Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej

Ta cudowna magia świec

14 grudnia 2018
Autor: Aleksandra Głowacka

Płonąca świeca jest symbolem ludzkiego życia, światła, ale i spełniającej się ofiary. Dym świecy jest jak droga, która łączy niebo i ziemię. Tą drogą możemy zanosić nasze życzenia, poprzez określone rytuały.  Magia świec jest prosta, bezpieczna, ale i skuteczna.

Tak naprawdę każdy wiele razy uprawiał ten rodzaj magii, nie będąc tego do końca świadomym. Czym przecież, jak nie magią świec, jest zdmuchiwanie świeczek na torcie urodzinowym połączone z „pomyśleniem” życzenia? To czysta sztuka magiczna, połączenie koncentracji na zdmuchnięciu wszystkich świeczek, siły woli, tj. wiary w spełnienie życzenia, wizualizacji, gdy myśli się życzenie.

Kolory mają znaczenie

Magii świec nie musimy zachowywać na urodzinowe okazje. Możemy dzięki kilku rekwizytom i paru prostym zasadom korzystać z niej na co dzień. Jej działanie każdy sprawdzi sam. Pewne jednak jest, że już same rytuały dodadzą nam sił i wiary w powodzenie zamierzeń.

Zatem, żeby zacząć praktykować magię świec, na pewno trzeba zaopatrzyć się… w świece, i to w różnych kolorach, związanych z siłami planet i znakami zodiaku. Aby skutecznie palić świece w określonych intencjach, musimy znać znaczenia, ukryte w kolorze wosku.

I tak białych świec używa się dla ochrony i oczyszczenia z negatywnej energii zarówno ludzi, jak i pomieszczeń. By w domu panował spokój, też pali się białe świece.

Także szare i srebrne świece skutkują w magii ochronnej przed urokami rzucanymi przez źle nam życzące osoby. Kolor różowy świec sprzyja zgodzie, negocjacjom, wyjaśnianiu nieporozumień. To także dobry kolor dla zakochanych i do sypialni pary, która stara się o dziecko.

Świece pomarańczowe, granatowe i ciemnozielone pomagają w sprawach finansowych, gdyż wzmacniają nasze ambicje, możliwości intelektualne, karierę oraz zapewniają nam poparcie otoczenia, brązowe za to pomogą w rozwiązaniu problemów zawodowych.

Żółte i złote świece poprawią nam nastrój, ale też pomogą szczęśliwie zdać egzamin czy odbyć podróż. Odpowiadają za intelekt i wyobraźnię. Złote dodatkowo przynoszą… złoto, powodzenie finansowe i szczęście.

Na miłość z kolei działa świeca czerwona, a najlepiej dwie, połączone ozdobną wstążeczką lub ustawione na podwójnym świeczniku, jak para kochanków.

Dla zdrowia pali się świecę zieloną, w trakcie rekonwalescencji fioletową. Za to chorym zwierzętom i roślinom pomoże świeca brązowa, której kolor przywróci harmonię z energią Ziemi. Zielona świeca działa zresztą bardzo korzystnie w każdym aspekcie życia - wpływa na płodność, obfitość, szczęście i harmonię.

Na problemy rodzinne i domowe dobrze jest zapalić niebieską świecę, która odsunie negatywne emocje i pomoże odbudować szacunek, da ochronę rodzinie i skłoni do poświęceń dla niej. Niebieska świeca pozwala także na zbudowanie wiary w siebie, umożliwia wewnętrzne pogodzenie.

Przygotowane intencje

Podstawowy rytuał magii świec jest bardzo prosty. Wystarczy zapalić od jednej do trzech świec we właściwym kolorze lub kolorach (kolory świec można łączyć), by płonęły w określonej intencji. Przed zapaleniem świecy w określonej intencji dobrze jest ją wcześniej przygotować, by wzmóc magiczną moc rytuału. Najważniejsze jest, by utworzyć duchowe połączenia między nią a nami, wibracje nasze odcisnąć w wosku, by świeca stała się naszym narzędziem, przedłużeniem siły.

Trzeba natchnąć świecę swym życzeniem, dotykać ją, nawet nosić przy sobie jakiś czas, by przejęła od nas pragnienie. Dobrze jest też świecę posmarować olejkami roślinnymi (zawsze: najpierw od połowy świecy - w górę, potem od połowy świecy - w dół), czy np. wykłuć na niej igłą inskrypcję - życzenie. Trzeba też spisać życzenie na kawałku papieru, najlepiej w kolorze świecy, na koniec je wizualizując.

Siła czystego płomienia

Przed przystąpieniem do rytuału należy zaopatrzyć się w świecznik, najlepiej siedmioramienny, i zapalniczkę, która będzie służyła tylko do tego celu. Nie zapala się magicznej świecy od zapałki, gdyż siarka i fosfor są używane w magii destrukcyjnej i symbolizują szatana. Świece do celów magicznych muszą być nowe i nienaruszone, wcześniej nie używane nawet do innych celów.

Sam rytuał powinno się odprawiać nocą, po oczyszczającej kąpieli i przed pójściem spać. Spisane życzenie trzeba położyć pod świecznikiem, zgasić wszystkie światła, by stworzyć sobie odpowiedni nastrój, i zaczynając myśleć swoje życzenie, zapalić świecę lub świece.

Cały czas myśląc o swoim pragnieniu, obserwujemy płomień, a gdy poczujemy, że nadszedł odpowiedni moment - należy spalić kartkę z życzeniem w płomieniu świecy. W palącej się świecy wytrawny obserwator ujrzy wskazówki co do sposobu i szans na spełnienie się jego pragnienia.

Jeśli dym kieruje się na północ - trzeba jeszcze czasu i dużo wysiłku, by osiągnąć cel, na południe – realizacja nastąpi bardzo szybko, wręcz gwałtownie i będzie pełna, na wschód – trzeba przemyśleć jeszcze raz, czy naprawdę się tego chce i jeśli tak jest rzeczywiście, trzeba będzie jeszcze poczekać, na zachód – za dużo jest emocji w całym zamierzeniu, trzeba się zdystansować i oczyścić umysł.

Z kolei jeśli płomień świecy jest silny – to znak, że wszystko sprzyja spełnieniu pragnienia, słaby – najlepiej powtórzyć rytuał, gdyż ciągle pozostają przeszkody na drodze do spełnienia pragnienia.

Bardzo ważne, żeby w momencie spalenia kartki z życzeniem nie kończyć rytuału i pozwolić świecy dopalić się. Nie trzeba być przy niej cały czas, ale nie wolno jej zdmuchnąć ani zdusić palcami. Jeśli za to sama zgaśnie - nie należy jej zapalać ponownie. Trzeba wtedy koniecznie powtórzyć rytuał, używając nowej świecy.

Wielu ludziom rytualne palenie świec kojarzy się z czarną magią i ze szkodzeniem innym. Rzeczywiście, jak większość praktyk magicznych, tak i magia świec ma swoją drugą, ciemniejszą stronę. Nakłuwanie wosku i palenie czarnych świec wykorzystywane w rytuałach wzorowanych na kulcie wudu jest moralnie naganne i stanowi wypaczenie szlachetnych intencji magii świec. Do magii świec należy podchodzić z szacunkiem i czystymi zamiarami - tylko wtedy jest skuteczna.

 Tekst z miesięcznika Szaman 2009 rok

Źródło: Szaman

Fot.: CC0 Creative Commons, Pixabay.com

Tagi:
Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
LYNRC
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.