Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1123

10 sposobów na piękne włosy - cz.2 Dlaczego warto ściąć włosy

18 czerwca 2019
Autor: Anna Legierska

Gęste, lśniące, miękkie, długie… Która z nas nie marzy o takich włosach? Włosach, które nie wymagają dużej pielęgnacji, a mimo to są zdrowe. Cóż, w większości przypadkach jest to niemożliwe. No chyba że zdecydujemy się na ostre cięcie.

 

Był taki czas, że na topie były długie włosy. Nie ważne, czy były cienkie czy gęste. Farbowane czy nie. Liczyła się tylko długość, nic więcej. A skoro coś jest modne, to trzeba za tym podążać. Cóż, niestety nie zawsze wychodzi nam to na dobre, a w tym przypadku szczególnie.

Z włosami jest ten problem, że trzeba o nie nieustannie dbać. Inaczej stają się kruche i łamliwe, co nie wygląda dobrze. W szczególności dotyczy to posiadaczek z natury cienkich i rzadkich włosów. W takim razie co zrobić, żeby je zagęścić? Po pierwsze: trzeba je obciąć.

 

Długie nie zawsze znaczy ładne

Nie ma sensu zapuszczać takich włosów, które nie chcą z nami współpracować. Nie wyglądają dobrze, a do tego jesteśmy ciągle niezadowoleni. Po co więc to kontynuować? Najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest, wcześniej wspomniane, obcięcie. Dlaczego tak? Ponieważ długie nie zawsze znaczy ładne, a krótkie nie zawsze znaczy brzydkie. Gdy zdecydujemy się na skrócenie włosów, to zdecydowanie wyjdzie im to na plus.

 

Dlaczego warto skrócić cienkie i rzadkie włosy?

Po wizycie u fryzjera od razu zauważymy, że włosy stały się optycznie gęściejsze i mocniejsze. Mimo że objętość naszych włosów od razu nie wzrośnie, to wizualnie fryzura i tak będzie wyglądała na zdrowszą. Jest to pierwszy krok w walce o dodatkowe centymetry. Poza tym cienkie włosy są szczególnie narażone na zniszczenia i uszkodzenia, a im krótsze, to tym łatwiej je przed nimi zabezpieczyć. Gdy będziemy regularnie podcinać taki typ włosa, np. dwa razy w miesiącu, to istnieje bardzo duża szansa, że obwód w kucyku rzeczywiście się powiększy.

 

Cięcie dla każdego?

Oczywiście włosy ściąć może każdy, kto tylko ma taki kaprys. Jednak nad ich skróceniem powinny się zastanowić szczególnie osoby, które mają problem z nadmiernym wypadaniem. Często bywa tak, że powodem utraty włosa jest jego długość – im dłuższe, tym cięższe. Wtedy nasza skóra głowy nie jest w stanie utrzymać takiego obciążenia.

Włosy poniszczone różnymi zabiegami fryzjerskimi często się łamią i kruszą. W tym przypadku wręcz wskazane jest skrócenie fryzury do takiej długości, żeby pozbyć się uszkodzeń. Jeżeli nie podejmiemy się tego kroku, to niestety, ale nasze włosy będą w coraz gorszej kondycji. Zniszczenia zaczną się pogłębiać, a to oznacza, że trzeba będzie ściąć np. dziesięć centymetrów zamiast pięciu. Wtedy zapuszczanie i dalsza pielęgnacja są po prostu bez sensu. Dlatego warto pamiętać o regularnych wizytach fryzjerskich. Jeżeli do tego dołożymy odpowiednią kosmetykę, to zauważymy efekty już po dwóch miesiącach. Powodzenia!

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: Pixaby License

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
ZULFY
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.