Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej

Pokochaj prawdziwie żywą wodę i żyj długo

24 kwietnia 2019
Autor: Nina Grella

Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną rolę odgrywa woda w naszym organizmie. Prawidłowe funkcjonowanie wszystkich narządów uwarunkowane jest ilością wody, którą codziennie wprowadzamy do naszego ustroju pod postacią pożywienia i płynów.

Obfite picie wody, a także herbaty ziołowej jest ważniejsze niż spożywanie dużej ilości pokarmów. Można żyć wiele tygodni bez jedzenia, natomiast bez płynów - zaledwie kilka dni.

Narażeni na zanieczyszczenia

Ciało ludzkie składa się w około 75 proc. z wody. Płyn ten stanowi zatem 2/3 naszego ciała. Niestety ulega stale zanieczyszczeniom. Owo zanieczyszczenie to głównie "niedopałki" przemiany materii, które trzeba usunąć wraz z płynami ustrojowymi. Ale jak już powiedzieliśmy znaczącą rolę pełni też oddychanie zanieczyszczonego powietrza. Nasze zdrowie niszczą gazy, palenie papierosów, spaliny z pieców, a także samochodowe itp. Obecnie większość ludzi spożywa "smakołyki" takie jak tytoń, alkohol, sól, kawa itd. Wszyscy jesteśmy narażeni na tego rodzaju "zanieczyszczenia". Uwidaczniać się one mogą w różny sposób. Może to być sucha, blada i wiotka skóra twarzy.

Niemiły zapach z ust przy próchnicy zębów oraz dolegliwościach żołądkowych. "Obłożony" język, zagęszczona ślina, przykry zapach potu nóg, niewytłumaczalne zmęczenie, zawroty głowy, "dzwonienie" w uszach itd. Są to wyraźne objawy wskazujące na wewnętrzne samozatrucie spowodowane zbyt małą ilością przyjmowanych płynów. Zwłaszcza starsze osoby cierpią na chroniczny niedosyt wody. Objawia się on jeszcze wyraźniej zmarszczkami na twarzy, białą, prawie przeźroczystą skórą, małą odporność na przeziębienie!

Dobra woda zdrowia doda

Badania wykazały, że przy siedzącym trybie życia dobowa wydzielina wody w ustroju wynosi od dwa i pół do trzech litrów. Ilość ta wydalana jest przez nerki, jelita i skórę. Jest zatem rzeczą zrozumiałą, że prawidłowe wydzielanie płynów nastąpić może tylko wtedy, kiedy bilans wodny ustroju jest w równowadze. A przecież ilość płynów wydalanych z ustroju równać się musi z ilością płynów potrzebnych organizmowi. Zaniedbywanie tej zasady właściwego metabolizmu, czyli przemiany materii doprowadza do systematycznego zatruwania całego ustroju ze wszystkimi katastrofalnymi następstwami: schorzeń, które przyśpieszają zagładę. Pijąc mało hamujemy potrzeby narządów, które w tym czasie powinny wykonywać swoje funkcje. Rezultatem tego jest twardy stolec i skąpa ilość moczu - cuchnąca i silnie zabarwiona.

Śluzówki w jamie ustnej, w nosie, a także w drogach oddechowych, wysychają. Wydzielenie śliny zmniejsza się, utrudniając wchłanianie pokarmów. Oddychanie jest szybkie i powierzchowne, pojawiają się częste zadyszki.

Kiedy i ile pić?

Mowa oczywiście o wodzie i herbatach ziołowych. W diecie jarsko - mlecznej wynosi to około półtora do dwóch litrów. Ilość ta powinna być wypijana pomiędzy posiłkami! Wywiera ona na organizm ożywiający płyn i przyczynia się do przetransportowywania zawartości żołądka i jelit. Natomiast picie podczas posiłków rozcieńcza sok żołądkowy, co w konsekwencji powoduje złe trawienie pokarmu.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że mleko nie może być zaliczane do napojów, ale do pokarmów. Często głoszona jest także teoria, że należy pić tylko wtedy, kiedy odczuwamy pragnienie. Tak nie jest! Organizm potrzebuje określonej ilości płynów i muszą one być dostarczane niezależnie od tego, czy jesteśmy spragnieni, czy nie. Na odruch ten czekać nie należy, gdyż często zdarza się, że byliśmy spragnieni, ale nie mieliśmy możliwości napicia się. Potem pragnienie ustaje. Kilkakrotne opanowywanie pragnienia potrafi je zagłuszyć. Należałoby zatem obudzić je na nowo.

Potrzeba czasu

Uwaga - nie należy przyjmować jednorazowo większej ilości wody, zwłaszcza wtedy, gdy nie jest się do tego przyzwyczajonym. Bałoby to zbyt dużym obciążeniem pracy serca.

Organizm potrzebuje czasu, aby przyzwyczaić się do zwiększonego dopływu wody. Ale UWAGA - jedna dodatkowa szklanka dziennie całkowicie wystarcza na początek. Stopniowo zwiększamy ilość do półtora litra dziennie. Gdy pijemy więcej - pojawiają się obrzęki.

Jeszcze kilka słów o temperaturze napoju. Jeśli płyn, który pijemy jest chłodniejszy od temperatury ciała - organizm musi wyrównać różnicę temperatur. To powoduje utratę kalorii. Aby temu zapobiec należy zagrzać wszystkie płyny do temperatury ciała. Latem natomiast zapotrzebowanie ustroju na płyny wzrasta. W okresie letnim pijemy do dwóch litrów dziennie,

Szkło kontra plastik

Uświadamiajmy sobie - i nigdy o tym nie zapominajmy - że wszelkie plastiki niszczą nasze zdrowie! Wyrzućmy je więc koniecznie z domu. Najwartościowsze są torebki papierowe, a nie plastikowe! Rozstańmy się więc z plastikami i to jak najszybciej!

Zapamiętajmy też, że zdrową wodę powinniśmy zawsze wlewać do szklanych butelek. Przetrzymywanie napojów w plastikowych niszczy zdrowie. Plastiki powinny raz na zawsze zniknąć z naszych kuchni i życia. Na zakupy zabierajmy torby z solidnego materiału. Nie wiemy, albo może nie chcemy wiedzieć, że nie tylko ziemia, ale także morza toną w plastiku.
Zdrowa woda z głębinowych zasobów to samo zdrowie. Powinniśmy zawsze wlewać ją do szklanek, ewentualnie do emaliowanych garnuszków. Było jej kiedyś pod dostatkiem. Teraz jej brakuje. Niestety niedawno bywam świadkiem wysypywania śmieci i trujących odpadów na tereny głębinowej wody. To one niszczą naszą wodę i nasze zdrowie.

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: Pixabay License
Obraz rawpixel z Pixabay

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
XPFBV
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.