Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1123

Medycyna naturalna: Barwy roślin, barwy życia

19 maja 2019
Autor: Urszula Węgrzyk

Medycyna naturalna: Prelekcja Ewy Ślęzak na środzie szamańskiej pt. „Usuwanie przyczyn chorób kobiecych” była niezwykła. Sama prelegentka oczarowała słuchaczy: kompetencją, rzeczowością i… właśnie kobiecością wyrażoną strojem i niebanalną fryzurą.

Przyroda to jej drugie imię

Od zawsze kochała naturę, przyrodę chociaż jest przecież takim typowym miejskim dzieckiem. W niedzielę i w czasie wakacji starała się wypoczywać poza miastem. Letnią kanikułę bardzo często spędzała w małej, urokliwej wiosce w Bieszczadach. Już wtedy zaczęły kiełkować w niej roślinne i zielarskie zainteresowania.

- Takie naturalne zioła - mówi Ewa Ślęzak mają w sobie niesamowitą moc i właściwą energię, nie to co te kupne, sproszkowane zapakowane w jednorazowe torebki. Dlatego w miarę możliwości staram się je sama zbierać. Każda roślina przemawia do mnie zapachem, urodą i kolorem. Również tym niewidocznym, którym emanuje. Każda roślina ma energię i barwę, która razem z kolorem naszego ubrania i jedzenia może pomóc szybciej dojść do zdrowia. Czasem, gdy tworzę kompozycje zielarskie (preparaty, maści, kremy, herbatki) korzystam ze starych przepisów, ale również często robię to intuicyjnie.

Kobiety, zioła, epigenetyka

Nie od dziś wiadomo, że wiele kobiet stara się stosować zioła w leczeniu różnych przypadłości. Problem w tym. że nie zawsze potrafimy je odpowiednio dobrać i wejść: uwaga! w energetyczne porozumienie z wybraną rośliną, aby uzyskać potrzebne wskazówki. Dynamicznie rozwijająca się, modna obecnie epigenetyka (zajmuje się analizą czynników środowiska i ocenia ich wpływ na odczytanie kodu genetycznego) zmienia diametralnie nasz sposób myślenia. Uczeni doszli do wniosku, że już nie tylko struktura chemiczna genów, ale także subtelne zmiany na poziomie ich ekspresji wpływają na nasze zachowanie, podatność na choroby, postrzeganie świata. Wg teorii dziedziczenia nasz potomstwo otrzymuje „czysty” zestaw genów, ale okazuje się, że bardzo duży wpływ na zdrowie dzieci ma dieta ich rodziców i środowisk.

Również złe warunki dotykające rodziców lub dziadków mogą się przenosić na dziecko, mimo prawidłowego rozwoju ciąży. Osoby, których przodkowie byli ciężko przez los doświadczeni, gorzej sobie radzą z trudnymi sytuacjami, mają większą podatność na choroby niż te, których przodkowie nie zmagali się z ciężkim losem. Spory wpływ ma także badany związek jakości żywienia matki i ojca na rozwój dziecka.

- Te teorie - mówi Ewa - znane były już dawno zielarzom, którzy wiedzieli jak leczyć i zapobiegać chorobom kobiecym na różnych etapach życia. Dla zdrowia kobiety ważny jest szacunek i docenianie kobiecości już od najmłodszych lat.

Inne postrzeganie rzeczywistości

Większość z nas rodzi się z dużą wrażliwością i intuicją. Nie zawsze jednak możemy te cechy nie tylko pielęgnować ale także rozwijać. Nie zawsze także mamy odwagę, aby odstawać od rówieśników. Efekt jest nie trudny do przewidzenia: zaniedbujemy swoje wnętrze, życie duchowe i żyjemy schematycznie.

Ewa „od zawsze” była inna widziała i czuła więcej niż inni dostrzegają.

- Jako dziecko – wspomina - mieszkałam w starej kamienicy, gdzie miały miejsce „dziwne rzeczy”: przechadzały się półprzezroczyste zjawy, otwierały się zamknięte drzwi, słychać było dziwne dźwięki. Nie bałam się, traktowałam to jako coś naturalnego. A potem… przychodziły sny, które przynosiły rozwiązanie spraw dnia codziennego.

W szkole średniej, kiedy jej koleżanki przeżywały miłosne zawirowania, ona zainteresowała się ezoteryką. Pomagała im w rozwiązywaniu uczuciowych dylematów. Po latach okazało się, że wiele rzeczy trafnie przewidziała.

Każdy ma swoją drogę

Edukację zawodową zakończyła jako magister zarządzania przedsiębiorstwem na Politechnice Częstochowskiej. Uważała, że takie poukładane życie w otoczeniu liczb (zajmowała się finansami), to jej ścieżka życia. Los się jednak zdenerwował na to, bo nie lubi, jak ktoś zbacza z wyznaczonej mu drogi. Zrozumiała swój życiowy cel, to czym ma się zajmować „tu i teraz”. Dogłębnie poszerzała wiedzę o ziołolecznictwie, co potwierdza dyplom zielarza-fitoterapeuty zdobyty w Instytucie Medycyny Klasztornej.

- Nie zawsze podążałam taką drogą, jaką chciałam. Kiedyś bałam się wielu rzeczy. Często robiłam nie to co chciałam, ale to co musiałam. To nie było dobre i widać losowi nie przypadło to do gustu. Przybywające lata dodały mi wiary w siebie. Dlatego mówię przerażonym i zestresowanym osobom, iż strach to choroba, którą należy leczyć. Nie bójmy się i nie zamartwiajmy na zapas, wtedy łatwiej będzie żyć i realizować marzenia – podkreśla Ewa.

Ewa Ślęzak przyjmuje w Centrum Medycyny Naturalnej i Psychoterapii w Katowicach. Zaprasza też na Letni Uniwersytet Zdrowia. Szczegóły: https://blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/news/487/luz-szczesliwy-czlowiek-nie-choruje-6-13-lipca-szczyrk

 

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: Pixabay License

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
KZKDV
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.