Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1123

Zastrzyk energii na wiosnę

15 kwietnia 2019
Autor: Zbigniew T. Nowak

Wiosenne przesilenie może na dłużej uprzykrzać nam życie. Sprawdzonym sposobem na te problemy są kuracje wspierające organizm z drożdży i pyłku kwiatowego. Odnajdziemy w nich unikalne związki lecznicze.

 

Pyłek kwiatowy – esencja zdrowia

Trudno wyrazić słowami korzyści, które kryje w sobie pyłek kwiatowy. To taka esencja wszelkiego dobra, jakie zgromadziła przyroda m.in. dla podratowania zdrowia człowieka - szczególnie na przedwiośniu. Pyłek pozyskuje się od pszczół, które znoszą go do ula, bo jest źródłem białka dla całej rodziny pszczelej.

W pyłku kwiatowym doliczono się około 470 przeróżnych związków sprzyjających zdrowiu. Wyodrębniono m. in. 28 biopierwiastków (1,6 proc.), np. cynk, potas, magnez, krzem, żelazo, fosfor, miedź, mangan i inne. Zawiera też cały komplet witamin (ok. 0,7 proc.): C, z grupy B (wit. B1, B2, B3, B6), D, K, E, karoten (prowit. A), a także kwas foliowy, biotynę oraz inozytol.

W jego składzie wyróżniamy też od 9 do 31 ważnych dla zdrowia kwasów tłuszczowych (w tym niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych). Poza tym pyłek stanowi źródło wartościowych flawonoidów (w tym kwercetyny), kwasów fenolowych (kwas chlorogenowy) oraz bezcennych aminokwasów (także egzogennych).

Dla ludzi słabych

Pyłek w różnych postaciach, to przede wszystkim idealny środek regenerujący dla ludzi słabych, wyczerpanych długimi chorobami oraz po przebytych zabiegach chirurgicznych, zawale serca czy udarze mózgu. Chroni przed tworzeniem się w ścianach naczyń krwionośnych blaszek miażdżycowych. Nie od dziś wiadomo, że skutecznie pobudza też pracę systemu odpornościowego (immunologicznego). Pomaga zachować siły witalne, gdy organizm narażony jest na wysiłek i stres. Na przykład w Stanach Zjednoczonych praktykuje się kurację pyłkiem u kosmonautów na pół roku przed wyprawą w kosmos. Zaobserwowano bowiem, że lepiej znoszą oni stres i ekstremalne warunki. Pyłek proponuje się poza tym sportowcom i dla zregenerowania organizmu ludziom ciężko pracującym.

Zapobiega i leczy wszystkie infekcje z przeziębienia i grypę. Koniecznie należy go podawać po przeprowadzonej kuracji antybiotykowej, gdyż posiada zdolność naprawiania szkód w organizmie powstałych po zażywaniu tych leków. Według najnowszych badań naukowych, stanowi dobrodziejstwo dla osób zmagających się z anemią. Pomaga przywrócić utracone siły, dlatego stanowi znakomity środek dla ludzi prowadzących wyczerpujący tryb życia. Stanowi idealny środek regenerująco-wzmacniający dla chorych na nowotwory – zwłaszcza po dokonanych zabiegach radio- i chemioterapii.

W kuracjach można wykorzystywać zarówno pyłek kwiatowy w postaci tzw. odnóży (granulek), które najlepiej jest zemleć, bo wtedy zdecydowanie lepiej przyswajamy z nich cenne składniki. Warto również zastosować miód z dodatkiem zmielonego pyłku.

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: Pixabay License

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
YWEIS
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowai-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.