Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1123

Zrób sobie las w słoiku zapraszamy na warsztaty - UWAGA! ZMIANA!

14 maja 2019
Autor: Agnieszka Cichy

Las w słoiku to hit, który od dłuższego czasu podbija nasze serca. Wyglądem przypomina magiczny, bajkowy świat zamknięty w niewielkiej szklanej przestrzeni, swoistym mikrokosmosie. Stworzenie go wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać, ale na pewno przyda się pomoc. Już w najbliższą sobotę, 25 maja, Magdalena Pasternak, florystka z Madlen Flowers w Katowicach, zaprasza na warsztaty w Centrum Medycyny Naturalnej i Psychoterapii, podczas których nauczy wykonywania samowystarczalnych kompozycji z żywych roślin. To, co stworzysz, zabierzesz ze sobą do domu.

Do przygotowania roślinnej ozdoby potrzebne będzie szklane naczynie. Np. wielki słój po ogórkach, szklana kula, w której kiedyś pływała złota rybka. Na dno wsypujemy keramzyt. Kolejnymi składowymi są ziemia i ulubione rośliny. Dobranie ich, by do siebie pasowały, wymaga pewnej wiedzy. Słoik można wykończyć mchem i korą. Po posadzeniu lekko wszystko ubijamy i delikatnie podlewamy.

Dobrze zrobiony las w słoiku nie wymaga pielęgnacji. Żyje własnym życiem. Każdego dnia można obserwować zachodzące w nim zmiany. To fascynująca przygoda. A wszystko zaczęło się niemal 60 lat temu! Był rok 1960, gdy francuski botanik David Latimer założył swój ogród w butli.

Ostatni raz podlewał go w 1972 roku i wtedy zamknął go na zawsze. To ekosystem, w którym rośliny radzą sobie bez dostępu wody czy powietrza z zewnątrz. Jedyne, czego potrzebuje, to energia w postaci światła, dzięki któremu zachodzi fotosynteza. Woda krąży w obiegu zamkniętym podobnie jak składniki mineralne. Tlen pochłaniają bakterie żyjące w glebie, które wytwarzają też dwutlenek węgla.

Las w słoiku stanowi niezwykle efektowną ozdobę wnętrza. To oryginalna odrobina żywej natury w naszym domu. Stworzenie takiego miniaturowego ekosystemu nie jest trudne, a satysfakcja jest ogromna.

Gotowy las w słoiku można kupić w dobrych kwiaciarniach. Koszt to od 150 do nawet 400 zł. Prościej i taniej będzie nauczyć się go zrobić dla siebie i swoich bliskich. Zapraszamy 25 maja!

* Według własnej koncepcji stworzysz modną i samowystarczalną kompozycję z żywych roślin.

* Dowiesz się wszystkiego na temat pielęgnacji lasów w słoju.

* Każdy uczestnik otrzyma wszystkie niezbędne elementy do stworzenia lasu, w tym: naturalne dodatki, mech, słoik zamykany korkową pokrywką oraz kilka roślinek do wyboru.

* W miłej atmosferze będzie pięknie, kreatywnie i bardzo naturalnie!

* Poziom trudności – bez ograniczeń.

Zajęcia odbędą się w sobotę 25 maja, w godzinach 10-12 w Katowicach przy ul. Damrota 6. Zapisy telefoniczne: 32 257 08 39.
Cena warsztatów: 160 zł.

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: Pixabay License

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
MDXNT
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.