Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1123

Zadbaj o zdrowe jelita

30 stycznia 2019
Autor: Nina Grella

Historia oczyszczania jelit czyli lewatyw sięga czasów biblijnych, dowody na co można znaleźć m.in. w pismach mędrców kościoła. W starożytnym Egipcie jeden z lekarzy faraona nosił miano Strażnika Królewskich Jelit i dbał wyłącznie o właściwe ich funkcjonowanie. Dziś rzadko kto troszczy się o stan tego ważnego organu, a zwłaszcza o kondycję jelita grubego. Nieodpowiednia dieta, brak troski o regularne wypróżnienia nie tylko deformują ten ważny narząd, ale negatywnie wpływa na inne narządy. Tradycyjna medycyna chińska uważa np. że leczenie zatok powinno zaczynać się od leczenia jelita grubego. Wiąże się też z tą częścią jelit... jakość naszego myślenia (zaparte jelita to zaparty umysł).

Dlatego ważnym elementem wielu terapii oczyszczających są lewatywy. Ponieważ wiem, że niejednej osobie trudno zaakceptować ten jakże pożyteczny zabieg oczyszczający, proponuję prostą i skuteczną trzydniową kurację oczyszczającą jelita:

Pierwszy dzień: wypijamy w ciągu dnia 2,5 litra kefiru, dzieląc go na 6 porcji (np. o godz. 7.00, 10.00, 12.00,14.00,17.00 i 19.00). Można go przegryzać wyłącznie sucharkami z ciemnego, gruboziarnistego pieczywa. Żujemy długo i starannie, poza tym nic nie jemy.

Drugi dzień: wypijamy, także w 6 dozach 1,5 - 2 litrów soku ze świeżych jabłek, odwirowanego bezpośrednio przed spożyciem. Przegryzamy sucharkami, nic innego nie jemy.

Trzeci dzień: jest dniem sałatkowym . Przyrządzamy je z gotowanych jarzyn (buraki, marchew, ziemniaki), przyprawionych cebulą, kiszonymi ogórkami, kiszoną kapustą i olejem roślinnym. Sucharki, jak wyżej. Pijemy tylko wodę.

Taką kurację należy przeprowadzać dwa razy w miesiącu, najlepiej w piątek, sobotę i niedzielę, bo wtedy nie ma kłopotu z przyrządzaniem świeżego soku. Poza oczyszczaniem jelita grubego kuracja ta znakomicie normalizuje wagę, poprawia samopoczucie i wygląd skóry. Jeśli podczas tej terapii będziemy wykonywali ćwiczenia oddechowe, skorzystają także płuca, narząd partnerski jelita grubego, według reguł tradycyjnej medycyny chińskiej. Lekarze chińscy uważają, że słabe, zanieczyszczone jelito grube osłabia płuca ,oskrzela, wywołuje kłopoty z zatokami, migdałkami i krtanią, wpływa też ujemnie na krążenie żylne i wygląd skóry czuli na stan naszej cery.

Gdy tę kurację poprzedzimy dietą ryżową, nasze korzenie życia, jak Chińczycy określają jelita, odwdzięczą się Wam doskonałym samopoczuciem i wyglądem.

Źródło: Szaman, archiwum

Fot.: CC0 Creative Commons, Pixabay.com

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
LHOCQ
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowai-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.