Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1123

Toksyczni „lokatorzy” naszych organizmów

28 listopada 2018
Autor: dr Hanna Chmiel

Już starożytni lekarze twierdzili, że nie ma wyzdrowienia bez oczyszczania. Ta prawda dotarła do świadomości dzisiejszej medycyny dopiero po wynalezieniu przez amerykańską naturalistkę Hildę Clarck urządzenia (rodzaj rezonansu) wykrywającego „lokatorów” naszego wnętrza - mikroorganizmów, wirusów, bakterii i pasożytów, dotąd praktycznie niewykrywalnych. Dziś coraz częściej obwinia się je m.in. o dwie główne plagi nękające nasze organizmy – choroby serca i nowotwory, o czym pisze Giennadij Małachow, znakomity rosyjski naturalista w wydanej niedawno w Polsce książce „Życie bez pasożytów” (warszawska oficyna „ABA”) . Najczęściej spotykanymi pasożytami człowieka są glisty, lamblie, owsiki, tasiemce, chlamydie i rzęsistki. Najbardziej narażone na zakażenie robakami są dzieci, oraz osoby pracujące w szkołach, przedszkolach, przychodniach zdrowia, internatach, ludzie jadający w stołówkach, a także właściciele zwierząt domowych.

Pasożyty dobrze się maskują, blokują ciała odpornościowe, tamujące drogę wirusom i bakteriom, są bardzo silnym alergenem, dlatego często leczymy nie to, co trzeba. Możemy podejrzewać robaczycę u osób z silną alergią, atopowym zapaleniem skóry, astmą oskrzelową, przewlekłym katarem, lub suchym napadowym kaszlem.

Objawy robaczycy:

nadpobudliwość ruchowa, problemy z koncentracją,

krzyki nocne, niespokojny sen, zgrzytanie zębami, ogryzanie paznokci,

rozszerzone źrenice, zez, ślinotok, choroba lokomocyjna.

Także ataki padaczki często są objawem zarobaczenia organizmu i ustępują samoistnie po usunięciu pasożytów.
Zawsze należy podejrzewać inwazję pasożytów przy bólach brzucha, zaburzeniach trawienia, problemach z wypróżnianiem, zespole jelita wrażliwego, przy napadach głodu lub nagłej potrzebie jedzenia słodyczy. Aby skutecznie pozbyć się pasożytów, proponuję sposób z książki Giennadija Małachowa, przebiegający w kilku etapach.

W pierwszym etapie oczyszczamy jelito grube z brudu, zalegających mas kałowych, oraz jaj robaków i pleśni. W tym celu przez 3 dni robimy lewatywy oczyszczające ( 1,5-2 litrów wody o temperaturze 20-22 stopni z dodatkiem soku z pół cytryny lub soku żurawinowego).

Etap drugi polega na usuwaniu robaków (glist, owsików, lamblii, tasiemców). Również trwa 3 dni. Rano na czczo i wieczorem przed snem wypija się po 100 ml naparu z piołunu (1 łyżkę stołową piołunu zalać 200 ml wrzątku, odstawić na 20-30 min, a następnie odcedzić). Dodatkowo stosujemy lewatywy z czosnku. 1-2 ząbków czosnku rozdrabnia się, zalewa 200 ml wrzątku i odstawia na noc, rano odcedzamy przez gazę i za pomocą gruszki robimy lewatywę, po której koniecznie stosujemy lewatywę oczyszczającąwedług podanej wyżej procedury.

Po 5 dniach przerwy przechodzimy do III etapu, który trwa 5 dni i ma na celu usunięcie bardzo dużych robaków oraz mikrorobaków. Wieczorem przygotowujemy napar z ziół. Bierzemy po 1 łyżeczce rumianku, kory dębu, kory kruszyny i wrotycza pospolitego, zalewany 0,5 litra wrzątku i pozostawiamy na noc w termosie. Rano zjadamy 100 gramów oczyszczających pestek z dyni (bardzo dobrze przeżuć) i popijamy 100 ml naparu. Po upływie 2 godzin należy wypić sól gorzką (30 gramów na 100 ml wody), a następnie po upływie 1 godziny zrobić lewatywę oczyszczającą, (aby usunąć zabite i sparaliżowane pasożyty). Procedurę powtórzyć.

Do IV etapu przechodzimy po upływie 2 tygodni i polega on na klasycznym oczyszczaniu wątroby za pomocą oleju i soku z cytryny, gdyż wątroba jest niezwykle łakomym kąskiem dla pasożytów i żyje w niej bardzo duża ilość różnych robaków.

Innym bardzo ciekawym sposobem pozbywania się nieproszonych gości jest mieszanka koniakowo-rycynowa. Dorośli rano na czczo wypijają 50 gramów dobrej jakości koniaku z 50 ml oleju rycynowego. Zabieg powtarzamy przez kilka kolejnych dni. Jeżeli chcemy tym sposobem leczyć dziecko, to ok. 1-2 co nocy budzimy dziecko i dajemy do wypicia słodką herbatę z 2 łyżeczkami koniaku, a po 30 minutach dajemy olej rycynowy 15-30 ml w zależności od wagi dziecka. Zabieg powtarzamy kilka razy. Ten sposób jest szczególnie skuteczny przy inwazji glist.

Gdy pozbędziemy się intruzów z organizmu, warto stosować profilaktykę. Co pewien czas robimy kąpiel z dodatkiem naparu z anyżu, latem i wiosną można zjadać kilka liści szczawiu na czczo, a przez cały rok 1 raz w tygodniu zjadamy 1 łyżeczkę zmielonych goździków przed jedzeniem. Można również zrobić nalewkę z orzecha włoskiego. 15 sztuk łupinek orzecha zmielonych lub drobno pokrojonych zalać 0,5 litra spirytusu i pozostawić na 30 dni w dobrze oświetlonym miejscu. Pije się 2 łyżeczki rozpuszczone w 50 ml wody raz w tygodniu. Po wlaniu do wody odczekać 15 minut. Jeśli nie mamy łupinek, możemy pić roztwór Lugola 5-10 kropli na 50-100 ml wody.
Duża zawartość jodu w nalewce niszczy pasożyty we wszystkich stadiach rozwoju, dostając się do jelit i trudno dostępnych miejsc.

Podczas pozbywania się pasożytów giną zarówno wielkie, jak i małe robaki. Żywe pasożyty w trakcie kuracji stają się bardziej agresywne i wydzielają więcej substancji toksycznych. Organizm odpowiada na to wzrostem temperatury, bólami brzucha, wymiotami, biegunką, ogólnym osłabieniem, bólem głowy, często nasilają się reakcje alergiczne - wysypki skórne, napady astmy. Są to naturalne objawy oczyszczania się organizmu, nie należy ich tłumić ani się ich obawiać.

Aby pomóc organizmowi szybciej usunąć pasożyty i ich toksyny, należy zwiększyć ilość wypijanego świeżo wyciśniętego soku z marchwi oraz jabłkowo-buraczanego. Natomiast aby zregenerować śluzówkę jelit poranioną przez przyssawki robaków, dobrze jest jeść kaszę jaglaną, płatki owsiane, ciemny ryż oraz pić napar z pokrzywy. Giennadij Małachow radzi też, aby podczas kuracji zrezygnować z picia mleka, jedzenia nabiału oraz mięsa.

Dr Hanna Chmiel przyjmuje w Centrum Medycyny Naturalnej i Psychoterapii w Katowicach, ul. Damrota 6

Artykuł ukazał się w miesięczniku Szaman w 2008 roku

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: CC0 Creative Commons, Pixabay.com

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
JYGRR
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowai-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.