Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1123

Zaburzenia tarczycy, to już plaga

25 lutego 2019
Autor: Nina Grella

Czujesz się ciągle zmęczony, trudno jest ci się skupić, nie możesz schudnąć? Cierpisz na bezsenność, luki w pamięci, doznajesz ataków paniki lub drżenia? Bolą cię stawy i mięśnie? Czujesz, że coś nie jest w prządku z twoim zdrowiem, a mimo to lekarz zapewnia, że nie masz się czym martwić? Prawdopodobnie za twoje dolegliwości odpowiada tarczyca. Jej zaburzenia to już plaga. Hashimoto, niedoczynność i nadczynność tarczycy dotyka co piątego Polaka! Rozpoznać te choroby wcale nie jest łatwo.

Pacjent, który przesadza

Medycyna konwencjonalna często nas zawodzi. Wielu lekarzy uważa, że przesadzamy zgłaszając im objawy, dzieląc się swoimi niepokojami. Współczesna służba zdrowia zajmuje się głównie wypełnianiem rubryk w dokumentach, podliczaniem zysków i strat. Na pacjentów zostaje jej niewiele czasu. Są oczywiście i chlubne, ale niestety coraz rzadsze przypadki lekarzy, którzy nie tylko znają się na swoim fachu, ale także szanują pacjentów. Życzę Państwu, abyście na takich trafiali, ale póki co trzeba sobie radzić.
W sukurs tym zawiedzionym przychodzi dr Amy Myers i jej książka pt. „Możesz wyleczyć choroby tarczycy”. Daje w niej recepty jak samodzielnie się zdiagnozować, tak by zażądać od lekarza konkretnych badań. Autorka, której książka ukazała się nakładem wydawnictwa Vital, proponuje też program przywracający zdrowie.
Choroba, o której mówię, u kobiet może doprowadzić do poronienia. Albo uniemożliwić zajście w ciążę. Może doprowadzić do wypalenia popędu seksualnego. I utrudnić współżycie u mężczyzn (zaburzenie wzwodu) i kobiet (suchość pochwy). Może nawet zwiększyć ryzyko rozwoju choroby immunologicznej – ostrzega dr Amy Myers.

Błędne diagnozy

Dodaje, że najgorsze jest to, że lekarze medycyny konwencjonalnej błędnie tę chorobę diagnozują. Mówią: „Wyniki badań są normalne. A objawy? To efekty starzenia się organizmu”. Albo: „Wyniki mieszczą się w granicach tolerancji, a złe samopoczucie to pewnie efekt stresu”. Czy: „Badanie krwi dało dobry wynik. Gorsze samopoczucie, to efekt zbliżającej się menopauzy”.

Ta epidemia chorób tarczycy na całym świecie dotknęła już przynajmniej 27 mln Amerykanów i około 200 mln obywateli innych krajów. Schorzenia najczęściej atakują kobiety po 40. roku życia. Jednak zauważalny jest też wzrost zachorowań u pań, które skończyły zaledwie 30 lat. Niewłaściwe leczenie może zmarnować życie!
Pewnego razu w zespole przychodni specjalistycznych przypadkiem zawędrowałam na piętro, na którym wykonywana jest biopsja z tarczycy. Na korytarzu siedziało kilkudziesięciu, w większości mocno przestraszonych pacjentów. Mogłoby się wydawać, że tak wielka skala chorób tarczycy wywoła poważne zaniepokojenie środowiska medycznego. Nic bardziej mylnego. Zaburzenia pracy gruczołu tarczycy są rzadko diagnozowane i niewłaściwie leczone.

Kiedy tarczyca daje nam w kość

Dlaczego tarczyca jest taka ważna? Na to pytanie odpowiada dr Amy Myers: - Kiedy tarczyca daje się we znaki, cierpi na tym nasze samopoczucie. Kiedy działa na pełnych obrotach, tryskamy energią i optymizmem. (…) Gruczoł tarczycowy ma kluczowe znaczenie dla każdej komóreczki naszego ciała.
Komórki są wyposażone w receptory hormonów tarczycy – bez nich nie mogłyby normalnie funkcjonować. Hormony te, pełnią rolę benzyny w samochodzie. Nie wolno pozwolić na ich wyczerpanie. Ale nie wystarczy mieć ich „ileś tam”. Musi ich być w sam raz. Jeśli będzie ich za mało, nasz metabolizm zwolni. Będzie nam zimno, ogarnie nas depresja, gorzej będziemy kojarzyć, myśleć, uczyć się, przytyjemy. Będziemy ospali i pozbawieni energii. Jeśli hormonów będzie zbyt dużo, metabolizm zostanie zbyt mocno podkręcony. Pojawią się lęki, nadmierna aktywność, być może także biegunki. Tak czy inaczej, za dużo czy za mało – w naszym ciele pojawia się przeciwnik, który z dnia na dzień zabiera nam zdrowie.

Metoda dr Myers

Dr Amy Myers proponuje metodę dla zdrowej tarczycy. Oto niektóre z jej założeń:

dostarczaj organizmowi jodu, białka, selenu, cynku, żelaza, witamin A i D, B, kwasów tłuszczowych omega-3,

unikaj pokarmów wywołujących stan zapalny, zwłaszcza glutenu i nabiału,

jeśli cierpisz na chorobę autoimmunologiczną, wystrzegaj się produktów zbożowych i strączkowych,

wylecz jelita,

pozbądź się toksycznych złogów,

wylecz wszystkie infekcje,

uwolnij się od stresu (pomogą ci joga, akupunktura, medytacja, ćwiczenia na świeżym powietrzu, floating),

wysypiaj się.

Dr Myers przypomina, że pacjent, który ciągle słyszy od lekarza, że coś sobie wymyślił, może wpaść w depresję. Wielokrotnie słyszałam od Państwa takie opowieści. W leczeniu schorzeń tarczycy ogromną rolę odgrywa prawidłowa dieta. To co zjadasz, może wręcz w dramatyczny sposób wpłynąć na ogólny stan zdrowia, poziom energii i umysłu. Zrezygnuj z tego co ci szkodzi. Sięgnij po produkty, które wspomogą twoje uzdrawianie. Dr Myers przedstawia plan postępowania, żywienia się na 28 dni. Podaje też przepisy na służące tarczycy potrawy. Wypróbujecie je Państwo? Zachęcam!

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: CC0 Creative Commons, Pixabay.com

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
ANFPB
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.