Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1123

Komunikacja niewerbalna: ręce i nogi

10 stycznia 2019
Autor: Natalia Slipińska

Rozpatrując w aspekcie postrzegania nas, budowy naszego ciała, należy zwrócić uwagę także na ręce i nogi, które mają istotne znaczenie w przekazach niewerbalnych. To swoiste komunikatory. Oto co przez nie mówimy: 

Ręce

są przedłużeniem duszy, przez które ona się wyraża. Zbyt krótkie świadczą o niechęci wyrażania uczuć oraz niezdolność rozwijania duszy.

Dłonie

uczestniczą w pierwszym kontakcie z drugim człowiekiem, podczas powitania, przekazując o nim informacje naszej podświadomości i świadomości – w sposobie uścisku, czy pocałunku dłoni. Dłoń męska (prawa) jest trudna do czytania, natomiast żeńska (lewa) zawsze pokazuje ukrywane informacje. Te energie są także odpowiednio przypisane do wewnętrznej (żeńska) i zewnętrznej części dłoni. Poszczególne części dłoni: wypukłość przy nadgarstku, środek, uwypuklenie przed nasadą palców prezentują odpowiednio: korzenie – nogi, splot słoneczny, barki.

Palce

to skanery, które zbierają informacje z otoczenia. Im są dłuższe, smuklejsze, tym szybciej je wchłaniają. Grubsze palce są silniejsze fizycznie, ale gorzej interpretują dochodzące sygnały. Kciuk jest symbolem systemu rodowego i siły w korzeniach, a drugi, wskazujący jest związany ze splotem słonecznym. Ci, którzy mają w nim wystarczającą ilość energii, mają naturalne predyspozycje do zarządzania innymi bez potrzeby wskazywania na nich palcem podczas wydawania poleceń. Środkowy jest połączony z intelektem i skanowaniem wiedzy z kosmosu. Im lepiej rozwinięty i dłuższy, tym szybciej pozyskuje i interpretuje informacje. Czwarty jest palcem duszy. Na niego zakładany jest zwykle pierścionek zaręczynowy i obrączka, na znak oddania kobiecej duszy mężczyźnie lub pojednania dwóch dusz. W krajach, gdzie obrączka (najczęściej złota) jest noszona na prawej dłoni, para ukierunkowana jest na rozwój zawodowy, sukcesy w świecie materii.

W regionach, w których małżonkowie zakładają je na dłoń lewą, mieszkańcy bardziej cenią uczuciowość, empatię i bliskość z drugim człowiekiem. Najmniejszy palec portretuje serce i jego funkcjonowanie.

Nogi

są podstawą ciała, symbolem stabilności, fizycznej sprawności, wiary w siebie i relacji z rodziną. Wiążą się z naszymi rodowymi korzeniami, a także podświadomością i są odpowiedzialne za komunikację podziemną. Prawe prezentują energie męską, a lewe energię żeńską. Jeśli są zbyt krótkie w stosunku do tułowia, wskazują na brak zainteresowania światem materii i finansów.

Stopy

dzielą się podobnie jak dłonie na części, które odpowiednio symbolizują korzenie oraz strefę seksualną (pięta), splot słoneczny i emocjonalność (śródstopie) oraz barki i odpowiedzialność życiową (przód stopy).

Palce

są skanerami, przy czym największy jest związany z głową – potencjałem umysłowym a także siłą.

 

Natalia Slipińska, psycholog, przyjmuje i prowadzi warsztaty w Centrum Medycyny Naturalnej i Psychoterapii w Katowicach, ul. Damrota 6, tel. 322570839

12 stycznia 2019 r. zapraszamy na warsztaty pt. Usłysz swoje ciało

Szczegóły: https://blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/news/281/warsztaty-uslysz-swoje-cialo

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: CC0 Creative Commons, Pixabay.com

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
QAHCU
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.