Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1126

Nasze zdrowie w dźwięku

23 września 2018
Autor: Aleksander Trześniowski

Muzyka towarzyszy nam od dzieciństwa. Już w łonie matki człowiek odkrywa różne dźwięki, które mają wpływ na nasze komórki. Dźwięki powodują w organizmie zmiany pozytywne lub negatywne. Wpływają na centralny układ nerwowy i funkcje wszystkich narządów wewnętrznych naszego ciała.

Kanały i częstotliwości zdrowia

Powstały specjalne dziedziny nauki akademickiej, badające wpływ dźwięków na człowieka. Na podstawie badań nad dźwiękiem przeprowadzonych w USA i Francji, udowodniono, że organy wewnętrzne człowieka, jak również kanały przewodzące energię w ciele człowieka, posiadają swoje własne określone częstotliwości zdrowia. Udowodniono, że właściwe dostrojenie do odpowiednich częstotliwości decyduje o tym czy jesteśmy zdrowi.

Skuteczną terapią na poziomie dostrojenia i wibracji jest muzykoterapia dogłębna-komórkowa dr Barbary Angel, wykorzystująca naturalną falę dźwiękową.
Muzykoterapia komórkowa daje możliwość uwolnienia się od około 250 schorzeń, dodatkowo przynosi spokój wewnętrzny i radość. Organizm człowieka składa się w 70 proc. z wody. Połączenie wibracji z dźwiękiem wpływa na zmianę wody w naszym organizmie i dostraja w ten sposób organy naszego ciała.

Moc kamertonów

Fale dźwiękowe o określonych częstotliwościach pochodzą z prostych w użyciu instrumentów – kamertonów, które może zastosować na sobie każdy, bez względu na stan wiedzy muzycznej czy zaawansowania choroby. To czyni je łatwymi i przyjemnymi w obsłudze narzędziami terapii, która jest bezpieczna, nie zna żadnych skutków ubocznych.

Każdy jest dźwiękiem, bycie częstotliwością wpisane jest w naszą naturę. Wibrujemy podobnie do instrumentów, dostrajając się do warunków zewnętrznych, świata ludzi, którzy przebywają w naszym otoczeniu. Każdy z nas jest jednym z dźwięków, a nasza własna częstotliwość (tzw. dźwięk podstawowy), nie tylko może pomóc odzyskać spokój i harmonię ale również w naturalny sposób wspomaga w leczeniu chorób, dotykających ciała lub umysłu. Metoda ta opiera się na zasadach pamięci komórkowej, która poprzez podany naturalny ton, przywraca zdrowie osobom stosującym ton w terapii. Podczas terapii nasze komórki dążą wówczas do stanu zdrowia, do balansu. Odpowiednio dobrany dźwięk powoduje, że zdrowe komórki wzmacniają swoją siłę, a chore w bardzo szybkim tempie podlegają regeneracji.

Częstotliwości antyrakowe

W przypadku komórek nowotworowych konkretne częstotliwości potrafią spowodować ich rozpad. Fakt ten potwierdziły badania, przeprowadzone w USA przez Fabiena Francoisa Mamana. Na ich podstawie opracowana została jedna z technik terapeutycznych – przeciwnowotworowa. Okazuje się bowiem, że po poddaniu komórek nowotworowych rosnącej częstotliwości dźwięków w skali od C 1 256 Hz do C 512 Hz, przy 400 do 480 Hz, komórki rakowe nie wytrzymują intensywności drgań i po kilku minutach eksplodują, zaś zdrowe komórki pozostają nienaruszone.

Sfera umysłu dzięki dźwiękom uwalnia się od wszelkiego rodzaju ograniczeń, wycisza się, uspokaja. Już po pierwszym przejściu przez organizm fali dźwiękowej, stanowiącej silny impuls dla mózgu, zauważalna jest eliminacja bólu. Towarzyszą temu dobre samopoczucie, pełna relaksacja, uczucie szczęścia, przywracanie chęci życia.

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: CC0 Creative Commons, Pixabay.com

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
PBUFG
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowai-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.