Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1123

Świat w ciemnych okularach

11 lutego 2019
Autor: dr Hanna Chmiel

Smutek, przygnębienie, żal, rozpacz, zmęczenie, apatia, niechęć do dalszego życia - to stany, których każdy człowiek wielokrotnie doświadcza w trakcie swojej ziemskiej egzystencji. Często uczucia te są wywołane rozstaniem z ukochaną osobą, śmiercią kogoś bliskiego, stratą zwierzątka, z którym było się związanym, zmianą miejsca zamieszkania, zwolnieniem z pracy, czy kłopotami finansowymi. Ale smutek jest chwilowy i przemijający. Depresja to stan przygnębienia, który trwa wiele tygodni, miesięcy, a nawet lat.

Rzadko udaje się znaleźć konkretną przyczynę jej wystąpienia. W sensie medycznym rozumiana jest jako zespół objawów związanych z pesymistycznym nastrojem, brakiem zainteresowań, niechęcią do życia, spadkiem energii powodującym szybkie męczenie się. Człowiek zmusza się do wszystkiego nawet do wstania, mycia się, czy jedzenia. Chory ma nieuzasadnione poczucie winy, niską samoocenę, nie wierzy w możliwość poprawy swojego samopoczucia.

U niektórych osób zamiast smutku może dominować złośliwość, drażliwość, oskarżanie otoczenia za niepowodzenia. W skrajnych przypadkach pojawiają się myśli samobójcze. Charakterystyczne są też problemy z apetytem, jego brak lub nadmierny, zaburzenia snu, senność w ciągu dnia, trudności z zasypianiem, częste budzenie się, bezsenność. Zazwyczaj najgorsze samopoczucie bywa z rana. Depresja może wystąpić jako schorzenie pierwotne w przebiegu choroby afektywnej jedno lub dwubiegunowej. Może towarzyszyć różnym chorobom zakaźnym, stwardnieniu rozsianemu, chorobie Parkinsona, niedoczynności tarczycy, nowotworom, kolagenozom i innym. Depresja może także rozwinąć się wskutek zażywania leków przeciwwirusowych, przeciwlękowych czy używanych w terapii chorób autoimmunologicznych.

Bywa, że jest ukrywana i objawia się dolegliwościami somatycznymi. Pacjent wtedy skarży się na bóle brzucha, biegunki, zaparcia, zgagę, zaciskanie w klatce piersiowej, skoki ciśnienia, bóle i zawroty głowy, bóle kręgosłupa lub problemy ze snem. Zwykle badania są prawidłowe, a próby leczenia nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Początek depresji często ma związek z rozstaniem, porzuceniem lub śmiercią i aby się nie rozwinęła warto sięgnąć po leki homeopatyczne, które pomogą przetrwać trudne chwile naszego życia.

 

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: CC0 Creative Commons, Pixabay.com

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
QSZVG
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.