Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1123

Skąd wziąć czas?

25 czerwca 2019
Autor: Anna Legierska

Im bardziej świat idzie do przodu, tym bardziej ludzie wariują. Zbyt dużo dobrobytu, a zbyt mało czasu. Gdzie go szukać? Jak go szukać? Czy w ogóle istnieje na to jakiś patent? Tak. Wystarczy na chwilę się zatrzymać, wziąć głęboki oddech i rozejrzeć wokół siebie.

Coraz częściej zatracamy samych siebie, gubimy się, a nasze życie to chaos. Mnóstwo obowiązków, ciągły stres i obawy o przyszłość. A gdyby tak po prostu przestać się tym wszystkim przejmować? Zacząć żyć tu i teraz. Zostawić gdzieś daleko przeszłość i przyszłość. Historii i tak zmienić się nie da, a tego co nas czeka nie wie nikt. A gdyby tak po prostu uwolnić swoją głowę i zmysły od ciągłej pogoni za tym co najlepsze? A gdyby tak po prostu zacząć żyć? Być może właśnie wtedy odnajdziemy zagubiony czas.

Zabójcy czasu

Świat idzie do przodu, a my razem z nim. Ciągły rozwój technologii powoduje, że powoli osiągamy erę Science Fiction. Z jednej strony jest to bardzo pozytywne, bo w końcu coraz to nowsze urządzenia wiele nam ułatwiają, jednak z drugiej prowadzą do zguby. Zabójcy czasu. Postęp cywilizacji na przestrzeni ostatnich stu lat jest niesamowity. Jednak chyba nikt nie był w stanie przewidzieć, jakie skutki może to ze sobą nieść. Ludzie przestali ze sobą rozmawiać. Ciągle się śpieszą, ciągle są w drodze, a przez to są ciągle nieszczęśliwi. Coraz częściej łatwiej jest napisać o swoich lękach i problemach w Internecie, niż wygadać się najlepszemu przyjacielowi. W sieci wszystko jest możliwe. W realnym życiu już o to ciężej. Dlaczego? Ponieważ brakuje odwagi, brakuje poczucia pewności siebie no i brakuje czasu. Na rozmowę z drugą osobą twarzą w twarz, trzeba poświęcić więcej cennego czasu. A technologia to ułatwia – można odpisać na SMS wykonując praktycznie każdą czynność. Jednak potem coraz częściej dochodzi do tego, że gdy te same osoby spotkają się w rzeczywistym świecie, to nie ma o czym rozmawiać. Prócz tego, że technologia zakłóca realne relacje, to jest, przy niekontrolowanym użytkowaniu, zwyczajnym złodziejem czasu. Zapewne nie raz zdarzyło się nam, że z pięciominutowego przeglądu Internetu, nagle zrobiły się dwie godziny. Niestety, ale na tę przypadłość cierpi coraz więcej społeczeństwa. Czy jest jakiś sposób, aby zwalczać ten nałóg? Owszem. Wystarczy jasno wytyczyć porę na taki rodzaj rozrywki. Można np. ustawić budzik po dziesięciu minutach, który przypomni nam, że już trzeba kończyć, albo po prostu odkładać telefon czy laptop, gdy nie ma potrzeby użytkowania.

Szkoda czasu na tracenie czasu

Technologia i szybki postęp są jednymi z najgłówniejszych przyczyn ciągłego braku czasu. Bardzo łatwo jest się w tym wszystkim zagubić. Świat wciąż narzuca coraz szybsze tempo, a my coraz szybciej przez to wariujemy. Brak nam chwili na oddech, nie mówiąc już o chwili dla siebie. A szkoda. Należy pamiętać, że jeśli będziemy zaniedbywać własne potrzeby, to organizm prędzej czy później się upomni, co może skończyć się źle. Tak naprawdę wystarczy niewiele, aby zrozumieć wartość i sens życia. Spróbujmy na chwilę się zatrzymać i spojrzeć na tych wszystkich zabieganych ludzi wokół nas. Spróbujmy sobie wyobrazić, że my również jesteśmy takim pędzącym tłumem. Trochę to przykre, że przestajemy doceniać otaczające nas piękno i przyrodę. A to przecież ona najbardziej nam sprzyja. Warto o tym pamiętać, że Matka Natura chce dla naszego zdrowia jak najlepiej. Naprawdę szkoda czasu na tracenie czasu.

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: Pixabay License

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
KLMUU
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.