Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1123

Olejek z drzewka herbacianego, kosmetyk doskonały

3 grudnia 2018
Autor: Renata Zdebel

Nazwa łacińska brzmi oleum malaleuca alternifolia. Tea Tree Oil pozyskiwany jest z liści drzewa rosnącego w Australii i Nowej Zelandii. Rośnie ono dziko w miejscach bagnistych. Jest również uprawiany na plantacjach. Do Europy został przywieziony w 1927 roku i szybko uznany za roślinę leczniczą i naturalny kosmetyk.

Nazwa drzewa herbacianego nie ma jednak nic wspólnego z herbatą. Jego nazwa pochodzi z czasów podróży kapitana Cooka i pierwszych kolonizatorów Australii. To oni używali liści tego drzewa do sporządzania herbaty.
Dobroczynne działanie liści drzewa herbacianego znane jest od tysięcy lat. Aborygeni tosowali je rozgniecione na papkę do dezynfekcji ran i leczenia oparzeń.

To także wszechstronny naturalny kosmetyk. Pielęgnuje i leczy skórę. Dzięki właściwościom antyseptycznym, dezynfekującym i przeciwzapalnym sprawdzi się w pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej oraz problematycznej skóry głowy. Stosowany jest także przy infekcjach grzybiczych, trudno gojących się ranach oraz swędzących ukąszeniach owadów.

Dotychczas odkryto w nim ponad sto składników. Należą do nich min. Terpinen-4-ol, cyneol, terpiny, terpineole, pinen i inne. Swoje unikalne właściwości olejek z drzewa herbacianego zawdzięcza przede wszystkim Terpinen-4-ol – działającym przy chorobach i uszkodzeniach skóry oraz Cyneol – działającym szczególnie przy przeziębieniach.
Stosowany w masażu - zwalcza bakterie, grzyby i wirusy, jest stosowany przy infekcjach górnych dróg oddechowych, grypie, anginie, przeziębieniu, stymuluje pracę układu immunologicznego, zwalcza trądzik.

Użyty do kąpieli zwalcza bakterie, grzyby i wirusy, jest stosowany przy infekcjach górnych dróg oddechowych, grypie, anginie, przeziębieniu, stymuluje pracę układu immunologicznego, zwalcza trądzik, stosowany do pielęgnacji skóry.

Zastosowany do inhalacji zwalcza bakterie, grzyby i wirusy, jest stosowany przy infekcjach górnych dróg oddechowych, grypie, anginie, przeziębieniu, stymuluje pracę układu immunologicznego.

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: CC0 Creative Commons, Pixabay.com

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
WVIQY
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.