Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1123

Zioła z polskich pól

16 października 2018
Autor: Renata Zdebel

Ukazała się książka stałego publicysty miesięcznika „Szaman” Zbigniewa Tomasza Nowaka - „Zioła z polskich łąk”. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy ceną medycynę naturalną, ziołolecznictwo. To wręcz przewodnik, który warto zabrać na spacer. Piękne zdjęcia pozwolą rozpoznać lecznicze rośliny, a przepisy – sporządzić napary, syropy, nalewki, a także masła twarożki.

„Często umyka naszej uwadze, że najwartościowsze leki, które mogłyby dać szybką ulgę w przeróżnych chorobach, znajdują się tuż obok, dosłownie w zasięgu ręki. Przy zachowaniu odpowiedniej wiedzy można je pozyskiwać zupełnie za darmo. Prawdziwą skarbnicą takich leków są także łąki, pastwiska, miedze, ugory. Występują tam bowiem w dużej obfitości rośliny, które przez współczesną medycynę są uznawane za lekarstwa o wręcz nadzwyczajnej sile, a w uczonych wzbudzają zachwyt i nadzieję na opanowanie wielu chorób cywilizacyjnych” - pisze we wstępie Zbigniew T. Nowak.

Mnie zachwycił otwierający książkę bluszczyk kurdybanek. Kiedy zobaczyłam go na zdjęciu uświadomiłam sobie, że od lat traktuję go jako chwasta i wyrywam z grządek... Tymczasem to stara jak świat roślina lecznicza. To lek na kaszel, gorączkę, bóle głowy, nadkwasotę i zatrucia żołądkowe. Odtruwa wątrobę i cały organizm oraz poprawia pracę trzustki. Poprawia pracę nerek i leczy ich stan zapalny, podobnie jak dróg moczowych i pęcherza moczowego. Ostatnio dużo mówi się, że bluszczyk kurdybanek wspomaga leczenie astmy. Ech no wstyd z tym plewieniem, zwyczajny wstyd. Ale dzięki książce Zbigniewa T. Nowaka więcej tego błędu nie popełnię.

Autor pisze: „pomimo upływu wieków nic na swej mądrości nie straciło tu powiedzenie słynnego medyka i botanika z czasów renesansu – Paracelsusa, że wszystkie łąki i pastwiska, wszystkie góry i pagórki to jedna wielka apteka. Im bardziej te tereny są dziewicze, im bardziej zaniedbane, tym większe przedstawiają królestwo ziół. Tym wyjątkowym roślinom leczniczym z naszych rodzimych polskich łąk i pastwisk poświęciłem tę książkę”. I zapewnia, że kto zdecyduje się na skorzystanie ze skarbów przyrody, ten z pewnością nie tylko w sposób bezpieczny wesprze organizm w leczeniu wielu dolegliwości, ale i zaoszczędzi spore fundusze, przeznaczone docelowo na zakup leków.

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: CC0 Creatice Commonds, pixabay.com
Często umyka naszej uwadze, że najwartościowsze leki, które mogłyby dać szybką ulgę w przeróżnych chorobach, znajdują się tuż obok, dosłownie w zasięgu ręki

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
CBPXF
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowai-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.