Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1123

Życie to nie poczekalnia

23 września 2018
Autor: prof. Zbigniew Królicki

Życie nie jest poczekalnią. Ale niestety zbyt często myślimy, że tak właśnie jest, bo ciągle na coś czekamy i często powtarzamy : „Jeszcze nie teraz, jeszcze nie czas”! Czy to dobrze? Zdecydowane nie.

Ne marnuj życia, drugiego nie dostaniesz

Czekamy już od poczęcia u matki pod sercem na narodzenie. Rodzimy się. Dalej czekamy na ojca, matkę. W wieku przedszkolnym - aby zabrali nas do domu, a potem żeby pójść do szkoły. W młodości nie możemy się doczekać pierwszej miłości, następnie kolejnej. Oczekujemy, aby pójść na studia, na pierwszą pracę. Czekamy na udany związek, na pensję, nagrodę, wskazanie kierunku w którym warto się rozwijać. Zakładamy rodzinę, myśląc o dzieciach i czekamy jak wyrosną z pierwszych bucików. Następnie czekamy na wnuki. Czekamy na męża, żonę, gdy wracają z pracy. Czekamy na święta, na Nowy Rok, na wakacje. Czekamy na szczęście, zdrowie, powodzenie, sukces, na swoje „pięć minut”.

Wiosna, lato, jesień, zima – też są wyczekiwane. Nadchodzi też starość, która jest poczekalnią wieczności. Tam wybrani czekają na sąd ostateczny, którego celem, znowu dla niektórych, będzie zmartwychwstanie. `

No cóż, zawsze warto na coś poczekać. Na pewno tak, ale czekając nie trać czasu, nie marnuj życia. Jest ono za krótkie, żeby było takie małe. Nie marnuj go bezsensownie, bo drugiego nie dostaniesz.

Do Mistrza przychodzi uczeń i pyta:
– Jak długo mam czekać na prawdziwy życiowy sukces?
– Jak będziesz czekał – to długo – odpowiada Mistrz.
– No to co mam robić?
– Jak będziesz robił rzeczy łatwe to Twoje życie będzie trudne. Jak będziesz robił rzeczy trudne to Twoje życie będzie łatwe. Przeznaczenie i los to nie jest to co dostajesz, ale to co robisz i bierzesz!

Kontroluj swój czas

Bądź odpowiedzialny za swój czas. Pozwól, aby on był naprawdę Twój. Nie marnuj go, nie czekaj. Jeżeli potrzebujesz „mocy”, która cię napędzi to wiedz, że zgodnie z zasadami fizyki: moc to jest „praca” i „czas”, w jakim ją wykonujesz. Jeśli cenisz sobie moc, to musisz mieć kontrolę nad czasem.

To niezwykłe uczucie - mieć kontrolę nad czasem i używać go dla korzyści. Aby to zrobić warto ustalić preferencje i intencje, jak go wykorzystać. Pomyśl o czasie, jak o koncie bankowym z ograniczonym zasobem finansowym. Pieniądze trzeba wydać mądrze. Podobne gospodaruj czasem. Bywa, że czujemy się tak, jakbyśmy żyli na ustawicznym debecie, czyli nigdy nie mieli wystarczająco dużo czasu, ciągle byli spóźnieni. Ale prawda jest taka, że sam jesteś temu winny, bo czynności, które powinieneś wykonać w 30 minut, zabierają ci dwa tygodnie.

Twoja klatka bezpieczeństwa

Mamy to samo niebo nad głową, ale jakież inne horyzonty! Każdy z nas ma inne „pole widzenia” - taką osobistą „przestrzeń możliwości”, a raczej „klatkę bezpieczeństwa”. Myślę, że nie byłoby ci wygodnie, gdyby zamknięto cię w klatce. Więc dlaczego pozwalasz, aby robił to twój czas? Przestań ulegać i dawać się zwodzić przez spokój i utarte terminy rzeczy znanych. Nigdy nie wyrośniesz ponad resztę działając tak samo jak inni. Kiedy czujesz, że coś jest na tyle atrakcyjne, że warto się temu poświęcić, to nie wahaj się. Postaw przed sobą wyzwanie i wymyśl szybszy sposób, aby to zrealizować. Wszystko po to, by było lepiej! I nie wierz tym, którzy mówią ,że „lepsze jest wrogiem dobrego”.

Przesuwaj granice tego, co inni uważają za niemożliwe i odważnie idź drogą mniej uczęszczaną. Zyskuj sekundy, minuty, godziny i poświęcaj je na rozwój samego siebie. Czasami godzina poświęcona na zdobycie nowej wiedzy może zaoszczędzić miesięcy zbędnego trudu i lat rozczarowań.

Ne żyj życiem innych

Niektórzy z nas, w tym pewne także niektóre osoby czytające właśnie te słowa, umierają na wiele lat zanim zostają pochowani na cmentarzu. Rezygnują ze swojego życia żyjąc życiem: firmy, partnera, dziecka, wnuka.

Dajemy się wtłoczyć w utarte wzorce, schematy, zwyczaje – bo nie mamy czasu dla siebie. Powoli, wraz z wiekiem, w ten czy inny sposób tracimy ambicje, pragnienia, marzenia. Rezygnujemy z walki o szacunek dla samego siebie i przestajemy w pełni wykorzystywać swoje wielkie możliwości. Godzimy się podświadomie na życie przeciętne, dni wypełnione rozpaczą, a noce łzami. I wtedy jako alibi dla swojego życia powtarzamy: „Już nie czas”. „A przecież na szczęście, zdrowie i miłość nigdy nie jest za późno, a na rozpacz, chorobę i samotność jest zawsze za wcześnie.”

 

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: CC0 Creative Commons, Pixabay.com

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
UNQKQ
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowai-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.