Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1123

Komunikacja niewerbalna: głowa centrum dowodzenia

15 stycznia 2019
Autor: Natalia Slipińska

Głowa zawiera w sobie ośrodki pięciu zmysłów oraz mózg przetwarzający odbierane przez nie sygnały, analizujący wszystkie bodźce i wrażenia ze świata zewnętrznego. Jest siedliskiem intelektu. Im proporcjonalniejsze, regularniejsze kształty głowy tym lepiej rozwinięta inteligencja. Analiza elementów głowy oraz mimiki twarzy człowieka pokazuje jego stan emocjonalny w danej chwili oraz jego naturalne predyspozycje i uwarunkowania, z którymi przyszedł na świat. Najważniejszym aspektem jest oczywiście symetria oraz proporcje między poszczególnymi fragmentami oblicza.

Twarz

Pod względem kształtu wyodrębnia się formę okrągłą, kwadratową oraz trójkątną. Osoby miękkie, dobroduszne, ceniące spokój i wygodę – wyróżniają się zaokrąglonym licem; sumienni, surowi, prawdomówni perfekcjoniści – kwadratową fizjonomią; a dobrze pojmujący rzeczywistość, dążący do osiągnięcia władzy, wpływów, kontrolujący wydarzenia – trójkątną.

Generalnie kształt twarzy koresponduje z figurą, ponieważ lico jest swoistą miniaturą sylwetki. Zatem ludzie jabłka będą miały twarz okrągłą, prostokąty bardziej pociągłą.

Największą uwagę podczas badania należy zwrócić na symetrię – równowagę między połówką prawą i lewą. Duże różnice między nimi świadczą o tym, że człowiek nie pokazuje na zewnątrz tego, co odczuwa w środku. Na prawej stronie twarzy malują się cechy, za które odpowiada lewa półkula mózgu, a więc logika, analiza, podejmowanie decyzji oraz praca i życiowa walka. Na jej drugiej stronie odzwierciedlane są ukryte emocje, intencje, kreatywność, wrażliwość. Przewaga w rozwoju mózgu bądź duszy uwidacznia się na odpowiedniej części twarzy – będzie ona żywsza, wyraźniejsza, bardziej promienna.

W poziomie twarz można podzielić na 3 części:
- strefa duchowa i intelektualna (czoło)
- strefa uczuciowa, emocjonalna (policzki, nos, oczy)
- strefa materialna, sił witalnych, korzeni rodowych (poniżej nosa)

Zmarszczki na twarzy symbolizują radzenie sobie z przeszkodami. Jeśli problemy życiowe zostały przezwyciężone, a ułomności charakteru przekształcone w zalety, fałdki skórne i rysy skierowane będą do góry. W przeciwnym wypadku ułożą się odwrotnie – ze wskazaniem na podłogę. Tego typu zmarszczki występują także u ludzi zasępionych, o pesymistycznym nastawieniu do świata.

Podbródek

kwadratowy u mężczyzn jest najcenniejszy, ponieważ wyraża jego fizyczną siłę, stabilność, mocny fundament. Mocna, kwadratowa żuchwa jest najczęściej spotykany u osób zamożnych. Okrągły podbródek wyraża miękkość, delikatność. Zaostrzony do szpica oznacza władzę, pogardę przy braku tężyzny oraz chęć dominacji. Jeśli podbródek jest mały lub nieukształtowany wyraża brak uziemienia, mocnych fundamentów.

Policzki

to strefa emocjonalna i kobieca. Miękkie i zaokrąglone należą do osób czułych, radosnych, zdrowych, a zapadnięte i suche do skąpych w uczucia, zasadniczych, bądź pogardliwych.

Usta

to u kobiet projekcja macicy. Górna warga wraz najbliższym obszarem twarzy do linii nosa pokazuje jak pracuje intelekt i dusza. Dolna warga wraz z podbródkiem symbolizuje korzenie, stabilizację, czakry podstawy, element ziemi. Kolor ust wiąże się z krwią i siłą fizyczną. Różowy oznacza delikatność, mocno czerwony to pełnia zdrowia, sine oznaczają problemy z krążeniem i sercem. Kobiety używające szminki demonstrują dodatkowe informacje o sobie. Będą preferować brązowe pomadki – jeśli są opiekuńcze, śliwkowe – jeśli mają słabe, niewydolne płuca. Srebrzyste odcienie wybiorą typy kopciuszka, pragnące być księżniczkami.

Uszy

mają zwykle płatki o regularnych, zaokrąglonych kształtach. Malutkie uszy należą do osób bojących się życia. Jeśli są spiczaste, to człowiek przechodzi szkolenie u czorta, a jeśli są odstające oznaczają, że w poprzednim wcieleniu lubił podsłuchiwać i pisać donosy. Górna część małżowiny przyjmuje dźwięki wysokie, ostre, intelektualne, natomiast dolna, odpowiadająca duszy, odbiera brzmienia niskie i miękkie. W tej partii są najczęściej zakładane kolczyki, które symbolizują żeńskie energie. Kolczyki u mężczyzn sygnalizują pracę w tych właśnie energiach. Kształty i kolory biżuterii dodatkowo określają cechy charakteru, które doskonali człowiek.

Oczy – zwierciadło duszy

Wielkość oczu połączona jest z bogactwem duszy, zdolnością przeżywania emocjonalnego. Małe oczy wskazują na wyrachowanie, złośliwość, a nawet strach. Duże świadczą o otwartości. Rozstawione szeroko charakteryzują ludzi, którzy nie widzą siebie, nie umieją skupić się na sobie ani na szczegółach, interesuje ich tylko otaczający świat. Wąsko ustawione oczy występują u pedantów, którzy przywiązują uwagę do detali, a nie dostrzegają ogółu, cechuje ich wysoka zdolność koncentracji, głównie na sobie. Brak brwi oznacza brak lub bardzo słabe energie rodowe.

Nos

wyraża indywidualność człowieka i niesie najwięcej informacji o jego charakterze. Prosty, proporcjonalny to dążenie do celu, pracowitość, prawdomówność. Wydłużony, haczykowaty odpowiada za krytycyzm, zawziętość, ale też prawidłową ocenę rzeczywistości. Garbaty (orli) charakteryzuje zdobywcę o wysokiej samoocenie, analitycznym umyśle, dążącym do zaszczytów i dominacji.

Nos grecki jest odpowiednikiem odwagi, odpowiedzialności, podejmowania decyzji, pryncypialności, karierowiczostwa. Krótki oznacza wesołość, romantyzm, spontaniczność, impulsywność oraz wybuchowość.

Zadarty to optymizm, radość, ustępliwość, niekonsekwencja. Gruby, duży kulfon należy do pracowitego, dobrego planisty o ciężkim charakterze.

Czoło

przedstawia zdolności umysłowe i siłę ducha. Można je podzielić w poziomie na 3 obszary: fizyczną, emocjonalną, intelektualną. W strefie emocjonalnej, odzwierciedlającej duszę, znajduje się trzecie oko. Kwadratowe świadczy o pedantyczności, otwartości, poczuciu obowiązku, braku fantazji i powolnym myśleniu, uwypuklone o oryginalności, wyobraźni, niechęci do sztywnych zasad.

Czoło w kształcie księżyca charakteryzuje osobę leniwą, czułą, sentymentalną i romantyczną. Wysokie czoło oznacza zdolności matematyczne, indywidualistów uciążliwych we współpracy, a krótkie i wąskie słabą inteligencję, brak logiki, wyrachowanie, wytrzymałość.

Natalia Slipińska, psycholog, przyjmuje i prowadzi warsztaty w Centrum Medycyny Naturalnej i Psychoterapii w Katowicach, ul. Damrota 6. Zapisy 32 2570839

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: CC0 Creative Commons, Pixabay.com

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
LBTJS
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.