Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1126

Medycyna Naturalna: Czym byłby świat bez muzyki?

4 czerwca 2019
Autor: Roman Rybacki

Medycyna naturalna: To chyba największe źródło inspiracji i piękna nie tylko dla artystów! Muzyka wywołuje rozmaite emocje: radość, wzruszenie, melancholię. Muzyka koi, łagodzi obyczaje, wyzwala ogromną energię również twórczą.

Muzyka od początku

Każdy ma ulubione style, gatunki dźwięków, melodii, które upiększają swym brzmieniem życie. Siła muzyki potrafi wywołać falę miłych doznań odczuwalnych w całym ciele. Muzyka towarzyszy człowiekowi od początku. Nieustannie zmieniająca się mentalność i upodobania, kształtują ją na najwyższym poziomie, czyniąc z niej wysoce wyspecjalizowany kunszt. Bogaty dorobek cywilizacji oparty jest o moc dźwięku. Powstająca w ludzkim mózgu myśl ubierana jest w słowa wypowiadane w harmonijnym brzmieniu przestrzeni i czasu. Tak powstawały najpiękniejsze pieśni opiewające bohaterskie i sentymentalne wyczyny mężów, kochanków czy zwyczajnych ludzi. Aby te słowa brzmiały jeszcze piękniej człowiek zaczął wymyślać i wykorzystywać różne przyrządy zwane instrumentami.

Badania prof. Masaru Emoto

Ten naturalny bieg spraw głęboko harmonizował z komórkami ludzkiego organizmu. Naukowe tezy jednoznacznie stwierdzają, że wszystko jest energią. Wpływ myśli na jakość życia jest tak dalece istotny, że widoczne są mechanizmy kształtujące rzeczywistość życia każdego człowieka. Ciało ludzkie to niemal 70 proc. wody, która wg badań prof. Masaru Emoto (japoński pisarz i badacz, zajmujący się zagadnieniami struktury wody), magazynuje uczucia i stany świadomości znacząco pod wpływem dźwięku. Od 1994 r. prof. Masaru Emoto dokonał wielu badań wpływu dźwięku na cząsteczki wody.

Właściwości muzyki są niemal tak samo istotne jak myśli i tak samo kształtują rzeczywistość ludzkiego życia poprzez „programowanie wody” zawartej w ludzkim organizmie. Dlatego tak ważna jest jakość muzyki, jej harmonia, głębia i wartość. Dzięki temu można kształtować coraz wyższy poziom ludzkiej świadomości w harmonii z naturą. Naturalną podstawą wibracji częstotliwości wszechświata jest wartość 432 Hz. Cały zakres instrumentów w dziejach ludzkości opierał się w strojeniu właśnie na tej wartości 432 Hz.

Poziomy 440 Hz i 432 Hz

W 1953 roku ISO przyjęło częstotliwość stroju muzycznego na poziomie 440 Hz. Od tamtego czasu jest to standard. Jednak żyjąc w dobie „powrotu do natury” okrywa się mało korzystne, a wręcz szkodliwe oddziaływanie tej wibracji na organizm na poziomie energetycznym. Wrażenia estetyczne oddziaływania muzyki może są bardziej wyraziste i tworzą wysoką pozornie jakość dźwięku, jednak natura ludzkich komórek nie do końca zdaje się to akceptować. Energia płynąca z współczesnego brzmienia muzyki strojonej częstotliwością 440 Hz może wywoływać rozdrażnienia. Wprowadzenie częstotliwości 440 Hz zaburza harmonijny porządek życia wszechświata.

Muzyka strojona na częstotliwości 432 Hz harmonizuje z ludzką naturą. Ta częstotliwość to głębsze rozluźnienie i działanie bodźców dźwiękowych, dzięki którym organizm się szybciej regeneruje. Bardziej naturalne i mniej „agresywne” dźwięki charakteryzują się możliwością podnoszenia energii życiowej do właściwego poziomu.

Rozwija umysł

Muzyka ma również wpływ na rozwój ludzkiego umysłu oraz inteligencji. Szczególne osiągnięcia ma na tym polu muzyka klasyczna, zwłaszcza Mozart (strojenie na poziomie 432 Hz!). Te same badania wykazują, że wszystkie czujące istoty reagują na bodźce dźwiękowe. Stąd też coraz częściej wykorzystuje się muzykę w medycynie. Coraz częstsze jest też zastosowanie muzykoterapii. Zajęcia muzyczne stosowane są w pracy socjoterapeutycznej. Wspomagają profilaktykę i rehabilitację. Jej znaczny wpływ na procesy życiowe powoduje, że nawet rośliny rozwijają się szybciej, zwiększa się także produkcja na fermach i ogólnie w hodowli zwierząt. Ta częstotliwość wibracji (432 Hz) jest również zgodna z zasadami prostej matematyki, na której cały wszechświat się opiera.

„Powrót do natury” jest efektem wzrostu świadomości społeczeństwa. Każdy człowiek przy zastosowaniu współczesnych narzędzi techniki i informacji ma nieograniczony dostęp do wiedzy, dzięki której wzrasta zarówno indywidualna jak i zespołowa mądrość. Dlatego korzystanie z muzyki strojonej w częstotliwości 432 Hz może przynieść radykalnie skuteczne efekty wzrostu.

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: Pixabay License
Obraz Steve Buissinne z Pixabay

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
OOZCY
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowai-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.