Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1123

Tajemnice choroby i powrotu do zdrowia

23 września 2018
Autor: prof. Zbigniew Królicki

Dlaczego chorujemy i dlaczego wracamy do zdrowia? To proste - w naszym życiu jest coś, co doprowadziło nas do choroby. Nie, to nie żart. W 80 proc. przypadków styl życia jaki prowadzimy – świadomie lub nieświadomie - powoduje pojawienie się choroby.

Dzisiaj wielu geriatrów uważa, że człowiek jest zaprojektowany przez naturę na mniej więcej 120 lat zdrowego życia. Każdy wcześniejszy zgon można uznać za nieprawidłowy. Za „odejście” na tzw. zmęczenie materiałowe „sytym życiem”.

Kiedy zachorujemy to pierwsze pytania, które kołaczą się w naszych głowach brzmią: ”Dlaczego zachorowałem? Dlaczego to właśnie mnie spotkało?” Oczywiście warto poszukać na nie odpowiedzi, ale właśnie wtedy powinniśmy też pytać już o coś zupełnie innego: „Co powinienem zrobić, aby wyzdrowieć? Co mogę zmienić w swoim życiu, aby było inaczej? Tego, co było, już nie zmienię. Mogę tylko wyciągnąć odpowiednie wnioski tzn. dowiedzieć się czego nie robić, aby nie zachorować ponownie. Co mogę jeszcze ocalić, co jeszcze jest możliwe i jak zacząć coś zupełnie nowego?”

Logika takiego rozumowania wynika ze znanego i powszechnie akceptowanego prawa przyczyny i skutku. Coś w naszym życiu doprowadziło nas do choroby. Pojawiła się przyczyna, której skutkiem jest nasza choroba. Nie odpowiem Ci teraz Drogi Czytelniku co to jest? Nie wiem i zawsze podziwiałem tych, którzy mają na podorędziu gotowe odpowiedzi. Może coś z zewnątrz: chemia, promieniowanie, skażona żywność, woda, czy inne czynniki środowiskowe - w tym czynniki radiestezyjne Może stres, lęk, żal, frustracja, zawiść. Może niewłaściwe oddychanie, toksyczna praca, toksyczny związek. Może nałogi. Nie wiem, ale jedno jest pewne - zachorowaliśmy, a choroba w przeciwieństwie do zdrowia nie jest normalnym stanem.

Wobec tego trafiamy do lekarza i do szpitala – operacja, leki, terapia. Zachodzi daleko posunięta, wręcz szokowa zmiana warunków środowiskowych i emocjonalnych. Czasami jest to też czas na odrobinę spokoju, zatrzymania i chwile poważnej refleksji. Operacja się udała, rekonwalescencja przebiega prawidłowo, leki są skuteczne i dobrze dobrane. Rokowania są dobre. Ale my po prostu zapominamy, że leczenie, terapia, rekonwalescencja to zdecydowanie coś więcej niż tylko zwalczenie konkretnej choroby.

Nic nie chcemy zmienić w swoim życiu lub nie widzimy potrzeby takiej zmiany. Wielu lekarzy i terapeutów uważa, że niektórzy ludzie, aby zwiększyć szanse na wyleczenie, zrobią prawie wszystko oprócz właśnie zmiany stylu życia. Ośmiu na dziesięciu pacjentów wybiera operację lub inny ryzykowny zabieg, a nie zmianę przyzwyczajeń, czy rezygnację z uzależnienia.

Wracamy do tego samego domu, do nałogów i nawyków: jemy to samo, pijemy i palimy tak samo, stresujemy się tak samo i spotykamy się z tymi samymi toksycznymi ludźmi, którzy wywołują w nas takie same negatywne emocje. Jeżeli tak się dzieje to odpowiedzcie na pytanie: gdzie traficie za kilka miesięcy ?
Jeżeli człowiek myśli tak samo, postępuje cały czas tak samo, jest konsekwentny i niczego nie zmienia, a oczekuje zupełnie innych rezultatów, to mówiąc oględnie - jest to raczej niemożliwe.

Jeżeli choroba spustoszyła nasze życie, to nic nie może już być tak samo. Jeżeli chcemy ją na trwale pokonać to musimy radykalnie zmienić warunki, w jakich powstawała i rozwijała się. I warto zacząć to zmieniać zaraz, gdy dowiemy się o chorobie. Albo jeszcze wcześniej zanim się ona pojawi, czyli reagować na pierwsze symptomy. Nieważne co powiedzą inni, jak to zostanie odebrane przez rodzinę, przyjaciół, szefa w pracy, czy współpracowników. To nie oni zachorowali tylko Ty.

To wszystko wydaje się bardzo proste, ale takie nie jest.

Bernard Seagel autor bestseleru „Miłość, medycyna i cuda” twierdzi, że niejednokrotnie jest to chwila bardzo trudnych, dramatycznych decyzji. To próba radykalnego wyboru. Nie ma w tym momencie miejsca na podjęcie jeszcze jednej nieśmiałej próby zmiany czegoś, albo kogoś. Najczęściej nie ma już na to czasu.

Na podstawie moich wieloletnich doświadczeń z medycyną naturalną; obserwacji ludzi zmagających się z chorobami jestem gotowy postawić tezę, że tu leży klucz do pozytywnego efektu terapii i powrotu do zdrowia.

Osoby, które były w stanie podjąć próbę innego życia, potrafiły wyciągnąć wnioski z choroby i miały odwagę postawić pytania: „Co ta choroba dla mnie znaczy? Czego mogę się z tej sytuacji nauczyć? Na ile jest to dla mnie ważne?” i zrobiły to szybko - żyją aktywnie i szczęśliwie, choć od dnia postawienia tej najgorszej diagnozy minęło już wiele lat.

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: CC0 Creative Commons, Pixabay.com

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
AWFFL
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowai-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.