Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1123

Komunikacja niewerbalna: co mówią twoja talia, biodra i barki

8 stycznia 2019
Autor: Natalia Slipińska

Co o tobie mówią innym twoja talia, biodra, klatka piersiowa, piersi i barki? Psychologia dawno zbadała ten temat. Sprawdź jak cię postrzegają poprzez tzw. pierwsze wrażenie.

Talia

symbolizuje system trawienny oraz kondycję psychiczno-emocjonalną. Im większe w niej wcięcie, tym większa nagromadzona energia i silniejszy system trawienia. Wyrzeźbiona kibić jest równocześnie wyrazem stabilności emocjonalnej i taka jest najbardziej ceniona przez mężczyzn u kobiet. Także w środowisku zawodowym. W dużych korporacjach do smukłej figury przywiązywana jest ogromna uwaga. Rzadko spotyka się w nich panie z brzuszkiem, „oponką”, która jest wyrazem niekonsekwencji, wewnętrznych rozterek, bądź psychicznego rozchwiania.
Galaretowaty brzuch mają ludzie niekonsekwentni, mało asertywni (niepotrafiący mówić „nie”), odkładający problemy na później. Kobiety z pięknie wyrzeźbionymi ciałami są na najwyższym poziomie rozwoju. Mogą być delikatne, mieć smukły stan, ponieważ mają zgromadzoną wewnętrzną siłę emanującą na zewnątrz. Natomiast początkujące niewiasty, słabe i delikatne w środku niczym puch, potrzebują ciężaru, która je utrzyma na ziemi. Im mniejsza dziewczynka mieszka w ich wnętrzu, tym więcej masy potrzebują, aby tego dokonać, aby się uziemić.

Biodra

to siedlisko czułości i seksapilu. Dla kobiet to niezwykle ważna część ciała, przez której pryzmat są one zawsze oceniane. Kształty bioder oraz ich proporcje względem talii odwzorowują pracę nad kobiecością, niosą informacje o czułości i płodności.

Ciepłe, sympatyczne przedstawicielki płci pięknej, umiejące zadbać o potomstwo, charakteryzują się krągłymi biodrami, natomiast te, które nie rozpoczęły rozwoju żeńskiego potencjału, chcąc pozostać dziewczętami, wyróżniają się kwadratowymi, płaskimi biodrami, typowymi dla nastolatek. Do tej grupy należą także kobiety, które są zbyt ekstrawertyczne lub zbyt silnie rozwinęły męskie energie.

Klatka piersiowa

jest związana z duszą oraz przeżywanymi emocjami. Trudności życiowe, uczuciowe problemy w relacjach rodzinnych kreują ciężar w okolicy mostka. Otwarta, wyeksponowana klatka piersiowa jest wyrazem dumy, znakiem zgody na spotkanie się z losem i akceptacji świata. Zamknięta, schowana między ramionami, wyraża niepewność, obawę przed zranieniem oraz chęć ukrycia wrażliwości.

Piersi,

będące atrybutem matki, kojarzone są z karmieniem i matczyną miłością.

Barki

wiążą się z poczuciem obowiązku, gotowością ponoszeniem konsekwencji swoich
czynów, rzetelnością.

Natalia Slipińska, psycholog, przyjmuje i prowadzi warsztaty w Centrum Medycyny Naturalnej i Psychoterapii w Katowicach, ul. Damrota 6, tel. 322570839

12 stycznia 2019 r. zapraszamy na warsztaty pt. Usłysz swoje ciało

Szczegóły: https://blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/news/281/warsztaty-uslysz-swoje-cialo

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: CC0 Creative Commons, Pixabay.com

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
TGMLS
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.