Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1126

Księżyc w horoskopie

13 grudnia 2018
Autor: Elżbieta Kłobus, Zofia Wieczorek

Czas na przybliżenie cech charakteru ludzi, którzy w swoim horoskopie mają Księżyc w jednym z dwóch ostatnich znaków zodiaku – Wodniku lub Rybach. Położenie Księżyca, bez względu na to, w jakim znaku człowiek ma Słońce, określa te bardziej skryte cechy charakteru, mówi o wypływających z wnętrza, nie zawsze świadomych pobudkach naszego postępowania.

Zacznijmy od Księżyca w Wodniku. Wodnik uważany jest za znak największych rewolucjonistów i wolnomyślicieli, którzy nie dają się zamknąć w określonych ramach, ani zakwalifikować do jakichkolwiek sztywnych kategorii. Wodnik to wolność, brak schematów i reguł. Toteż człowiek z Księżycem w tym znaku, nawet gdy rozum mówi mu, jak zgodnie z przyjętymi normami powinien się zachowywać, często łamie te zasady i postępuje po swojemu.

Świadomie może on rozumieć i szanować określone reguły, ale gdy poprzez odgórne nakazy jest zmuszany do ich przestrzegania, całe jego wnętrze (Księżyc mówi właśnie o tym, co najbardziej osobiste i wewnętrzne) przeciwstawia się temu. I nikt ani nic nie zmusi go do kompromisu. Człowiek z Księżycem w Wodniku musi mieć poczucie, że on sam dla siebie ustala zasady i sam siebie rozlicza z ich przestrzegania. To wielki indywidualista, który nie czuje potrzeby tłumaczenia swojego postępowania. Czuje natomiast wewnętrzną potrzebę wyróżniania się, często za wszelką cenę. I co może wydawać się dziwne – właśnie ta inność daje mu pewność siebie i w niej znajduje poczucie bezpieczeństwa.

Miłość i wolność

A co jest najbliższe sercu takiego człowieka? Skoro Księżyc mówi o potrzebach emocjonalnych, to co on czuje i jak wyraża swoje uczucia? Wodnik, należący do żywiołu powietrza, nie należy do znaków zbyt emocjonalnych. Najważniejszy dla niego jest intelekt, toteż takie położenie Księżyca mówi, że dana osoba potrafi zracjonalizować swoje uczucia i raczej nie zdarza się jej całkowite rozpłynięcie się w miłości.

Miłość – tak, jak najbardziej, ale z zachowaniem osobistej wolności. Taką samą wolność daje też drugiej stronie. Dla osoby z Księżycem w Wodniku podstawą związku jest wzajemne zaufanie, przyjaźń i porozumienie intelektualne. Nie należy więc od niej oczekiwać czułych wyznań, uniesień czy też ścisłej symbiozy. Jest to osoba mało wylewna, ale uczciwa i dotrzymująca danego słowa. Ale równocześnie – ponieważ Wodnikiem włada nieprzewidywalny Uran – może ona w jednej chwili zmienić zdanie i nagle zerwać związek. I zrobi to oficjalnie, bez zbędnych tłumaczeń i rozdrapywania ran. Nie przeszkodzi jej to również traktować swojej byłej „drugiej połowy” po koleżeńsku i utrzymywać z nią całkiem poprawnych układów.

Położenie Księżyca mówi o domu rodzinnym, można więc wnioskować, że w domu tej osoby nie było sztywnych reguł i członkowie rodziny mieli dużą swobodę w decydowaniu o sobie. Matka osoby z Księżycem w Wodniku nie była zaborcza i pełniła raczej rolę starszej koleżanki, z którą można o wszystkim porozmawiać. Wychodząc z takiego „luźnego” domu, człowiek nie ma nawyku celebrowania świąt czy uroczystości rodzinnych, toteż zdarza mu się zapomnieć np. o urodzinach bliskiej osoby. Ale czy złożenie życzeń tydzień później jest jakimś problemem? Dla niego nie, więc zrobi to bez zażenowania.

Droga pełna zakrętów

Osoba z Księżycem w Wodniku tak bardzo ceni sobie osobistą wolność, że z reguły dosyć długo dojrzewa do poważnego, trwałego związku. A gdy już zdecyduje się na założenie rodziny, często jest to wynikiem raczej rozsądku, niż dojścia do głosu instynktu rodzinno-macierzyńskiego czy rodzinno-ojcowskiego. Do nowej rodziny wniesie oczywiście swoje umiłowanie wolności, a mając nawyk spędzania wolnego czasu często samotnie, nie będzie widziała konieczności wyjazdu na urlop z całą rodziną. Urządzenie jej domu, jeżeli nie całego, to chociaż własnego pokoju, też może odbiegać od standardów. Mogą się tam znaleźć dziwne przedmioty – albo takie, które niczemu nie służą, ale za to szokują, albo takie, które usprawniają codzienne czynności. Osoba z Księżycem w Wodniku nie ma zamiłowania do domowych zajęć, toteż wykorzysta każdą techniczną nowinkę, aby sobie ułatwić i uprzyjemnić nudne według niej prace.

Dla człowieka z Księżycem w Wodniku każda nowa i jeszcze nieznana sytuacja jest ciekawsza od obecnej, toteż jego droga życiowa pełna jest nagłych zakrętów. Ale zawsze wychodzi on na prostą, gdyż takie położenie Księżyca można porównać do radaru, który w porę ostrzega o niebezpieczeństwach.

Mistrz intuicji

Natomiast Księżyc w Rybach to przede wszystkim intuicja. Osoba z Księżycem w tym znaku ma trudne do zracjonalizowania przeczucia, które na ogół jej nie mylą. Ona często nie wie, ale czuje, że należy postąpić właśnie tak, a nie inaczej. I z reguły nie myli się, gdyż dzięki „automatycznemu pilotowi”, którym jest Księżyc, zawsze wypłynie na spokojne wody. Gorzej, gdy próbuje analizować i uzasadniać swe przeczucia, a potem przekonywać samą siebie do zmiany postępowania, gdyż racjonalizm nie jest jej najmocniejszą stroną. Powinna przede wszystkim polegać na intuicji i nie dyskutować z nią, lecz słuchać. Dla kogoś z zewnątrz codzienne zachowania takiej osoby mogą wydawać się dziwne, ale najważniejsze, że są na ogół skuteczne.

Człowiek z Księżycem w Rybach, nawet jeżeli inne elementy horoskopu mówią, że jest on aktywny i przedsiębiorczy, często ucieka od rzeczywistości. Na zewnątrz może robić wrażenie realisty i tylko lekko przymglony wzrok wskazuje, że właśnie przebywa w „swoim” świecie. Mówiąc językiem komputerowym – „zawiesza się”, i dopiero jakiś zewnętrzny bodziec przywołuje go do porządku. Takie stany poza kontrolą świadomości mogą mu się zdarzać w zupełnie nieoczekiwanych momentach. Ale tak jak dla większości osób odpoczynkiem jest położenie się, tak dla niego jest to chwilowe „wyłączenie” świadomości.

Człowiek taki jest również bardzo uczuciowy. Najchętniej przygarnąłby do serca cały świat, ale ponieważ jest to niemożliwe, często dosłownie zalewa swymi uczuciami wybraną osobę. Jak kocha, to bezkrytycznie i całym sobą. Swemu wybrańcowi ofiaruje nie tylko „ciało i duszę”, ale podzieli się też rzeczami materialnymi. Jest bardzo, często nawet za bardzo ufny, ale potrafi też w porę wyczuć niebezpieczeństwo i „zwinąć żagle”. Zdarza się jednak, że gdy Księżyc w Rybach odbiera nieharmonijne aspekty od innych planet, właściciel horoskopu ma większe niż inni skłonności do uzależnień. Może wtedy bardzo łatwo uzależnić się dosłownie od wszystkiego – od ludzi, kawy, słodyczy, leków, używek (alkoholu, narkotyków), zakupów, itp. Jest również łatwym łupem wszelkich naciągaczy, gdyż ma zbyt miękkie serce i nie potrafi powiedzieć „nie”. Dobrze, jeśli ma sw swoim otoczeniu zaufaną osobę o trzeźwym spojrzeniu, która sprowadzałyby go na ziemię.

Zawsze przyjdzie z pomocą

Osoba z Księżycem w Rybach czuje wewnętrzną potrzebę służenia innym. Często robi więcej, niż wymaga dana sytuacja, gdyż jej naturalnym odruchem jest dawanie, a nie branie. Chętnie przejmuje obowiązki innych i wcale nie czuje się wykorzystywana. Dla niej liczy się to, że jest potrzebna, i to daje jej poczucie bezpieczeństwa. Nie oczekuje też jakichś wymiernych korzyści za swoją dodatkową pracę – wystarczy jej szczera wdzięczność.

Położenie Księżyca w horoskopie mówi o domu rodzinnym, można więc wnioskować, że człowiek z Księżycem w Rybach wychowywał się w rodzinie, w której było dużo bezwarunkowej miłości. Szczególnie matka była osobą pełną poświęceń, dbającą o wszystko i o wszystkich. Nic więc dziwnego, że przeniesie on te wartości i do swojego domu. Będzie oparciem nie tylko dla domowników i najbliższej rodziny, ale i dla każdego potrzebującego jakiejkolwiek pomocy.

Dla każdego znajdzie czas, wysłucha wszystkich zwierzeń, pocieszy i pomoże. Gdy trzeba będzie, zaopiekuje się i dziećmi sąsiadów, i bezdomnymi kotami. To człowiek obdarzony dużą wrażliwością, który ma czułe serce i potrafi przytulić do niego każdego. Ma też duże wyczucie artystyczne, toteż jego mieszkanie jest urządzone ze smakiem i jest wyjątkowo przytulne. Nie zabraknie w nim też nastrojowej muzyki, która – jak wiadomo – łagodzi obyczaje i tworzy specyficzny klimat, tak bliski sercu osoby z Księżycem w tym ostatnim znaku zodiaku.

Fot.: CC0 Creative Commons, Pixabay.com

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
TKAXG
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowai-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.