Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1123

W drodze ku pełni - Karty Wewnętrznego Rozpoznania

21 maja 2019
Autor: Beata Paterska

Karty Wewnętrznego Rozpoznania, nazywane też kartami uzdrowienia lub kartami świadomości wchodzące w skład Psychologii Wizji - autorskiej metody dr psychologii Chucka Spezzano to wyjątkowa metoda pracy z symbolem i energią. Łączy podejście terapeutyczne z duchowym wglądem. Podążając za wewnętrznym ruchem wyciągamy karty- obrazy, które są wizualnym symbolem i odzwierciedleniem zachodzącego w nas procesu.
W sugestywny sposób pokazują problem do przepracowania (autor nazywa go pułapką, w którą wciąga nas ego), rozwiązanie - uzdrowienie i nowy wybór, dostępny tu i teraz.

„Psychologicznym mechanizmem zmiany energii jest symbol” (Carl Gustav Jung)

Wyciągnięte karty wnoszą nowy rodzaj doświadczenia, pozwalają nam poczuć daną sytuację na głębszym poziomie. Objawiają w widzialnej formie to, co nieuświadomione, czego nie rozumiemy bądź nie chcemy widzieć. „Uruchamiają” intuicję i pomagają odkryć to, co do tej pory było poza obszarem naszego pojmowania. Prowadzeni przez obrazy, symbole, skojarzenia, odczucia w ciele, energię- dostrzegamy rozwiązania, których wcześniej nie widzieliśmy.
Niosą bardzo optymistyczne przesłanie, że zawsze mamy wybór, że dla każdego problemu jest rozwiązanie, choć nie zawsze takie, jakie sami zaplanowaliśmy, jakiego oczekujemy. Przypominają, że przebaczenie i uwolnienie przeszłości jest nie tylko wyzwoleniem od poczucia żalu i straty, ale również sprowadza do nas przyszłość niepodobną do przeszłości. I zawsze możemy poprosić naszą Wyższą Świadomość o pomoc, o cud, o wskazanie drogi.

W szerszym kontekście prowadzą nas od postrzegania do Rozpoznania, tego czym naprawdę jesteśmy: Czystym Duchem, Świadomością doświadczającą podróży w ciele.

Pracuję z nimi od ponad 5 lat. Zarówno we własnych procesach jak i prowadząc sesje indywidualne i warsztaty rozwojowe. Okazały się bardzo pomocnym narzędziem.
Chętnie podzielę się moją wiedzą i doświadczeniem z tej pracy, ich mądrym, pełnym współczucia i miłości, optymistycznym przesłaniem.

Na warsztatach dowiemy się, jak bezpiecznie się z nimi obchodzić:
- by stały się naszym zaufanym doradcą w codziennych sprawach
- przewodnikiem ku poszerzeniu Świadomości
Zapoznamy się z rozkładami:
- na trzy karty: od problemu przez uzdrowienie do nowego wzorca
- na cztery karty- by rozpoznać, czemu służy/służyła dana relacja
- z układem ośmiu kart - Zadanie Duszy, by rozpoznać własne cele, zadania i to, co zobowiązaliśmy się wnieść lub uzdrowić dla świata
- z innymi, do których poczujemy się poprowadzeni

Poznane metody, gdy je zastosujesz:)
- będą przydatne w codziennych życiowych sytuacjach, by uzyskać podpowiedź, co robić, jak działać
- w rozwoju osobistym, by zobaczyć, to co głębiej, co schowane, do czego jesteś teraz zapraszany
- na twojej ścieżce rozwoju duchowego, by „zobaczyć”, jak jesteś prowadzony
- jako narzędzie w pracy z klientem

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej
Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
ZKMDS
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.