Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1123

Przypominajka z duchowego uzdrawiania

24 września 2018
Autor: Beata Paterska

„Zarówno to, od czego uciekacie, jak i to czego szukacie jest wewnątrz was. Wszystko tam jest. Gdybyś zmierzył się z tym, co dzieje się w tobie, to od czego uciekasz zniknęłoby. To czego szukasz, wyłoniłoby się.”
(Anthony de Mello)

Masz wolność wyboru

Kiedy zapytano Rabbiego Akibę Ben Josefa, jak pogodzić wolną wolę człowieka z wolą Boga. Ten odrzekł: „Wszystko jest przewidziane, ale dana jest wolność wyboru.” Owa wolność wyboru to moc naszego umysłu do powzięcia decyzji, jak zareagujemy na daną sytuację, człowieka, wydarzenie. Nikt nie jest zmuszany do odczuwania długotrwałego żalu z powodu negatywnych wspomnień. Nie musimy też martwić się o przyszłość. To są jedynie możliwości, które pojawiają się na ekranie naszego umysłu. To w naszej mocy leży odpowiedzialność za myśli, uczucia i przekonania, które żywimy wobec konkretnych osób i zdarzeń, które potem z kolei określają to, co nas w życiu spotyka. To również w naszej mocy i odpowiedzialności spoczywa, by zmienić myśli, emocje i zachowania, jeśli nie podobają nam się efekty naszych poczynań.

To również nasz wybór: czy zwrócimy się do Boga o pomoc, o wskazanie drogi, czy poprosimy o Łaskę i ją przyjmiemy. Czy w chorobie dostrzeżemy szansę nie tylko na wyleczenie, ale i na głębsze uzdrowienie.

Przebaczenie to uzdrawiająca siła

Przebaczenie to potężna uzdrawiająca siła, która wyzwala przede wszystkim tego, który przebacza. To wyjście z roli ofiary i uznanie własnej niewinności. Kiedy uznamy własny brak winy, uniewinniamy i wypuszczamy na wolność „sprawców”. Wtedy możliwy jest nowy początek.
Bywa, że nasza ludzka siła jest niewystarczająca, by przebaczyć. Nasz wybór to zawierzenie aktu przebaczenia Wyższej Mocy. Wyjątkowo pięknie mówi o tym „Kurs cudów”:

„Bóg jest Miłością, w której Ci przebaczam. Bóg jest miłością, w której przebaczam sobie(…) Przebaczenie jest środkiem, dzięki któremu rozpoznam swoją niewinność. Jest odzwierciedleniem Miłości Bożej na ziemi. Doprowadzi mnie wystarczająco blisko Nieba, aby Miłość Boża mogła pochylić się, by sięgnąć do mnie i wznieść mnie do Niego.

Bóg jest siłą, której ufam. To nie moja własna siła jest tą, poprzez którą przebaczam. Przebaczam poprzez siłę Boga we mnie, którą sobie przypominam, przebaczając. Przebaczam wszystko, gdyż czuję, jak porusza się Jego siła we mnie.”

Uznanie własnych uczuć

Zauważ, obserwuj i czuj własne emocje, nie oceniaj ich. Bądź za nie odpowiedzialny, bez przywiązywania się do nich. One powstają w tobie, nie w twoim rozmówcy czy w zewnętrznych okolicznościach. Gdy je uznasz, doświadczysz, że są tylko przemijającymi emocjami. Dowiesz się, że nie mają władzy nad tobą. Nie działaj pod ich dyktando. Pozwól im być, obserwuj, nie stawiaj im oporu, a zobaczysz, że złagodnieją. Aż w końcu, gdy wyczerpie się ukryte w nich napięcie, przemienią się w pozytywne doznania. Doświadczysz ulgi.

Odpuszczenie/uwolnienie

Uwolnij przeszłość, pozwól jej odejść. Odejdą wtedy nie tylko nie spełnione w przeszłości marzenia, ale i związany z tym ból. Nie inwestuj dłużej w iluzje. Jeśli lgniesz do tego, co było kiedyś, jak masz zaznać spełnienia teraz? Nie obawiaj się, że zostawiając przeszłość, pozbywasz się jej, wyrzucasz ją i część swojego życia. Po prostu widzisz to we właściwym świetle i pozwalasz sobie żyć w teraźniejszości. Gdy przestajemy trzymać się tego, co było, rozpamiętywać przeszłość, mamy możliwość po pierwsze - zakończyć proces żałoby nad przeszłą stratą, po drugie - robić krok w Nowe. Gdy chcemy a nie wiemy, jak odpuścić przeszłość, poprośmy o przewodnictwo Wyższą Świadomość. Wskaże nam drogę i poprowadzi.

Przyjmowanie i dawanie

Za każdą problematyczną sytuacją skrywa się jakiś dar. Zawsze jest wyjście, które możemy odnaleźć, jeśli mamy gotowość i pozwolimy, by dokonał się pozytywny przełom. Nie pozwólmy, by problem przesłonił nam wyłaniające się z ukrycia nowe możliwości. Przyjmijmy ten dar od życia i dzielmy się nim. Możemy sobie wyobrazić, że otrzymujemy prezent z Nieba, otwieramy go, przyjmujemy i przekazujemy tym, których kochamy, którzy tego potrzebują.

Zawsze prośmy Niebo o pomoc, wskazanie drogi i Łaskę.

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: CC0 Creative Commons, Pixabay.com

Tagi:
Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
EHYIU
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.