Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej

10 sposobów na piękne włosy - cz. 9. Baby hair. Dlaczego warto je mieć?

17 sierpnia 2019
Autor: Anna Legierska

Pielęgnacja włosów wydaje się być prosta – wystarczy dobrać odpowiednie metody. Jednak na tym nie koniec. Jeśli będziemy dbać tylko o te włosy, które już mamy, to niedobrze. Należy zdać sobie sprawę, że one prędzej czy później wypadną, dlatego konieczna jest walka o nowe i zdrowe kosmyki, czyli tak zwane baby hair.

Zwrot baby hair pochodzi z języka angielskiego. W dosłownym znaczeniu oznacza włosowe dzieci/ włosy niemowlaka, zaś w domyśle po prostu wyrastające małe włoski.

Baby hair – sposób na gęstą fryzurę

Jednym z najczęstszych problemów wśród kobiet i mężczyzn są wypadające włosy. Nie raz odbudowa strat bywa bardzo długotrwała, a czasem wręcz nieskuteczna. Są też osoby, które poddają się bez walki i po prostu akceptują daną sytuację. Takie rozwiązanie jest niewłaściwe, ponieważ walka o zdrowe i gęste włosy uda się praktycznie każdemu. Oczywiście trzeba pamiętać, że każdy organizm jest inny, dlatego efekty będą widoczne po różnym czasie terapii. Nie zmienia to jednak faktu, że posiadacze baby hair będą szczęśliwszymi ludźmi z większą objętością włosów. Dlaczego? Ponieważ nowe włosy nie wyrastają tylko na miejsce tych, które już wypadły, ale również w  miejscach, gdzie nigdy wcześniej ich nie było. Proces ten nazywa się budzeniem uśpionych mieszków włosowych. Czasem wystarczy drobna rzecz, by uruchomić etap wzrostu.

Przepis na baby hair

Sposobów na nowe włosy jest mnóstwo. Oto kilka z nich:

masaż skóry głowy – jest on podstawą, ponieważ bez niego nie da się wybudzić uśpionych mieszków. Wystarczy poświęcić codziennie pięć minut na delikatny masaż opuszkami palców

wcierki – ofert na rynku jest coraz więcej. Najlepiej zapytać farmaceuty, który pomoże nam dobrać indywidualny preparat w zależności od potrzeb

herbata z pokrzyw – ten sposób zapewne jest już znany. Regularne picie naparu również powoduje wysyp baby hair

peeling skóry głowy – kolejny z kluczowych elementów. Skóra głowy od czasu do czasu ( średnio raz na dwa tygodnie) potrzebuje mocniejszego oczyszczenia. Niestety, ale nawet mocny szampon nie zawsze da radę. Wystarczy wymieszać dwie łyżeczki drobnego cukru z szamponem i delikatnie umyć głowę. Ta czynność znakomicie otwiera mieszki włosowe.

Źródło: Portal Medycyny Naturalnej

Fot.: Pixabay License

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
ZTQBU
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Jebetfarm Sp. z o.o.
Jaworowa 24
42-603 Tarnowskie Góry
tel.:
email: kontakt@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny:
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.