Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1123

Bądź zdrów i skończ z myśleniem magicznym!

23 września 2018
Autor: prof. Zbigniew Królicki

Czym jest myślenie magiczne? To jeden z największych przejawów blokady umysłu, która niestety spotyka każdego z nas. To powtarzanie cały czas tych samych myśli, emocji, czynności i jednocześnie spodziewanie się innych wyników, rezultatów, efektów. Oczekiwanie, że nastąpi samorzutnie jakaś zmiana. No więc na początek zła wiadomość – to nie jest możliwe, zmiana nie nastąpi.

Chorujesz? Wyjdź z zaklętego kręgu

Jeżeli zachorowałeś to znaczy, że coś z twojego życia doprowadziło Cię do choroby. Może zła dieta, zła woda, może używki. Może czynniki środowiskowe, chemia, wilgoć, grzyby, promieniowanie, smog. Może czynniki wewnętrzne: żale, urazy, stres, zawiść, zazdrość. Zachorowałeś, a to nie jest stan normalny. Na Targach Bliżej Zdrowia Bliżej Natury wielu wykładowców powtarza nam, że jesteśmy zaprojektowani na 100-120 lat życia i to w dobrym zdrowiu. Jednak zachorowałeś i trafiłeś do szpitala, lekarza, terapeuty. Dostałeś leki, przeszedłeś operację i wróciłeś do domu, do pracy do swoich problemów i nawyków. I jesz to samo, pijesz to samo, tak samo się stresujesz, nie dbasz o siebie i żyjesz w tym samym toksycznym środowisku chodząc do tej samej znienawidzonej pracy.

Jak myślisz, gdzie trafisz po paru miesiącach?

Albert Einstein ujął to jeszcze mocniej: „Trudno o pewniejszą oznakę nienormalności jak powtarzanie w kółko tego samego i oczekiwanie, że otrzyma się inne wyniki. Jeśli coś robisz, i to nie działa – zmień sposób działania!” Aby były inne rezultaty musisz coś zmienić. Od siebie dodam, że najlepiej zmienić sposób myślenia. Dlaczego ? Bo wszystko „zaczyna się” od myśli, które powstają w naszej głowie. Ten artykuł - że może będzie komuś potrzebny. Kawa na twoim biurku - że warto ją było zrobić. Ubranie, które mamy na sobie i samochód, którym jeździmy - powstały najpierw w naszych myślach. Każde zadanie, rzecz, czynność, wszystko w otaczającym świecie ma swój początek w naszych myślach i potem materializuje się w rzeczywistości. Od planu subiektywnego, od tego jak to zadanie przemyślimy i zaplanujemy zależy podobno 70 proc. powodzenia.

Zmień siebie, zmienisz świat

„Twoje myśli tworzą Twoją rzeczywistość”, „Stajemy się tym co myślimy” - takie zdania można usłyszeć od wielu motywatorów, znaleźć w wielu księgach motywacyjnych, a nawet w tej największej, w Biblii.

Jeżeli jednak przyjrzymy się bliżej tym zdaniom, włączymy rozsądek i logikę możemy wysnuć następujący wniosek: Jeżeli zmienię treść swoich myśli zmienię też rzeczywistość wokół siebie. Tak? Oczywiście, i to jest właśnie najważniejszy wniosek, to koniec „myślenia magicznego”

Podejmij wyzwanie! Nic co jest naprawdę wartościowe nie przychodzi nigdy łatwo. Będzie bolało. Będzie trudno i poniesiesz nieprzewidziane ofiary. Trzeba będzie z czegoś zrezygnować, coś zacząć z trudem robić . Komuś będzie przykro. Ktoś się na ciebie nawet obrazi, ale to Twoje życie - nie jego. W końcu, będzie się opłacać stukrotnie. Bądź odważny i weź na swoje barki więcej niż wydaje ci się, że możesz udźwignąć. Zacznij zmieniać to wszystko, co doprowadziło cię do problemu ze zdrowiem. Jedynym sposobem, aby mieć coś nowego, czego nigdy nie miałeś (np. zdrowie), to zrobić coś, czego nigdy nie robiłeś!

To dokładnie tak samo jak z treningiem mięśni. Będą wzmacniać się od ciężkiej pracy i odrobiny dyskomfortu. Ale efekty przyjdą. Wtedy pełen podziwu dla tego, co osiągnąłeś uśmiechniesz się na wspomnienie ciężkiego treningu. To ty jesteś swoim największym „niedowiarkiem” i krytykiem. Więc gdy pokonasz chorobę powinieneś doceniać to, co osiągnąłeś. Powinieneś być z tego dumny. Zrobiłeś to dla siebie. To jest Twój sukces.

„Nowe bogactwo” zamiast „Starej biedy”

I jeszcze jedno, pamiętaj - fantastycznie leczy się człowieka, który chce wyzdrowieć. Mój lekarz rodzinny powtarza, że gramy w tej samej drużynie (on i ja) – przeciwnikiem jest choroba. Leki są skuteczne, a terapie dobrze dobrane, gdy pacjent ma motywację powrotu do zdrowia. A zatem, myśl o swoim zdrowiu, czuj się jak człowiek zdrowy, mów jak człowiek zdrowy, działaj jak człowiek zdrowy, promieniuj zdrowiem. Ludzie na prawdę zdrowi, stają się typem osobowości zdrowia i zarażają tym innych. Jeżeli zaczynając autoterapię jesteś pewny i myślisz, że osiągniesz sukces to faktycznie, prawdopodobieństwo pokonania choroby jest ogromne. Musisz uwierzyć w siebie, zanim ktokolwiek uwierzy w ciebie. Zacznij robić rzeczy, które twoim zdaniem przybliżą Cię do zdrowia.

Zacznij robić i myśleć tak, jak ludzie zdrowi! Przestań uczestniczyć w licytacjach chorób przy stole rodzinnym (każda następna osoba zabierająca głos jest bardziej chora od poprzednika i wszyscy jej zazdroszczą). Na każde pytanie: „Jak się czujesz?” odpowiadaj: „Coraz lepiej!” Na zaczepki „Co tam u ciebie nowego?” odpowiadaj : „nowe bogactwo”, a nie „stara bieda”!

Bądź zdrów i skończ z myśleniem magicznym!

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: CC0 Creative Commons, Pixabay.com

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
DILVF
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowai-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.