Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1123

Bez miłości nie ma przyszłości

31 grudnia 2018
Autor: Nina Grella

Tę, jakże ważną maksymę skierował do Polaków Jan Paweł II. Wypowiedział te słowa przed przeszło wielu laty podczas spotkania z wiernymi w Sopocie. Najwyraźniej martwił go głęboko coraz powszechniejszy brak miłości, tolerancji i wzajemnego zrozumienia, objawiający się zarówno w sferze naszego życia prywatnego, jak i społecznego.

Prawdę mówiąc to zupełnie niezrozumiałe, dlaczego niesłychanie dynamicznemu obecnie rozwojowi wiedzy nie towarzyszy równie dynamiczny rozwój osobisty każdego z nas? Dlaczego tak trudno opanować nam sztukę miłości, tolerancji, wzajemnego zrozumienia? Zamiast cieszyć się postępem w wielu dziedzinach życia, stale narzekamy, krytykujemy, mamy za złe... Nie wierzymy (albo nie chcemy wierzyć!), że w ten sposób działamy w znacznej mierze na własną szkodę. Nawet ci, którzy usiłują zawłaszczyć sobie mądrość papieża Polaka, bagatelizują tę jego głęboką myśl, iż bez miłości nigdy nie zapewnimy sobie pomyślnej przyszłości. Owi "zawłaszczyciele"- zamiast krzewić dobro i tolerancję, sieją wokół nas ziarna nienawiści.

Na pytanie - jak być kochanym? - odpowiedź jest jedna: kochać!

Siebie, swoich bliskich i dalszych. Takie proste i takie trudne!

Jakiś czas temu zbulwersowała nas informacja, że dwunastoletnia dziewczynka urodzi w marcu dziecko, poczęte z czternastoletnim kolegą. Ciąże 14 -15-latek nie są już dziś wydarzeniem godnym uwagi mediów, jako że stały się niemal powszechne. W całym zachodnim świecie obniżyła się drastycznie granica wieku inicjacji seksualnej i... pierwszej miesiączki. Ta ostatnia pojawia się już u dziewięciolatek i nikt jakoś nie bije na alarm, nie zastanawia się, dlaczego tak się dzieje?

A winę za owo zadziwiające przyśpieszenie ponosi chyba wszechobecna w produktach żywnościowych soja - rekordzistka świata roślin w zawartości estrogenów (żeńskich hormonów). Zawładnęła całym przemysłem spożywczym Wschodu i Zachodu. Zmodyfikowana genetycznie (a więc nie taka, jaką stworzyła ją natura), zawiera super tanie białko. Nazywano ją kiedyś "mięsem biedaków", dziś zasługuje na miano "przymusowej trucizny", znajduje się bowiem praktycznie we wszystkich produktach spożywczych - od wędlin począwszy, na lodach i wszelkich słodyczach kończąc. Odpowiada w znacznej mierze za światową epidemię nadwagi, przedwczesne miesiączki u dziewcząt i pojawianie się żeńskich cech płciowych u otyłych chłopców. Nie jest rośliną zachodniego świata, należy więc wątpići czy sprzyja naszemu zdrowiu, zwłaszcza zdrowiu młodych, rozwijających się organizmów...

Wadliwe żywienie oraz brak jasnych, bezpruderyjnych zasad uświadomienia seksualnego dzieci i młodzieży to jedna strona tego zagadnienia, drugą stanowi brak prawdziwego ciepła i miłości w większości współczesnych rodzin. Bo uczucia są w życiu dzieci znacznie ważniejsze, niż dobra materialne, lekcje angielskiego, pływalnia, korty itd. U progu życia można się obejść bez wielu rzeczy, ale nie bez czule okazywanej miłości, zaufania oraz akceptacji ze strony najbliższych. Jeśli dziecku brakuje miłości i zrozumienia w rodzinnym domu, zaczyna ich szukać poza nim, co często kończy się dramatycznie.

Jeśli nie porozmawiasz - nie zrozumiesz, nie wybaczysz, nie wygrasz...

Czule okazywana miłość, zaufanie i akceptacja są także niezbędne w małżeństwie i trwałych związkach partnerskich. Tu także priorytetem powinny być uczucia, wzajemny szacunek i zrozumienie. Nie można stworzyć szczęśliwego związku jeśli stale nie ma się czasu (lub ochoty), na szczerą rozmowę. Taka rozmowa to fundament każdego związku.

Gdy ludzie poznają się, zakochują w sobie, decydują na wspólne życie, przeważnie niewiele o sobie wiedzą - o swoich marzeniach, oczekiwaniach, potrzebach... To rodzi wiele pomyłek i wzajemnych pretensji. Ale zamiast o nich spokojnie podyskutować, zaczynamy obrażać się, wątpić w sens wspólnego życia, tworzyć w myślach czarne scenariusze. W ten sposób uśmiercamy miłość, o czym na ogół przekonujemy za późno - po rozstaniu, ciężkiej chorobie (zawsze wiąże się z jakąś traumą), czasem dopiero po śmierci bliskiej osoby...

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: CC0 Creative Commons, Pixabay.com

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
CGSDC
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.