Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1123

Prezenty a znak zodiaku

1 grudnia 2018
Autor: Elżbieta Kłobus, Zofia Wieczorek

Wystawy sklepowe, prasa i telewizja aż kipią od reklam i dekoracji świątecznych. Dorośli także nie są wolni od coraz bardziej ogarniającej ich przedświątecznej gorączki. Ci, którzy zamierzają wyjechać, gorączkowo przeszukują foldery biur podróży, inni biegają po sklepach, wracając obładowani zakupami. Panuje nastrój optymistycznego ożywienia i wesołego chaosu. Grudzień.

Ten ostatni miesiąc roku wprowadza nas w niezwykły nastrój, bo mamy przed sobą perspektywę Świąt Bożego Narodzenia poprzedzonych Mikołajem szczególnie lubianym przez dzieci, niecierpliwie oczekujących prezentów.

Pod wpływem Strzelca

Panująca wokół „szczególna atmosfera” jest tym bardziej zrozumiała, jeśli weźmiemy pod uwagę, że znajdujemy się pod wpływem znaku Strzelca rządzonego przez największą planetę naszego układu słonecznego, czyli Jowisza. Cechą tego znaku jest właśnie głównie rozmach, a nawet nadmiarowość, umiłowanie podróży i poznawania świata, a także optymistyczne podejście do życia i czerpanie z niego przyjemności.

Nie wszyscy urodziliśmy się pod znakiem Strzelca, lecz jego energie działają na nas szczególnie w okresie przedświątecznym, często skłaniając do beztroskiego przekraczania granic finansowych. Aby po świętach nie doznać karzącej ręki Saturna (władcy znaku Koziorożca, który zaczyna wtedy panować), spróbujmy w tej przedświątecznej gorączce zachować rozsądek przynajmniej w sferze kupowania prezentów dla najbliższych. Chcąc sprawić im przyjemność, nie musimy wydawać fortuny, której nie mamy. Wystarczy zastosować się do poniższych reguł i pokierować się głównymi cechami znaków zodiaku naszych bliskich.

Raczej praktycznie

Jeżeli chcemy zrobić przyjemność osobom urodzonym w znakach ognistych, czyli Baranom, Lwom i Strzelcom, kupmy im coś, co będzie przydatne do uprawiania sportu lub do turystycznych wypraw.

Dla Barana każdy sprzęt sportowy zostanie powitany z uśmiechem na twarzy, a w tej dziedzinie mamy bardzo duży wybór, począwszy od zwykłej piłki, a kończąc na karnecie do siłowni. Aby zachęcić do zdrowotnego wysiłku Lwa, możemy mu podarować coś, co uzasadni jego bywanie na sali ćwiczeń lub szusowanie na stoku, czyli markowy gadżet typu modny strój treningowy, czy gogle narciarskie.

Każdy Strzelec ucieszy się na pewno z przewodników turystycznych, nowego plecaka czy namiotu. Posiadaczy samochodu możemy obdarować na przykład nawigacją (jeśli nam fundusze na to pozwalają) lub po prostu nowymi pokrowcami na siedzenia. Kierujmy się ich aktualnymi potrzebami, lecz takimi, które wychodzą poza zwykłe codzienności typu następna para skarpet czy papci.

Liczy się dobra jakość

Osoby urodzone w znakach ziemskich czyli: Byk, Panna i Koziorożec docenią rzeczy praktyczne i trwałe. Prezent powinien być użyteczny, dobrej jakości i najlepiej nie tylko na jeden sezon. Mamy tu do czynienia z osobami konkretnymi, które nie lubią wydawania pieniędzy na zbędne gadżety i miernej jakości fatałaszki. Natomiast docenią portfel czy rękawiczki dobrej jakości, elegancki szal, chustkę z naturalnego surowca, albo futerał na telefon komórkowy.

Także biżuteria nawet drobna, lecz nie tandetna, znajdzie uznanie w ich oczach. Szczególnie dla Panien i Koziorożców powinna być mała, nie rzucająca się zbytnio w oczy. Te znaki cenią praktyczność i nie są podatne na sezonowe trendy modowe. Prezent powinien być raczej ponadczasowy i trwały. Nie interesują ich za bardzo ani nowinki techniczne, ani reklamowany aktualnie wystrój mieszkań. Jeśli książka, to zgodna z zainteresowaniami, a nie aktualnie najbardziej reklamowana na rynku księgarskim.

Książka, perfumy

Przedstawiciele znaków powietrznych, czyli Bliźnięta, Wagi i Wodniki są chyba najbardziej wdzięcznymi odbiorcami prezentów. Mają wiele zainteresowań i nie przywiązują zbyt wiele uwagi do ich finansowej wartości. Możemy zaryzykować zakup książki, encyklopedii, płyty ulubionego zespołu, czy biletów na spektakl (dla Wodników najlepiej awangardowy). Wagi zawsze będą zachwycone nowymi perfumami (nie musi to być najmodniejszy zapach, najlepiej jeśli jest to ten ulubiony). Wszyscy przedstawiciele tych znaków ucieszą się z drobnych gadżetów, czy biżuterii (może być sztuczna) oraz elementów ubioru.

Jeśli te ostatnie, to dla Bliźniąt muszą być wygodne i niekrępujące ruchów, dla Wag ładne i kolorowe, a dla Wodników mogą być nawet ekstrawaganckie. Dotyczy to również wyposażenia stroju sportowego. Przedstawiciele tych znaków są zorientowani na kontakty z innymi, więc wszystko, co im to ułatwia, będzie przyjmowane z zadowoleniem.

Psychologia, magia

Przedstawiciele znaków wodnych, czyli Raki, Skorpiony i Ryby zazwyczaj interesują się szeroko pojętymi zagadnieniami psychologicznymi, a ponadto każdy z nich lubi często przebywać w swoim świecie. W tej sytuacji dobrym prezentem może być powieść psychologiczna z elementami magicznymi, czy taki film.

Raki nie pogardzą tematami familijnymi, Skorpiony o zabarwieniu kryminalnym, a Ryby o tematyce bajkowej. Osoby spod tych znaków cechuje bogate życie wewnętrzne i często szukają wyjaśnienia nurtujących ich problemów. Można im kupić karnet do kina, czy do filharmonii. Zarówno filmy, jak i muzyka wprowadzają te osoby w inny świat. Zatopienie się w ulubionej lekturze, czy słuchanie ulubionej muzyki jest dla nich (w szczególności dla Ryb) swoistym lekarstwem na radzenie sobie z prozą życia. Ponadto Raki będą ceniły sobie każdy prezent do mieszkania, Skorpiony książkę o oryginalnych przepisach kulinarnych, a Ryby piękne pantofle domowe (jako że mają wrażliwe stopy i lubią je ogrzewać).

Wybierając prezenty dla najbliższych kierujmy się miłością i nie zbywajmy tego zwyczaju byle czym. Podane przykłady odnoszą się do znaków Słońca w indywidualnych horoskopach, a więc może się zdarzyć, że u kogoś z naszych bliskich przeważają inne zainteresowania, ponieważ ma więcej planet w innym znaku w swoim osobistym horoskopie.

Nie ulegaj reklamom

Porady zawarte w tym artykule mają ułatwić zadanie kupującym, lecz nie są żelazną wyrocznią. To my znamy naszych najbliższych i wiemy, co ich interesuje najbardziej. Żelazną zasadą, którą powinniśmy się kierować, to świadomość, że kupujemy prezent dla konkretnej osoby, a nie dla siebie, więc nie możemy się kierować tym, co nam sprawia przyjemność, lecz tym, co tej osobie ma ją sprawić.

Najważniejsze, to nie ulegać reklamom i nie dołączać do stada zaślepionych nią konsumentów. Pamiętajmy, że zadaniem handlu jest sprzedać jak najwięcej, lecz naszym zadaniem jest kupować rozsądnie i z umiarem w ramach naszych możliwości finansowych. Zamknijmy oczy na reklamy pożyczek i chwilówek, opierajmy się pokusie kupowania zbędnych rzeczy (reklamowanych hasłem: musisz to mieć!), a nie zostaniemy dosięgnięci karzącą ręką Saturna, który po świętach przypomni nam o zaciągniętych długach. Pamiętajmy o tym, by cieszyć się bez wyrzutów sumienia świętami.

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: CC0 Creative Commons, Pixabay.com

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
QLJGS
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.