Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1126

Pięć praw determinujących proces rozwoju

8 grudnia 2018
Autor: Natalia Slipińska

I prawo Odzwierciedlenia (Lustrzanego Odbicia)

Jednym z najważniejszych praw jest prawo odzwierciedlenia. Mówi ono „ to co wewnątrz to i na zewnątrz”. Oznacza to, że nasz zewnętrzny świat jest odzwierciedleniem świata wewnętrznego. Prawo to daje możliwość rozpoznania wnętrza człowieka poprzez to, co manifestuje się na zewnątrz. Nasz wewnętrzny świat oraz to, jak sami siebie postrzegamy kreują naszą osobowość, nasze zdrowie odpowiada naszemu nastrojowi, poziom naszych dochodów obiektywnie odzwierciedlają myśli i gotowość do przyjęcia odpowiednio dobrego statusu finansowego. To jak ludzie nas postrzegają jest tylko odbiciem tego, jak sami siebie traktujemy a także jaki jest nasz stosunek do innych i nasze zachowania wobec nich.

Dom, praca, sposób ubierania się, nasz wygląd zewnętrzny są również odzwierciedleniem naszego świata wewnętrznego. Należy przez to rozumieć, że podświadomość kontaktuje się z nami poprzez świat zewnętrzny, próbując w ten właśnie sposób skorygować proces rozwoju człowieka.

Oto kilka przykładów sposobu odczytywania przejawów naszego świata zewnętrznego.

Kobieta ubiera długie spódnice co oznacza, że jest ona nieświadoma faktu, iż nie jest gotowa do podjęcia kontaktów z mężczyznami, ukrywa swoją kobiecość.

Noszenie z upodobaniem ubrań ozdobionych falbankami, mówi o pewnej infantylności i braku pracy nad rozwijaniem własną dojrzałością. Mężczyzna noszący głównie obuwie sportowe typu adidas mówi wszystkim w ukrytej formie, że pragnie wolności.

Noszenie sportowych ubrań, świadczy o naszym dążeniu do zachowania młodości, sprawności fizycznej.
Dlatego nie ma sensu zmieniać sposobu zachowań ludzi, którzy nas otaczają, bo są oni jedynie odbiciem naszych nieuświadomionych cech charakteru. Zamiast zżymania się i niezadowolenia, należy podziękować losowi za danie nam możliwości dostrzeżenia tych cech i ich korekty. Za Dar możliwości własnego rozwoju powinniśmy okazać wdzięczność

II Prawo Mentalnego Ekwiwalentu.

Mówi ono: Myśli materializują się. Przy pomocy wyobraźni i ciągłego powtarzania myśli, które wzmacniane są emocjami, tworzymy rzeczywistość.

Wszystko co przydarza się w naszym życiu, stworzyliśmy przy pomocy naszych myśli, oznacza to, że kreują one rzeczywistość. Myśli rodzą się, a potem żyją własnym życiem.

Na początku są naszą własnością, ale wkrótce zaczynają przejmować nad nami kontrolę i zaczynają nami rządzić. Zawsze postępujemy wg naszych nieuświadomionych myśli wewnętrznych. Dlatego tak bardzo ważnym jest pozytywne myślenie i wiara we wszystkie aspekty naszego życia. Ważnym jest to, że taki dar jest dany każdemu człowiekowi, należy go tylko sobie uświadomić a następnie nieustannie rozwijać. W tym również pomagają nam ludzie żyjący wokół nas odzwierciedlający, jak w lustrze, nasz wewnętrzny świat. Przecież odbieramy w innych ludziach pozytywne cechy charakteru, które są nam bliskie. Zdarza się nam wielokrotnie czytać jakąś książkę, i za każdym razem zwracamy uwagę na inne zagadnienia, a one tam były także wówczas, gdy czytaliśmy ją po raz pierwszy. Tak więc zwracamy uwagę na te treści, które rezonują z naszymi myślami. Świadczy to też o tym, że dostrzegamy tylko to, co odpowiada naszemu poziomowi rozwoju.

III Prawo Wiary

Wszystko w co wierzymy pojawi się w rzeczywistości.
Im mocniej w coś wierzymy, tym bardziej wzrasta prawdopodobieństwo pojawienia się tego w świecie realnym. Przyciągamy to z Kosmosu jako doświadczenie. Należy wierzyć rozumem i sercem. Wiara w samych siebie wzmacnia nas, pozwala podnieść wibrację duszy. Jeśli patrzymy na świat z przyjaźnią , to równocześnie staramy się widzieć jego dobre aspekty, a to z kolei pozwala nam budować świat pozytywnych emocji. Zrozumienie tych prawidłowości sprawia, że nasza niedoskonałość przestaje nas mocno ranić, dając tym samym wiarę w siebie i w naszą przyszłość.

IV Prawo Oczekiwania

Mówi ono, że to czego oczekujemy z wiarą jest jak proroctwo spełnienia pragnień.

Nasze oczekiwanie przemożnie wpływa na ludzi i zdarzenia tak, że realizuje się to czego oczekujemy.

V Prawo Przyczyny i Skutku.

Mówi ono, że każde zdarzenie ma swoją przyczynę.

Jest ono tak ważne, że nazywają go żelaznym prawem wszechświata. W świecie nie ma przypadkowości. Wszystko podlega w nim zasadom kosmicznym. Są konkretne przyczyny sukcesów i porażek, szczęścia i nieszczęścia, nieszczęśliwych wypadków. Niestety ludzie nie dostrzegają tego w realnym życiu. A przecież już w biblii napisano ”co posiejemy, to zbierzemy”. Co to oznacza? Dziś zbieramy to, co posialiśmy w poprzednich wcieleniach i pracujemy nad tym, co zbierzemy w życiu następnym. Nie jest nam dana możliwość zmieniania świata, lecz możemy zmieniać i udoskonalać siebie. Najważniejszą umiejętnością jest zachowanie szacunku dla siebie i innych ludzi, jak również prawidłowe utrwalanie tych cech. Nie będziemy wówczas ulegać negatywnym uczuciom, takim jak złość, agresja, nienawiść, mściwość. Kochając siebie, będziemy dbali o staranny wygląd, zdrowie, prawidłowe relacje ze światem zewnętrznym.

Podsumowanie

Aby rozwijać w sobie doskonałość, należy pracować nad sobą z uporem, z maksymalną starannością dbać o zdrowie, szczęście i spokój – bowiem wszystko to jest owocem nieustającej pracy praktyki i pogłębiania wiedzy.

Natalia Slipińska, psycholog, przyjmuje i prowadzi warsztaty w Centrum Medycyny Naturalnej i Psychoterapii w Katowicach, ul. Damrota 6. Zapisy 32 2570839

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: CC0 Creative Commons, Pixabay.com

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
ONHTU
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowai-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.