Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1123

Magia nowiu Księżyca

2 stycznia 2019
Autor: Elżbieta Kłobus, Zofia Wieczorek

Ludzie od zarania dziejów spoglądali w niebo i szukali związków pomiędzy Ziemią a tym, co „na górze”. Ich uwagę szczególnie przyciągał Księżyc, który znajduje się najbliżej Ziemi, więc wyróżnia się wielkością na rozgwieżdżonym niebie.

Widzimy, jak zmienia kształt – pojawia się jako cienki „rogalik”, wypełnia do kształtu koła, po czym znów „chudnie”, aby ponownie zniknąć. I właśnie ta zmienność była powodem, dla którego zaczęto obserwować zjawiska wiążące się ze zmianą jego kształtu. Wieloletnie obserwacje pozwalały na opracowywanie co rok Kalendarza Księżycowego, w którym zawarte były porady dotyczące czasu wykonywania różnych prac domowych, a także polowych. Nasze babki i prababki doskonale wiedziały, kiedy np. siać pietruszkę, kiedy brać się za robienie przetworów na zimę, kiedy przesadzać kwiaty, a kiedy zadbać o urodę, aby efekty zabiegów były jak najlepsze. Również rolnicy korzystali z tego kalendarza, planując prace w polu.

Ogólna zasada jest taka, że w czasie przybywającego Księżyca wykonujemy wszystko, co ma na celu powiększyć, pomnożyć istniejący stan. Natomiast w czasie ubywającego Księżyca prowadzimy działania w kierunku usunięcia tego, czego chcemy się pozbyć lub zmniejszyć jego ilość. Pamiętamy, że Księżyca przybywa w czasie od nowiu do pełni, a ubywa od pełni do nowiu.

W każdym miesiącu jest jeden szczególny dzień - nów, o którym pisze Jan Spiller w swojej książce „Astrologia nowiu Księżyca”. Według autorki, nów jest najbardziej korzystnym czasem do formułowania życzeń. Zachęca ona do zapisywania w tym dniu życzeń, na których spełnieniu najbardziej nam zależy. Przypomnijmy krótko, jak należy formułować życzenia.

Życzenia piszemy odręcznie na papierze (nie na komputerze!) w dniu nowiu, ewentualnie w czasie do 48 godzin po nim. Jednorazowo można wyrazić maksymalnie dziesięć życzeń. Przy większej ilości energia się rozprasza. Natomiast przy mniejszej możemy bardziej zaangażować się w nie emocjonalnie, co jest bardziej korzystne i pomaga w ich spełnieniu. Życzenia powinny być one wyrażone krótko, jasno, bez podawania okoliczności uzależniających ich spełnienie. Można napisać kilka życzeń dotyczących jednej sfery życia, w której pragniemy doświadczyć istotnych zmian lub znaczącego postępu. Zapiszmy też datę. Żadnych kartek nie niszczymy, nawet tych pisanych „na brudno”. Wszystkie kartki chowamy do koperty, nie pokazując ich nikomu. Kopertę najlepiej trzymać w ważnym dla nas miejscu. Jeżeli chcemy, aby nasze życzenia się spełniły, nie myślimy o tym, jaka będzie droga ich realizacji. Pozostawiamy to Opatrzności. Najważniejsze, abyśmy głęboko wierzyli w ich powodzenie.

Przykłady formułowania życzeń: „chcę w tym roku otrzymać nową, satysfakcjonującą mnie pracę”, „pragnę poprawić relacje z siostrą”, „chcę pozbyć się nałogu palenia papierosów”. Im mocniej nasycimy te życzenia uczuciami, tym będą miały większą siłę sprawczą.

W każdym roku kalendarzowym z reguły mamy trzynaście nowi Księżyca. Jeden z nich jest szczególny – to pierwszy nów w nowym roku astrologicznym, czyli pierwszy po wiosennej równonocy.

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: CC0 Creative Commons, Pixabay.com

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
MZMFN
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowai-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.