Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1126

Deszczówka - sposób na oszczędzanie wody

20 lipca 2019
Autor: Anna Legierska

Woda – żywioł bez którego człowiek ani świat nie przetrwa.  Niestety jej zużycie jest ograniczone. Dlatego należy robić wszystko, by nie marnować tego cennego daru. Istnieje wiele ekonomicznych sposobów, które mogą w tym pomóc. Jednym z nich jest deszcz.

Lato to czas, gdy nasze ogrody i rośliny potrzebują szczególnej pielęgnacji. Zwłaszcza, jeśli zależy nam na dorodnych plonach. Jednak to wszystko wymaga dużych ilości wody, której coraz częściej zaczyna brakować… Zatem jak sobie z tym poradzić?

Zbawienny deszcz

Niestety, ale nasze rośliny bez odpowiedniego nawodnienia po prostu usychają. Wymagają stałego podlewania i troski, którą zapewnia im człowiek. Jeżeli uprawiamy ogród, to potrzebujemy bardzo dużej ilości wody. W tym przypadku często zapominamy o tym, aby ją oszczędzać. Tak naprawdę nie trzeba wiele, by to zrobić. Wystarczy zaopatrzyć się w beczkę lub jakikolwiek inny większy pojemnik. Deszcz bardzo ułatwia życie ludziom. Wyręcza nas w podlewaniu oraz dobrze nawilża glebę. Jednak nie robi tego codziennie, tylko wtedy, gdy przyjdzie jego pora. Pora, na którą warto zabezpieczyć się w wyżej wspomnianą beczkę – podczas opadów napełni się wodą. Jest to świetny sposób na ekonomiczne oszczędzanie. Warto mieć takie zapasy deszczówki na czarną godzinę. Nie trzeba się martwić tym, że się zepsuje, bo nawet jeśli dojdzie do takiej sytuacji, to nasze rośliny tylko na tym zyskają. Wtedy bowiem otrzymujemy naturalny nawóz.

Doskonały do włosów i ciała

Deszcz jest również niedoceniony w kosmetyce, a szkoda. Nasze włosy i skóra pokochają go po pierwszym spotkaniu! Dlaczego? Ponieważ taka woda jest „miękka” oraz wolna od magnezu i wapnia, które powodują kamień. Warto spłukiwać nim głowę podczas mycia, albo nawet od czasu do czasu, wyjść na dwór bez parasola i wziąć naturalny prysznic. Efekty zauważymy od razu. Skóra stanie się nawilżona, a włosy nabiorą blasku.

Również w domu

Deszczówka jest naprawdę wielofunkcyjna i należy z niej korzystać ile się da. Prócz w kosmetyce i ogrodzie, świetnie sprawdzi się również w domu. Deszcz można „złapać” nawet do garnka lub miski. Wtedy otrzymamy wodę, która idealnie nada się do codziennych porządków. Jeżeli nie jesteśmy do tego przekonani, to bez problemu można ją przegotować, a później dodać ulubionego płynu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć korzystać z tego cennego daru natury. Tym prostym sposobem zrobimy kolejny krok w kierunku ekologii!

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: Pixabay License

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
RPYQY
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowai-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.