Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej

Ratujmy Matkę Ziemię

26 czerwca 2019
Autor: Anna Legierska

Zielone lasy, błękitne morza i oceany – nasza planeta Ziemia. Żywicielka i tak naprawdę najlepsza przyjaciółka, bez której nie mamy szans na przetrwanie. Jest dla nas taka dobra, a my ją powoli uśmiercamy.

Z roku na rok przybywa informacji na temat krytycznego stanu kuli ziemskiej. Również z roku na rok my, którzy na niej mieszkamy, produkujemy coraz więcej śmieci i… plastiku. Plastiku, który za chwilę nami zawładnie. Z początku społeczeństwo bagatelizowało ten problem – w końcu wokół wszystko wydaje się być w porządku. Ale tak nie jest.

Plastikowy świat

Zaczęło się od segregacji. Obecnie ludzie walczą o całkowity zakaz produkowania plastiku. I bardzo słusznie, ponieważ na samym Oceanie Spokojnym jest go tak wiele, że utworzyła się tzw. Wyspa Śmieci. I  tutaj żarty się kończą, ponieważ sprawa jest naprawdę poważna – jeszcze kilka lat, a nie będziemy mieli gdzie żyć. Giną zwierzęta, które niczego nieświadome, żywią się odpadkami z plastiku i później umierają kilka dni, a nawet tygodni w ogromnych męczarniach. W Internecie aż huczy od zdjęć, na których żółwie czy foki walczą z jednorazówką, która zaplątała im się wokół szyi. Nikt im nie pomoże, bo przecież nikogo to nie obchodzi, czyżby?

Zacznijmy od nowa

Natura ludzka jest o tyle interesująca, że w większości przypadków próbuje naprawiać swoje błędy. Tak samo jest w przypadku naszej planety. W Unii Europejskiej wywalczono projekt na rok 2021, który ma zakończyć „erę plastiku”. To oznacza, że będziemy musieli się pożegnać z takimi tworzywami sztucznymi jak m.in.: łyżki, kubeczki, słomki czy patyczki do uszu. Nie do końca wiadomo, co nam zastąpi plastik, ale na ten moment wiadomo, że szykuje się ogromna rewolucja dla nas wszystkich.

Pomóżmy Matce Ziemi!

Każda zmiana w naszym życiu wiąże się z pewnym niepokojem. Jest to absolutnie zrozumiałe. Jednak w tym przypadku  raczej powinniśmy się martwić tym co się z nami stanie, jeśli zostaniemy przy starych nawykach. Całkiem prawdopodobne, że w roku 2050 Ziemia przestanie być zdolna do życia. Zabraknie drzew, zwierząt, powietrza. Dlatego trzeba zrobić wszystko, by do tego nie doszło. Najlepiej zacząć od tych małych rzeczy, takich jak segregacja śmieci, czy ograniczenie plastiku do minimum. To wszystko jest naprawdę bardzo proste – wystarczy zaopatrzyć się w materiałową torbę na zakupy. Dzięki temu nie będzie potrzeby kupowania jednorazówek, no i zaoszczędzimy pieniądze!  Również bardzo fajną formą pomocy jest organizowanie akcji „sprzątania świata”. Coraz więcej wsi i miast decyduje się na takie wydarzenia, w których uczestniczą spore grupy osób. Tym sposobem nie tylko przyczyniamy się do lepszego jutra, ale również zmuszamy się do aktywności fizycznej, która przecież jest bardzo ważna.

Nie lekceważmy tego problemu – w końcu chodzi o naszą przyszłość.

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: Pixabay License

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
OXSMA
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.