Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1126

Napisz z Nami książkę o Ninie Grelli

3 czerwca 2019
Autor: AMC

Napisz z nami książkę o Ninie Grelli

Minął rok, pozostał żal, ale pozostała też pamięć i szacunek. 20 czerwca 2018 roku odeszła od nas Nina Grella. redaktor naczelna miesięcznika „Szaman”, prezes spółki Medpress, była dziennikarka „Dziennika Zachodniego”, „Trybuny Śląskiej”, „Wieczoru”, pomysłodawczyni Targów „Bliżej zdrowia, bliżej natury”, kobieta-instytucja, propagatorka medycyny naturalnej.

Barwny ptak o niezbyt łatwym charakterze, czego wielokrotnie doświadczali nie tylko jej najbliżsi współpracownicy. Doświadczona przez życie przeważnie potrafiła osiągnąć to, co sobie umyśliła. Uparta, silna, konsekwentna, a jednocześnie bardzo wrażliwa i pomocna. Służyła radą, była w stanie poświęcić czas, siły i pieniądze dla potrzebujących. Ona lubiła i szanowała ludzi, chciała im pomagać. Po prostu Nina!
Prawdziwa dama śląskiego dziennikarstwa, nieprzeciętna osobowość. Kobieta kreatywna, z błyskiem w oku i charakterystycznym tembrem głosu. Za swoją pracę i działalność znana śląska publicystka i promotorka zdrowego stylu życia była honorowana wysokimi dowodami uznania: w 1970 roku Srebrnym Krzyżem Zasługi, w 1979 roku Złotym Krzyżem Zasługi, a w 1989 roku Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
30 listopada i 1 grudnia w Katowicach odbędą się 50. Targi „Bliżej zdrowia, bliżej natury” - dziecko Niny, jej pomysł, dzieło i oczko w głowie. Cieszyła się na nie, zastanawiała się co zrobić, aby były wyjątkowe. Niestety nie doczekała ich. Dlatego to my wraz z Wydawnictwem KOS, kontynuując jej dzieło, chcemy uczcić jubileusz w sposób wyjątkowy: książką o Ninie.

To ma być książka wyjątkowa, bo do jej napisania chcemy zaprosić także Państwa, Czytelników „Szamana”, przyjaciół, współpracowników Niny. Chcemy, abyście opowiedzieli o swoich spotkaniach z nią, tych wzruszających, zabawnych, zaskakujących. Dajmy to Jej, bo Ona także dała nam wiele. Nauczyła jak dbać o siebie i najbliższych, żyć w zgodzie z naturą. Otworzyła nasze umysły na to co cenne i nieznane, często nieprawomyślne, kontrowersyjne. Rozszerzyła nasze horyzonty. Pokazała, że nie należy się bać. Odpłaćmy jej wspomnieniem, chwilą czasu, drobnym wysiłkiem.

To nie ma być laurka. To ma być opowieść o Ninie, która kochała życie, ludzi i zwierzęta. O matce, babce, żonie, przyjaciółce, dziennikarce, przedsiębiorcy, kobiecie z krwi i kości, która w trudnym po PRL-wskim czasie potrafiła zrealizować swoje pasje i marzenia. Miłością do medycyny naturalnej zaraziła dziesiątki tysięcy ludzi, wykreowała modę na naturę i ludzi, którzy teraz cenną wiedzę przekazują dalej.
Pamięci Niny zadedykowaliśmy portal medycyny naturalnej grella.pl, na którym oprócz tekstów autorskich publikujemy także jej dawne artykuły, fragmenty książek. Teraz chcemy wraz z Wydawnictwem KOS i z Państwem zrobić coś więcej: zachować pamięć o niej w postaci wspomnieniowej książki.

O przesyłanie do 30 lipca 2019 roku wspomnień o Ninie Grelli w formie papierowej prosimy na adres redakcji Szamana (Katowice, ul. Damrota 6, 40-022) i elektronicznej na kontakt@grella.pl. Redakcja i Wydawnictwo KOS zastrzegają sobie prawo wyboru materiałów, dokonywania skrótów i redagowania nadesłanych materiałów. Nadesłanie materiału oznacza zgodę na jego bezpłatne wykorzystanie w książce i zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów publikacji. Wydawnictwo KOS wśród osób, które nadeślą wspomnienia rozlosuje 20 książek o Ninie Grelli.

Zapraszamy do przysyłania wspomnień!

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: medpress

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
IGBVW
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowai-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.