Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1123

Daj sobie szansę i spełniaj się

12 lutego 2019
Autor: JAN KUBICA

Wierzę, że każdy człowiek posiada wyjątkowe umiejętności, w każdym tkwi pierwiastek wybitności, który wystarczy odkryć. Są ludzie, którzy odkrywają te zdolności sami, są i tacy, którzy potrzebują pytań, by znaleźć właściwe odpowiedzi. I jedni i drudzy muszą mieć partnera, który pozwoli ustalić konkretne cele, dzięki któremu zoptymalizują swoje działania, podejmą lepsze decyzje i wykorzystają w pełni potencjał.
Jestem przekonany, że równowaga pomiędzy sferami duchowości, rozumu, serca, a także pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym przyśpiesza proces rozwoju na każdym polu.

Od czego zacząć?

Zacznij od marzeń, potem zamień je na własne cele, w kolejności wyznacz sobie zadania do zrobienia i… działaj.
O marzeniach pięknie pisał Joseph Conrad Korzeniowski. On sam je realizował i namawiał wszystkich pisząc „Iść za marzeniem, i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze, aż do końca”. Nie każdy jednak potrafi dokopać się do marzeń. Czasami nie spełniamy swoich pragnień, bo nie do końca wiemy, czego chcemy, a czasami idziemy o prostu na łatwiznę i wybieramy to, co znamy.

Pracuj nad sobą, wykorzystuj każdą chwilę, aby cieszyć się życiem. Do tego naprawdę nie potrzeba pieniędzy. Potrzeba dobrej woli, trzeba sobie zaufać i pokonać strach przed zmianą. A jak już pokochasz zmianę, to staniesz się innym człowiekiem, będziesz miał innych przyjaciół wokół siebie, a osiągnięta równowaga wewnętrzna pozwoli cieszyć się każdą chwilą. Łatwiej wtedy będziesz się uśmiechał do ludzi, a jak ktoś będzie w potrzebie, to bezinteresownie będziesz miał ochotę mu towarzyszyć.

Odblokuj swoje możliwości

Przedstawię teraz kilka szybkich technik, potwierdzonych naukowo, które zwiększą twój potencjał. W niektórych sytuacjach, użyję skrótów myślowych, które rozwinę w niedługiej przyszłości i opiszę szczegółowo więcej technik. Sam wykorzystuję codziennie kilka, z posiadanych 100, które wybieram w zależności od nastroju, emocji, pogody i sytuacji. Dzisiaj przedstawię te, które dla mnie są najważniejsze.

1. Podnieś poczucie własnej wartości.

Ćwiczenie - napisz na jednej kartce niedominującą ręką 3 słabe strony, a następnie dominującą ręką 3 mocne strony.

2. Zmniejsz poziom stresu.

Ćwiczenie - aby zmniejszyć poziom hormonów stresu spożywaj codziennie 20-40 gramów gorzkiej czekolady. Pamiętaj jednak, aby się nie spieszyć, delektując się smakiem i chwilą.

3. Rób dobre pierwsze wrażenie.

Ćwiczenie – zawsze się dobrze ubieraj, miej czyste i wyprasowane ubranie, a szczególnie zadbaj o czyste buty. Reklamówki niech służą tylko do zakupów, a ty zadbaj o najlepszą torebkę, na jaką cię stać - w przypadku kobiet, a ciekawy krawat lub poszetka, niech rozświetla twarz każdego mężczyzny.

4. Słuchaj harmonijnej i relaksacyjnej muzyki.

Ćwiczenie – znajdź czas tylko dla siebie i zrelaksuj się np. z utworami A. Mozarta lub takimi, które uspakajają twój mózg. 15 minut dziennie czyni cuda.

5. Uprawiaj sport, ćwicz, ruszaj się.

Ćwiczenie – spaceruj codziennie 45 minut. Zauważaj kolory natury i wsłuchuj się w odgłosy przyrody. Z doświadczenia wiem, że dobrze się wtedy marzy.

6. Zwiększ poziom energii.

Ćwiczenie – utnij sobie energetyczną drzemkę, pilnując, abyś nie wszedł w fazy snu głębokiego. Czasem wystarczą tylko 3 minuty.

7. Zadawaj sobie pytania.

Ćwiczenie – zanim zabierzesz się do pracy lub do ćwiczeń, zadaj sobie pytania: Po co to robię? Co chcę osiągnąć?

8. Obniż poziom hormonów stresu.

Ćwiczenie – pij zieloną herbatę, żeby zwiększyć odporność na stresujące cię sytuacje, a czarną, żeby szybciej po nich dochodzić do siebie.

9. Nawadniaj organizm.

Ćwiczenie – zawsze miej przy sobie butelkę wody. Może to być zwykła woda kranowa. Uczeni piszą, że na każdy 1 kg wagi ciała powinno się pić 20 g wody dziennie.

10. Wykorzystuj nieskończoną inteligencję podświadomości.

Ćwiczenie – zorganizuj dla siebie książkę Josepha Murphy pod tytułem „Potęga podświadomości” i przeczytaj ją 2 razy, a potem wybierz z niej to, co dla ciebie najważniejsze, zdrowie, bogactwo, relacje, rodzina, czy rozwój?

Zacznij od tych prostych technik, a jak poczujesz się lepiej, to zacznij DZIAŁAĆ.

JAN KUBICA, coach, mentor, trener motywacyjny, inspirator zmian

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: CC0 Creative Commons, Pixabay.com

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
UNGXZ
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.