Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1123

Domowa dżungla - lepsze życie

10 lipca 2019
Autor: Anna Legierska

Czyste powietrze powoli zaczyna brzmieć jak oksymoron. Żyjemy w miastach, zabiegani i oblepieni smogiem, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Coraz częściej uciekamy na wieś, żeby choć na chwilę poczuć się lepiej. Wtedy oddycha się lżej. Podobnie dzieje się, gdy stworzymy w swoim domu dżunglę.

Niestety nie każdy może sobie pozwolić na cotygodniowe wczasy na wsi, nie mówiąc już o przeprowadzce na stałe. Nie od dziś wiadomo, że powietrze w miastach jest, w pewnym sensie, skażone z powodu dużej ilości smogu. Ekolodzy walczą z tym jak mogą, ale niestety nie da się wprowadzić zmian z dnia na dzień. W takim razie mogłoby się wydawać, że jesteśmy skazani na zanieczyszczenia, które atakują nasze płuca. Błąd! Tak naprawdę wystarczy zaopatrzyć domy i mieszkania w zielone rośliny, które z chęcią nam pomogą.

Zieleń – kojący kolor

Inwestycja w kwiaty jest jedną z najlepszych, ponieważ niesie ze sobą same korzyści. Posiadanie w zamkniętych pomieszczeniach roślin, wpływa pozytywne nie tylko na nasze ciało, ale również duszę. Zielony kolor działa antystresowo i uspokajająco, łagodzi również wszelkie napięcia, które się w nas gromadzą. Dodatkowo nasze mieszkanie staje się przytulniejsze, a to zawsze dobrze wpływa na samopoczucie. Eksperci zalecają osobom cierpiącym na nerwicę, aby otaczały się zielonym kolorem, ponieważ patrzenie na niego sprawia, że umysł się wycisza.

Naturalny filtr

Teraz najważniejsza zaleta roślin – oczyszczają powietrze z toksyn. Większość z nas żyje w błędnym przekonaniu, że problem dotyczy osób, które mają styczność ze smogiem. Nic bardziej mylnego. Tutaj nie chodzi tylko o to, ponieważ toksyny otaczają każdego z nas. Wydzielają je m.in. farby, wykładziny dywanowe, sztuczne tapety i tworzywa. Do tego dochodzą jeszcze sprzęty elektroniczne, które wytwarzają smog elektromagnetyczny. I tutaj z pomocą przychodzą nam kwiaty. Naukowcy udowodnili, że niektóre rośliny mają zdolność do wchłaniania toksyn, a robią to za pomocą korzeni lub aparatów szparkowych. Dodatkowo są też takie, które nocą filtrują powietrze, a to zdecydowanie służy ludziom.

Jakie wybrać?

Jednak należy pamiętać, że nie wszystkie rośliny mają te zdolności. W takim razie, w które najlepiej się zaopatrzyć? Oto kilka propozycji:

·         Paprotka – wchłania wszystkie szkodliwe toksyny, dodatkowo nawilża i filtruje powietrze

·         Fikus – pochłania głównie smog elektromagnetyczny, który wytwarzają telefony komórkowe, telewizory itd.

·         Aloes – tę roślinę warto mieć w swojej sypialni, ponieważ nocą wytwarza dodatkowy tlen

·         Gardena – ozdabiają ją białe kwiaty, wydzielący piękny zapach, który działa uspokajająco. Dodatkowo łagodzi depresje i obniża ciśnienie krwi.

 Wszystkie rośliny, które zostały wyżej wymienione, są bardzo łatwe w uprawie. Zatem inwestycja w nie wcale nie wymaga specjalnych umiejętności ogrodniczych – wystarczy je podlewać.

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: Pixabay License

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
YHJIC
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.