Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1123

Homeopatia - droga do zdrowia

21 grudnia 2018
Autor: dr Hanna Chmiel

Twórca homeopatii Hahneman napisał, że zdrowie to dobrostan na trzech poziomach istnienia człowieka, jako wolne od bólu i swobodne w ruchu ciało, wolne od niszczących żądz i namiętności zrównoważone uczucia oraz wolny od uprzedzeń i wytrwale dążący do prawdy umysł.

Inny współczesny nam, hinduski homeopata Rajan Sankaran mówi, że zdrowie to niczym nieuwarunkowany stan dobrego samopoczucia, możliwość bycia sobą w danym momencie, swobodnego spełniania życiowego celu, zdolność reakcji proporcjonalna do bodźca zewnętrznego, czy danej sytuacji życiowej.

Teoria homeopatii, ale również innych rodzajów medycyny energetycznej uważa, że choroba najpierw objawia się zaburzeniem w warstwie energetycznej – biopolu człowieka. Przejawia się to zakłóceniem funkcjonowania układu nerwowego, endokrynologicznego oraz immunologicznego. Skutkiem tego jest zmiana w zachowaniu i myśleniu człowieka. Reakcje stają się nieadekwatne do danej sytuacji. Na przykład ktoś wpada w przerażenie i rzuca się do ucieczki na widok małego szczekającego pieska lub wprost przeciwnie podchodzi do klatki lwa i wkłada ręce.

Po pewnym czasie w zależności od predyspozycji genetycznych rozwija się patologia na poziomie fizycznym, czyli konkretna choroba zapalenie stawów, astma, choroba wieńcowa, czy nowotwór. Leki homeopatyczne działają w warstwie energetycznej, dlatego w trakcie leczenia najpierw poprawia się stan psychiczny pacjenta, a dopiero później ustępuje choroba z poziomu fizycznego, czyli znika kaszel, goi się owrzodzenie, czy normalizuje się ciśnienie. Z tego względu jeden i ten san lek homeopatyczny może być stosowany na różne schorzenia.

Przykładowo lek Bryonia dostanie szczupły, rozdrażniony pracoholik na zapalenie oskrzeli, na zaparcia, czy zapalenie stawów. Jeżeli ktoś potrafi obserwować siebie i swoich bliskich zawsze zauważy zmiany w zachowaniu, nastawieniu do życia, myśleniu. Lekami homeopatycznymi można te zmiany skorygować i w ten sposób zapobiec powstaniu poważnej choroby. Na przykład pewien zdrowy, pogodny, szczęśliwy człowiek zostaje uwikłany w spór sądowy. W miarę trwania procesu rodzi się w nim powoli uczucie złości, nienawiści, chęci zemsty i udowodnienia swojej racji. Można czekać, aż po kilku latach wskutek tych negatywnych emocji rozwinie się rak jelita grubego lub podać lek Nitricum acidum, który przywróci rozsądek i równowagę emocjonalną, skróci czas trwania procesu i przy okazji pozwoli uniknąć nowotworu.

Kiedy choroba już istnieje na poziomie materialnym, czyli są stwierdzone mięśniaki, niewydolność krążenia, czy wrzody żołądka zarówno leki jak i organizm mają zdecydowanie dłuższą drogę do wyzdrowienia. Najpierw trzeba przywrócić równowagę na poziomie umysłu, uczuć i emocji, potem organizm musi się oczyścić. Taką formą oczyszczania może być krwawienie, biegunka, wysypka, ropienie, katar, a dopiero potem następuje powrót do zdrowia. Z tego względu panuje pogląd, że leczenie homeopatyczna trwa długo. Wybierając lek homeopata największą uwagę przywiązuje do stanu psychicznego pacjenta. Każdy zaś lek homeopatyczny ma swój portret psychologiczny.

Trzeba jednak zaznaczyć, ze portret homeopatyczny nie określa charakteru człowieka tylko jego stan psychiczny spowodowany jakimś traumatycznym wydarzeniem. Na przykład słodkie niemowlę zaczyna ząbkować. Jest bardzo wrażliwy na ból, dlatego staje się nieznośny, wrzeszczy, złości się i sam nie wie czego chce. Uspokaja się nieco energicznie kołysany lub noszony na rękach. Językiem homeopatycznym powiedzielibyśmy, że jest w stanie Chamomilla. I rzeczywiście kilka granulek leku sprawia, że dziecko wraca do równowagi i znów jest słodkim i uśmiechniętym bobasem.

Na wykładzie chciałabym Państwu przedstawić portret jednego z wielu leków homeopatycznych o nazwie Carcinosinum. Jak sama nazwa wskazuje lek ten ma wiele wspólnego z chorobą nowotworową. Faktycznie osoby odpowiadające swoim charakterem, zachowaniem, sposobem reagowania do tego leku bardzo często chorują na raka lub inne ciężkie choroby jak kolagenozy, stwardnienie rozsiane, wrzodziejące zapalenie jelit. Ponieważ jednak choroba zawsze najpierw pojawia się na poziomie mentalnym, a dopiero później ulega zmaterializowaniu, a leki homeopatyczne potrafią korygować te zaburzenia Carcinosinum może odegrać ogromną rolę w profilaktyce nowotworów i innych ciężkich chorób.

 

Dr Hanna Chmiel przyjmuje w Centrum Medycyny Naturalnej i Psychoterapii w Katowicach, ul. Damrota 6, tel. 32 2570839

Źródło: Szaman

Fot.: CC0 Creative Commons, Pixabay.com

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
KVBOS
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowai-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.