcie Łaski/Cudu. To tłumaczy cały szereg cudownych zdarzeń, uzdrowień, olśnień w tych szczególnych miejscach i szczególnym czasie.

Co uruchamia cuda?

Cud jest najukochańszym dzieckiem wiary” (Johann Wolfgang Goethe „Faust”)
To nasza wiara i otwartość, zmiana naszej energii z negatywnej na pozytywną uruchamiają pojawienie się cudów. Jakby Bóg/Wszechświat wyczekiwał tej chwili, w której odpuścimy zapory naszej kontroli, przekonania o własnej niegodności, niezasługiwaniu i wpłynął w nasze jestestwo ze swoją bezwarunkową Miłością, która naprawiła nasze błędy, przynosząc uzdrowienie, ukojenie, pojednanie i pokój. Naszym pięknym polskim świątecznym zwyczajem jest, że zanim podzielimy się opłatkiem i zasiądziemy do wigilijnego stołu, prosimy o wybaczenie tych, którym coś zawiniliśmy i przyjmujemy przeprosiny od tych, którzy nas urazili. Szczerze uczynione pojednanie wznosi nas na wyższe poziomy energii, na których mamy dostęp do dobrych wyborów i rozwiązań.

Co przeszkadza?

„Krzywdzi mnie jedynie to, że potępiam.
Uwalnia mnie jedynie to, że przebaczam”.
(Kurs Cudów)

Według „Kursu Cudów” jedyną przeszkodą, by cuda mogły zaistnieć w naszym życiu, jest brak przebaczenia i żywienie uraz. Ma to logiczne mierzalne uzasadnienie. Żal, złość, gniew, uraza, chęć odwetu trzymają nas niczym w uwięzieniu w niskich polach energii. Lekcja 78 Kursu Cudów brzmi: „Niech cuda zastąpią wszystkie urazy (…) każda decyzja, którą podejmujesz, to wybór między urazą a cudem. Każda uraza jest jak ciemna tarcza nienawiści przed cudem, który sobą przesłania. I gdy wzniesiesz ją przed oczy, nie ujrzysz cudu stojącego za nią. On jednak czeka na ciebie przez cały ten czas w świetle, lecz ty zamiast na niego, spoglądasz na swoje urazy.”

Będziesz spoglądał na to, co czujesz wewnątrz - mówi duchowe prawo widzenia. Widzimy smutny zastraszający świat wokół, gdy nosimy w sercu żal i nienawiść. Gdy czujemy w sobie pokój, pojednanie i miłość doświadczamy świata miłosierdzia, życzliwości i miłości. Cuda są naturalnymi znakami przebaczenia i miłości.

Tak działają cuda

„Kto nie wierzy w cuda, nie jest realistą”
(Dawid Ben Gurion- jeden ze współzałożycieli i premier państwa Izrael)
Możliwość cudów nie wynika z naszych iluzji o sobie i świecie, nie zależy od „magicznych mocy”, które sobie, komuś lub czemuś przypisaliśmy, nie opiera się na żadnych wymyślonych rytuałach.

Wyłania się z Rzeczywistości, z tego jak działa świat i czym jest Bóg. Cuda nie są sprzeczne z otaczającym światem, tylko z naszymi ograniczającymi przekonaniami o sobie i utartymi schematami myślenia i wierzenia o świecie typu: to nieuleczalna choroba, emocjonalne rany leczą się długo, trudno odbudować raz zawiedzione zaufanie itp.

Chuck Spezzano - terapeuta i psycholog mówi, że zawsze możemy wybrać cud; możemy poprosić o cud zamiast problematycznej sytuacji, której doświadczamy. Wystarczy nasze zawierzenie i gotowość, by go doświadczyć: „Masz prawo do cudów z racji tego, czym jesteś. Będziesz otrzymywał cuda z racji tego, czym jest Bóg. Będziesz ofiarowywał cuda z racji tego, że stanowisz jedność z Bogiem. Twoje prawo do cudów wynika z twojej prawdziwej Tożsamości. Jesteś ukochanym Dzieckiem Boga”.

W coachingowych sesjach, gdy klient chce wprowadzić pozytywne zmiany w swoim życiu, stoi przed dużym wyzwaniem lub szuka rozwiązania problemu, również pojawia się pytanie o cud. Jest wtedy inspirowany przez coacha pytaniami w stylu: co by było, gdyby cud był możliwy, gdyby istniała jakaś czarodziejska różdżka lub jedna z ciotek była prawdziwą wróżką? Ma to oczywiście uruchomić dostęp do zasobnego stanu, znajdującego się w kliencie, jego mocy i twórczego potencjału, połączenia z siłami dobroczynnego Wszechświata. Tam, gdzie, wydawało się, że nie ma wyjścia z sytuacji, nagle pojawia się kilka możliwych rozwiązań. Tak działają „cuda”.

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: CC0 Creative Commons, Pixabay.com

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
BJDVU
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.