Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej

Profilaktor Jewminowa - odzyskaj formę

21 lipca 2019
Autor: Anna Szteliga

Żywiołowy postęp cywilizacyjny zmienił warunki bytowania współczesnego człowieka. Jednocześnie przyniósł ze sobą szereg zagrożeń dla zdrowia. Jednak w swojej istocie bio-psycho-społecznej człowiek pozostał taki sam.

Chcesz być zdrowy? Ruszaj się

Jeśli każdy z nas w porę zrozumie i zrobi wszystko, aby zachować funkcje narządów w dobrym stanie, racjonalnie rozplanuje czas na pracę, aktywność społeczną, wypoczynek i sen - ma szansę długo cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Odpowiednie odżywianie, wprowadzenie rytmu dobowego, techniki relaksacyjne, a przede wszystkim ukierunkowany ruch - są sprzymierzeńcami w zachowaniu odporności na zmęczenie i szybkiej regeneracji organizmu. Sprawność fizyczna pozwoli nam przeżywać życie ciekawie, nie dać się wpływowi niekorzystnych sytuacji oraz zachować smukłą sylwetkę.

Nie da się ukryć - upływający czas, starzenie się organizmu i niesprzyjające czynniki prowadzą do zmian w układzie kostno-stawowo-mięśniowym i narządach. Warto się zastanowić: pogodzić się z ograniczeniami, czy szukać sposobów na spowolnienie i złagodzenie tego przykrego procesu? Kiedy zwykłe, codzienne czynności wymagają od nas coraz więcej wysiłku i czasu zapobieganie dalszemu spadkowi formy poprawi komfort naszego życia.

Pomoże ci rehabilitacja

Nie do przecenienia będą dobrane do ogólnego stanu zdrowia ćwiczenia na profilaktorze Jewminowa. Ćwicząc na tym prostym urządzeniu można zapobiec deformacjom kręgosłupa, korygować wady postawy, regenerować kręgosłup po wzmożonym wysiłku. Można też uzyskać pomoc przedlekarską w drobnych dolegliwościach bólowych po urazach i wypadnięciu jądra miażdżystego.

Skuteczność rehabilitacji z wykorzystaniem profilaktora Jewminowa zasadza się na indywidualnym doborze ćwiczeń, ułożeniu na profilaktorze ćwiczącej osoby pod odpowiednim kątem i współpracy z terapeutą. Łączenie pogłębionego oddechu z ćwiczeniami przybliża oczekiwany efekt.

Profilaktor jest sprężystą deską (z atestem), solidnie umocowaną do ściany. Kąt nachylenia można dowolnie wybrać. Wykonywanie ćwiczeń na profilaktorze w zwisie podpartym sprzyja rozciąganiu mięśni, stawów i kręgosłupa, a ściślej - przestrzeni międzykręgowych oraz powrotowi przemieszczonych kręgów do fizjologicznego ułożenia. W ten sposób zmniejszając tarcie krążków międzykręgowych i ucisk na poszczególne korzonki nerwowe regulujące funkcje narządów, można zmniejszyć, a nawet zlikwidować dolegliwości bólowe.

Rehabilitację na profilaktorze Jewminowa można łączyć z innymi terapiami, również z leczeniem farmakologicznym. Masaż przed ćwiczeniami przyśpiesza powrót do zdrowia.

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: Pixabay License

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
ZMMXE
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.