Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1123

Jak walczyć z bezpłodnością u mężczyzn?

20 kwietnia 2019
Autor: Halina Jurkowska

Co trzeci mężczyzna po 30. roku życia ma problemy z regularną aktywnością seksualną. Wskaźniki te dotyczą ludności na całym świecie. Podłoże tych zaburzeń, to bardzo obszerny temat związany przede wszystkim z zanieczyszczeniem środowiska naturalnego, którego stan przekłada się na system endoekologii organizmu człowieka. Instytut Naukowo-Badawczy Biolit z Syberii opracował preparaty na bazie wodnych ekstraktów roślin adaptogennych dla utrzymana płodności i witalności u mężczyzn.

Opieka nad chłopcem

Zdrowie narządów płciowych, a także innych obszarów organizmu dziecka, zależy od różnych czynników: wystąpienia lub braku przebytych chorób zakaźnych, odżywiania, palenia tytoniu i spożywania alkoholu przyszłej matki w czasie ciąży i tak dalej.

Pierwsza i najważniejsza zasada dla matek i ojców młodych chłopców – czuwać nad prawidłowym rozwojem organów płciowych dziecka. Przede wszystkim trzeba upewnić się, że mały człowiek ma dobrze uformowane zewnętrzne narządy płciowe.

W pierwszym roku życia chłopców mogą występować choroby takie jak wnętrostwo – niezstąpienie jednego lub obu jąder, które u chłopców rozwijają się w jamie brzusznej, a następnie pod wpływem hormonów stopniowo migrują do dołu. Gdy dziecko przychodzi na świat, oba jądra powinny być w mosznie. Jeżeli jądra nie zstąpiły do moszny, należy niezwłocznie skontaktować się ze specjalistą. Warunki temperaturowe w kanale jamy brzusznej lub pachwinowej są wyższe niż w mosznie i przegrzanie jąder może spowodować ich śmierć i poważne powikłania. Nawet jednostronne wnętrostwo daje wysoki procent niepłodności. Przyczyną tej choroby może być brak hormonów lub zaburzenia rozwojowe, które uniemożliwiają ruch jąder w dół. Na ogół, w okresie przesunięcia jąder do moszny, rozwój chłopców odbywa się bez wyraźnych hormonalnych impulsów i jest łatwy.

Odpowiednie odżywianie

W żadnym wypadku nie można pozwolić chłopcom na przejadanie się. Wytłumaczenie jest bardzo proste. Testosteron – główny męski hormon płciowy – rozpuszcza się w tłuszczu. Dlatego pulchni chłopcy zazwyczaj posiadają słabo rozwinięte genitalia. Jest też inny problem – brak pożywienia. U niedożywionych chłopców, są zaburzenia na poziome białkowo-energetycznym. Wiadomo, że białko, to podstawowy budulec w tworzeniu hormonów. W związku z tym, jeżeli nie zapewnimy odpowiedniej ilości białka w organizmie rozwijającego się chłopca, to o prawidłowym dojrzewaniu płciowym nie może być mowy.

W tej sytuacji wspomagające działanie w uzupełnieniu niedoborów pokarmowych i dla prawidłowego rozwoju organizmu duże znaczenie będzie miał produkt bezpieczny dla dzieci, z polecenia lekarza o nazwie o Witamiks. Kompleks wodnych ekstraktów naturalnych z owoców, jagód, na bazie serwatki ma wszystko, czego potrzebuje dorastający, mały mężczyzna: żelazo, jod, mangan, a co najważniejsze – cały zestaw istotnych i mniej istotnych aminokwasów a wszystko to z przyrody.

Niebezpieczne są także przewlekłe ogniska zakażenia w organizmie (angina, próchnica zębów, zapalenie pęcherzyka żółciowego itp.). Stamtąd infekcja może dostać się do układu moczowo-płciowego młodego człowieka, powodując stan zapalny tkanek i narządów układu moczowo- płciowego (zapalenie gruczołu krokowego, zapalenie cewki moczowej, zapalenie jądra, i inne). Odporność na zakażenie wspomoże produkt pod nazwą Florenta – wodny wyciąg jodły syberyjskiej, podawany w Rosji, Japonii, Europie wschodniej i Azji dzieciom z zalecenia lekarza.

Dojrzewanie

Rozpoczyna się u chłopców w wieku około 13 lat. I tak w wieku 11–12 lat chłopiec nagle zaczyna rosnąć z podwójną prędkością. Jednocześnie jego narządy płciowe rozwijają się intensywnie, wokół nich występuje owłosienie ciała. Później zaczynają rosnąć włosy pod pachami. W wieku 13–14 lat przechodzi początek załamania głosu (mutacje) i formowane jest jabłko Adama (tarczyca, chrząstki krtani). Z innych męskich zmian – można zaobserwować owłosioną brodę, którą w pełni osiąga się w wieku 17–18 lat. Do wieku 13–14 lat chłopcy mają delikatne wargi, a w wieku 15–16 lat zmieni się ich wygląd: pokryją się wąsami. W wieku 14–15 lat organizm chłopca zaczyna wytwarzać komórki rozrodcze męskie – następuje dojrzewanie plemników. Właśnie w tym czasie u chłopców pojawia się wydzielina – spontaniczna ejakulacja. Jest to normalne zjawisko fizjologiczne. Wreszcie dojrzewanie uzupełnia wiek 16–20 lat.

Współczesne nastolatki są coraz częściej narażone na tak „dorosłe” choroby, jak zapalenie gruczołu krokowego, a nawet prostaty. Jest to proces ułatwiony przez beri-beri, hipotermie, siedzący tryb życia (w szkole, długą rozrywkę przy komputerze), zaparcia z powodu naruszenia biocenozy jelita cienkiego i błędów w diecie. I chociaż beri-beri należy już do rzadkości w Europie, to nasz organizm szczególnie w dzisiejszej diecie odczuwa spadek naturalnych witamin i minerałów, który wywołany jest m.in chemizacją środowiska naturalnego.
Wszystko to może prowadzić do zapalenia gruczołu krokowego, stagnacji. Zaleceniem syberyjskich lekarzy dla chłopców w wieku od 14 lat jest przyjmowanie profilaktycznie raz lub dwa razy w roku produktu o nazwie Urobiol – unikalnych wodnych ekstraktów ziół przebadanych klinicznie.

Przed czterdziestką

Wydawałoby się, że dorosły człowiek w wieku 35–40 lat może już żyć pełnią życia. Ale tak nie jest. Okazuje się, że stężenia testosteronu stale ulegają wahaniom pod wpływem wielu czynników zewnętrznych. Na przykład, dieta wegetariańska i spożywanie alkoholu. Nawiasem mówiąc, alkohol to prawdziwa trucizna dla jąder. Gdy wzrasta poziom alkoholu we krwi, w tym samym czasie zmniejsza się ilość testosteronu. Zastosowanie alkoholu w ilościach, które mogą spowodować kaca obniża poziom testosteronu w ciągu 12–20 godzin o 20 proc. A ofiarami stopniowego obniżania testosteronu są jądra, które nigdy nie powrócą do pełnej sprawności. Nic dziwnego, że mówi się iż: „alkohol powoduje pragnienie, ale daje opór w jego realizacji” (są to słowa Szekspira).

Długotrwały brak aktywności fizycznej (siedzący tryb pracy, bezruch w samochodzie) lub zbyt ciasne ubranie, także zaburzają ukrwienie narządów miednicy, powodując przegrzewanie gruczołów płciowych i redukują produkcję „hormonu królów”. Okazało się, że jądra są wrażliwe na działanie pól elektromagnetycznych z telefonu komórkowego lub komputera. Mężczyźni są szczególnie narażeni na ryzyko utraty wszelkich szans, aby stać się ojcami, jeśli każdego dnia będą nosić telefon komórkowy w kieszeni spodni lub będą pracować z laptopem na kolanach, ponieważ energia z tych urządzeń wpływa na wzrost temperatury, która osiąga do 70 st. C.

Wiek dojrzały

Po 35 latach pracy „Fabryki testosteronu”, stopniowo zmniejsza się jego ilość, a wraz z nadejściem andropauzy (męskiej menopauzy) zamienia się proces wytwarzania. Typowy człowiek w wieku senioralnym, stopniowo traci zainteresowanie miłością, traci siłę i energię. Bez wyraźnego powodu zaczyna odczuwać zmęczenie psychiczne i fizyczne.

Od energicznego, aktywnego optymisty, nagle zamienia się w depresyjnego pesymistę, któremu coraz trudniej jest pracować i żyć a w łóżku powstają problemy natury seksualnej.

Z tymi problemami natury męskiej pomoże uporać się Polikawin – sporządzony z wyjątkowo bogatego w substancje czynne surowca - rdestu ptasiego z rejonu ekologicznie czystej zachodniej Syberii, rosnącego na złożach cynku. Według badań ziele rdestu z obszarów północnej i zachodniej Syberii, bogate w cynk oraz duże ilości makro – i mikroelementów, już w ciągu 10 dni od przyjmowania, wpływa na przywrócenie erekcji u mężczyzn. Wpływa również na wzrost częstości i czasu trwania stosunku płciowego.

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: Pixabay License

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
BPQAN
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.