Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej

50 Targi BLIŻEJ ZDROWIA BLIŻEJ NATURY

10 października 2020

W związku z licznymi zapytaniami informujemy, że

TARGI odbędą się w wyznaczonym terminie.

 

ZAPRASZAMY NA 50-te JUBILEUSZOWE TARGI BLIŻEJ ZDROWIA BLIŻEJ NATURY

10.10.2020 (sobota) od godziny 9.00 - 19.00
11.10.2020 (niedziela) od godziny 9.00 - 18.00

MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE
40-004 KATOWICE, PLAC SŁAWIKA I ANTALLA 1


Nowe miejsce:

W tym roku targi odbywają się w nowym, atrakcyjnym miejscu - Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
40-004 Katowice ul.PLAC SŁAWIKA I ANTALLA 1 (wejście główne od ul. Olimpijskiej vis a vis NOSPR)

Dla wystawców:

Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK) jest budynkiem specjalnie przygotowanym pod organizację targów, więc jest całkowicie przystosowany dla wystawców i dla Państwa komfortu. Darmowy parking duży komfortowy dostępny dla wystawców i uczestników.
Dla dużo gabarytowych samochodów do rozładunku z tyłu budynku MCK jest dostępny bezpłatny parking na 1 godzinę rozładunku za kaucją całkowicie zwrotną zgodnie z cennikiem zawartym w regulaminie (prosimy doczytać regulamin). Jest również w dodatkowej opcji parking 2 dniowy, wówczas płatny do rozładunku z tyłu budynku z bezpośrednim wjazdem do hali.

Zapraszamy wystawców do składnia zgłoszeń.

Do Państwa dyspozycji są nasi specjaliści, którzy będą służyć pomocą:
Organizator targów Medpress Sp. z o.o. : targi@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl
Informacje i przedsprzedaż biletów tel. +48 32 257 15 90
Dział handlowy: Michał Błaszczyk tel. +48 501 691 587
Prelekcje i warsztaty Katarzyna Wepa: +48 602 483 699

 

Informacja dla uczestników, zwiedzających!

Bilety ONLINE:

https://www.ticketportal.pl/event/50-targi-Blizej-zdrowia-blizej-natury

Zakup biletów on-line umożliwia ominięcie kolejki i otrzymanie opasek na stanowisku "Odbiór biletów on-line".

Prosimy również o wypełnienie obowiązkowego oświadczenia dot. covid-19, które jest niezbędne do uczestnictwa w targach. Osoby, które wydrukują oświadczenie i wypełnią w domu, ominą kolejkę do podpisu oświadczeń.
Link do oświadczenia: https://blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/uploads/docs/2020-09/1599733323-oswiadczenie-uczestnika-blizej-zdrowia-blizej-natury.pdf

 

Bilety dla uczestników:
20 zł za bilet normalny
15 zł za bilet ulgowy

Dla grup zorganizowanych powyżej 10 osób, cena biletu normalnego wynosi 16 zł, a ulgowego - 11 zł.

Bilety na targi będą do nabycia w przedsprzedaży w siedzibie organizatora Katowice ul.Al. Korfantego 2( wejście od tyłu budynku) lub w dniu targów w kasie targowej od godziny 9 rano w sobotę i od g. 9 rano w niedzielę.

Wolontariusze z grupy harcerskiej ZŁOTA SIÓDEMKA ze Sławkowa będą do dyspozycji osób starszych i niepełnosprawnych oraz będą służyć pomocą wszystkim potrzebującym.

Podczas targów zostaną przeprowadzone konkursy z nagrodami ufundowanymi przez wystawców.
Jedną z nich jest nagroda dla profesjonalistów w postaci miejsca na kursie zawodowym Zielarz Fitoterapeuta, rozpoczynającym się 26-28.03.2021. Koszt kursu to 3900 zł.

Kurs odbywa się w Warszawie - w terminie 26-28.03.2021, zjazdy w każdym miesiącu. 290 godzin kursu zawodowego, Zielarz Fitoterapeuta, kod zawodu 323012. W skład kursu wchodzą wykłady, warsztaty i zajęcia terenowe.

Nagrodę ufundowała:
Joanna Nestorowicz - Kiegiel - Dyrektor Zarządzający Instytut Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych
Instytut Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych
tel 666-828-880
instytutzielarstwa.pl

 

 

Szanowni Państwo!

Pragnę serdecznie zaprosić Państwa do udziału i prezentacji swojego dorobku firmowego , podczas Targów „Bliżej zdrowia, bliżej natury” im. red. Niny Grelli, które 10-11 października odbędą się już po raz 50 - jubileuszowy. Impreza ta to największe w Europie targi medycyny naturalnej, za każdym razem odwiedzane przez 8000-10000 osób. Z kolei liczba wystawców to ponad 200 firm, które do Katowic przyjeżdżają z całego świata. Wśród zaproszonych gości znajdą się naukowcy z Polski i z zza granicy w tym z Syberyjskiego Uniwersytetu Medycznego w Tomsku, etnografowie z Ałtaju, naukowcy z Instytutu Biolit z Tomska, lekarze i specjaliści medycyny konwencjonalnej oraz naturalnej m.in. z Polski, Niemiec, Czech, Ukrainy. Założycielką i wieloletnią dyrektor targów była red. Nina Grella, która zmarła w czerwcu 2018 roku. Od października 2018 roku impreza nosi jej imię.

Dotychczas targi odbywały się w Katowicach Miasto Ogrodów Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek, mając na uwadze duże zainteresowanie katowiczan naszą imprezą zorganizujemy 50-te Jubileuszowe Targi „Bliżej zdrowia, Bliżej natury” w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Tym razem tematem przewodnim Spotkań z Medycyną Naturalną będzie: utrzymanie zdrowia polskiej rodziny w poszanowaniu tradycji naszych przodków – „Zdrowie- Potęga siły rodu człowieka”.

W dobie rozwoju współczesnej cywilizacji jakże ważny i aktualny to temat – umacnianie pozycji rodziny i siły rodu.

Wśród wykładowców Jubileuszowych Targów znajdą się także lekarze i specjaliści medycyny konwencjonalnej oraz naturalnej, w tym: prof. Walentyna Bukowa z Rosji, prof. Zbigniew Królicki, prof. dr hab. n. med. Jerzy Stojko, dr n. med. i dominikanin ojciec Jacek Maria Norkowski, dr Ewa Kuchowicz, Janusz Zagórski a także inni – wyjątkowe osobowości z Polski i z zazagranicy.

 

dr n. chem., prof zwyczajny Walentyna Nikołajewna Burkowa, Rosja

Temat wykładu: „Adaptogeny w kompeksowej terapii chorób przewlekłych i cywilizacyjnych XXI w.”
Warsztaty: „Nowe podejście w medycynie przeciewstarzeniowej” oraz „Autorskie naukowe programy fitosanacji i fitooptymizacji w kompleksowej terapii chorób przewlekłych”.

Generalny dyrektor Instytutu Naukowo-Badawczego Biolit z Tomska, dr n. chem., profesor zwyczajny Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych i Członek Komitetu Ekspertyz Efektywności Produktów Zdrowotnych i Technologii Biomedycznej Rady Naukowej Rosyjskiej Akademii Nauk.

 

Dr hab. n. med. prof. nadzw. Anna Głowacka

Temat wykładu: „Dobre zdrowie dzięki liofilizowanym sokom z warzyw i owoców”.

Kierownik Zakładu Biologii Środowiskowej, Katedry Nauk Podstawowych i Przedklinicznych na Wydziale Wojskowo-Lekarskim w Łodzi. Prowadzi badania naukowe dotyczące zanieczyszczeń biologicznych i chemicznych występujących w środowisku.

 

Dr n. med. Hubert Czerniak

lekarz chorób wewnętrznych z ponad 20-letnim stażem w POZ. Ekspert leczenia chorób naturalnymi metodami.

 

Prof. dr hab. n. med. Jerzy Stojko

Temat wykładu: „Toksyczne relacje czyli o interakcjach i toksykologii ziół”.

Kierownik Katedry i Zakładu Toksykologii i Bioanalizy Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu SUM w Katowicach oraz jest zatrudniony w Centrum Medycyny Doświadczalnej SUM. Główne zainteresowania naukowe prof. dr. hab. n. med. Jerzego Stojki dotyczą oceny toksykologicznej działania standaryzowanych ekstraktów produktów pszczelich w aspekcie bezpieczeństwa ich stosowania.

 

Dr n. med. Ewa Kuchowicz

Temat wykładu: „Silne podstawy- zioła i dieta dla zdrowia stawów”.

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, naukowo zajmowała się toksykologią w Instytucie Medycyny Pracy w Łodzi, uczy na łódzkich uczelniach, na kierunkach: dietetyka, kosmetologia, BHP. Obecnie nauczyciel akademicki Politechniki Łódzkiej oraz Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Dietetyk, zielarz-fitoterapeuta. Uczy się od najlepszych: kurs zielarz-fitoterapeuta w Międzyborowie, kurs medycyny naturalnej w PWSZ w Krośnie, uczestnik kursu „Terapie Naturalne w PWSZ”.

 

Prof. dr hab. inż. Zbigniew Królicki

Temat wykładu: „Jak nauczyć dziecko optymizmu”.

Od 1995 roku licencjonowany międzynarodowy wykładowca Silva Mind Control, Laredo, Teksas-USA. Publicysta, autor i popularyzator metod i technik psychologii pozytywnej, rozwijających potęgę myśli, woli i sugestii; doskonalących umysł człowieka. Ma gruntowne wykształcenie trenerskie w zakresie psychologii pozytywnej - ukończone krajowe, zagraniczne kursy i szkolenia z zakresu bioterapii, ESP oraz psychoneuroimmunologii, sugestopedii i programowania neurolingwistycznego.

 

O. dr nauk med. Jacek Maria Norkowski OP.

Temat wykładu: „Co należy wiedzieć w sprawie neurologicznych kryteriów śmierci”.

Absolwent Akademii Medycznej w Poznaniu. Po ukończeniu studiów medycznych wstąpił do zakonu dominikanów. W roku 1990, na Papieskiej Akademii Teologicznej, uzyskał tytuł magistra w dziedzinie filozofii za pracę na temat teorii powstawania i rozwoju świadomości u człowieka, napisaną pod kierunkiem dr. Alfreda Gawrońskiego.

 

Mgr Inż. Stanisław Kolbusz

Temat: „Koncepcja jednego zdrowia - proste rozwiązania trudnych problemów”.

Społecznik, prezes Stowarzyszenia Ekosystem – Dziedzictwo Natury.

Przez 17 lat współtworzył i kierował Ludowym Zespołem Artystycznym PROMNI im. Zofii Solarzowej przy SGGW, pełnił również funkcję prezesa Zarządu Fundacji Kultury Wsi, dyrektora Centrum Animacji Kultury i członka Zarządu Polskiego Radia.

 

Szanowni Państwo, mamy nadzieję, że wyświadczycie nam ten zaszczyt i potwierdzicie swoje zgłoszenie do uczestnictwa w wyjątkowej imprezie w temacie utrzymania zdrowia podczas Jubileuszowych 50. Targów „Bliżej zdrowia, bliżej natury” im. red. Niny Grelli.

 

Plan wykładów i warsztatów
50 Targi Bliżej Zdrowia Bliżej Natury:

 

SOBOTA 10.10.2020r. - WYKŁADY

 

AUDYTORIUM

10:00 – 10:40 dr Ewa Kuchowicz
Silne podstawy – zioła i dieta dla zdrowia stawów.

10:45 - 11:25 Ojciec dr n. med. Jacek Maria Norkowski
Co należy wiedzieć w sprawie neurologicznych kryteriów śmierci.

11:25 - 11:55 wykład firmowy: General Hemp, mgr inż. Ewa Melania Gryt
Czy konopie są na wszystko? Jak działa układ endokanabinoidowy, czyli o co chodzi z tymi konopiami.

12:00 - 12:30 mgr  Władysław Batkiewicz
Koherencja serca i mózgu - psychoterapia na co dzień.

12:35 - 13:05 Zdzisław Oszczęda
Zwykła woda, niezwykłe właściwości

13:10 - 13:55 wykład firmowy Biolit z tłumaczeniem: prof. Zwyczajny dr n. chem. Walentyna Nikołajewna Burkowa
Adaptogeny w kompleksowej terapii chorób przewlekłych i cywilizacyjnych XXI wieku.

14:00 - 14:30 wykład firmowy: Pharmanord, mgr Klara Głaz
Dlaczego warto stosować koenzym Q10 i jak to robić z głową.

14:35 - 15:05 wykład firmowy: Michała Szebestik, Akademia Boleriozy
Bolerioza oczami pacjenta

15:10 – 15:40 wykład firmowy: dr Leszek Kwiatkowski
Problem z rozpoznaniem boleriozy

15:45 – 17:05 Panel ekspertów Centrum Medycyny Naturalnej i Psychoterapii z Katowic
Czym są i jak ważne w utrzymaniu zdrowia są zintegrowane terapie”.

Wprowadzenie – koncert dźwięków mis tybetańskich, dzwonów i gongu.

Anna Szteliga – biotronik, masażysta, naturoterapeuta, masaż dźwiękiem mis tybetańskich, dzwonów i gongu, specjalista metody Jewminowa.

Oleksander Gorbatiuk – terapeuta manualny, chiropraktyk, specjalista terapii Su-Jok oraz metody Jewminowa.

Natalia Slipińska-Sowicka – psycholog i psychoterapeuta.

Bogusław Waśkiewicz – terapeuta indywidualny, konsultacje i doradztwo osobiste i związkowe, pomoc w problemach zdrowotnych iemocjonalnych, mikrokinezyterapeuta, biomasaż.

Grzegorz Szewczyk – bioenergoterapeuta.

Beata Paterska - tearpeuta, life coach, doradca życiowy.

Ewa Ślęzak - zielarz, fitoterapeuta, chirolog.

Tomasz Niemczyk - trener personalny, life coach (tłumaczenie ścieżki życia, opierając się na wiedzy o czakrach, medycyny chińskiej, kinezjologii, anatomii i psychologii).

Dorota Pachnik - bioenergoterapeuta, kręgarz, chiropraktyk, zielarz, fitoterapeuta.

Elżbieta Kłobus i Zofia Wieczorek - specjalistki z dziedziny astrologii.

Adam Krzoska - psycholog, biotronik, instruktor japońskich technik pracy z ciałem i świadomością (pokaz zabiegu zestrojenia organizmu poprzez przywrócenie prawidłowych wibracji - z użyciem wibracji głosu).

17:00 - 17:35 Natalia Slipińska-Sowicka
Jak rozwinąć zdolności nadprzyrodzone i korzystać z nich praktyce?

17:35 - 18:05 Prezentacja współgospodarza wydarzenia Miasta Katowice

18:05 - 18:35 Rinaldo Betkiewicz
Zabiegi pijawką lekarską i rewitalizatorem komórkowym w terapii bólu kręgosłupa

18:35 – 18:45 Konkurs wiedzy o Mieście Katowice, losowanie nagród.

18:45 – 19:05 Grzegorz Szewczyk
Seans bioenergoterapeutyczny dla wszystkich.

 

 

SOBOTA 10.10.2020 r. - WARSZTATY

 

SALA nr 1

10:00 – 12:00 Tomasz Niemczyk
Tarczyca – nadczynność i niedoczynność – jak zmienić negatywny program, który do niej doprowadza? (cena - 150 zł)

13:55 – 16:40 Prof. Walentyna Nikołajewna Burkowa
Zastosowanie adaptogenów w profilaktyce zdrowotnej w kompleksowej terapii stanów zapalnych (cena 250 zł)

16:40 – 18:40 mgr inż Bartłomiej Byczkiewicz
Klasyczne mieszanki ziołowe – terapie skuteczne, proste i tanie. (100 zł)

 

SALA nr 2

10:30 – 13:20 Marzena Wojtkowiak
Zrób sam ekskluzywne żywe kremy o działaniu leczniczym. (250 zł)

13:30 - 16:30 Ewa Gryt
Jakie mało znane czynniki znacząco obniżają samoczynne procesy zdrowienia i co z tym wspólnego mają konopie? BIOHAKING i jak praktycznie go zastosować. (100 zł)

 

 

NIEDZIELA 11.10.2020r. - WYKŁADY

 

AUDYTORIUM

10:00 - 10:30 dyplomowany fitoterapeuta Magdalena Mildner
Fermentacja octowa - teoria i praktyka.

10:35 - 11:05 lek. med. Jan Sierocki
Dobre zdrowie dzięki liofilizowanym sokom z warzyw i owoców.

11:10 - 11:40 Andrzej Kawka
Choroby przewlekłe – jak powrócić do zdrowia

11:45 – 12:35 dr Hubert Czerniak
RZS i choroby zwyrodnieniowe stawów.

12:40 - 13:20 Arkadiusz Trześniowski
Zdrowie w dźwiękach

13:25 - 14:00 wykład firmowy Centrum Profilaktyki i Zdrowego Stylu Życia Tadeusz Miszczak
Organizm, genialny lekarz – homeostaza

14:00 - 14:30 wykład firmowy Energetix Andrzej Kwiatkowski
Wpływ pola magnetycznego i strukturyzowanej wody na zdrowie i życie, zwłaszcza dzieci w dobie elektrosmogu i 5G.

14:35 - 15:05 wykład firmowy Zeolit – Bogdan Siuta
Jelito cienkie - odzyskaj pierwotną witalność.

15:10 - 15:40 wykład firmowy Max Hemp – Dorota Gudaniec
Zastosowanie fitokanabinoidów w profilaktyce zdrowotnej i w procesach ozdrowieńczych przy już istniejących schorzeniach.

15:45 - 16:15 Władysław Batkiewicz
Koherencja serca i mózgu - psychoterapia na co dzień.

16:20 - 16:50 mgr Joanna Nestorowicz-Kiegiel
Powrót do korzeni – zielarstwo jako prekursor współczesnej farmacji.

16:55 – 17:25 Wykład firmowy
Tytuł wykładu firmowego.

17:30 - 18:00 koncert muzykoterapii w wykonaniu tria naturoterapeutów
Arkadiusz Trześniowski z zespołem.

18:05 – 18:15 losowanie nagród, uroczyste zakończenie jubileuszowych targów

 


NIEDZIELA 11.10.2020r. - WARSZTATY

 

SALA nr 1

10:00 - 12:30 mgr Natalia Dąbrowska
„Słodzutkie i zdrowe” - Słodycze bez cukru, glutenu i nabiału - za to z jadalnymi kwiatami. (200 zł)

 

SALA nr 2

13:30 - 16:30 Dorota Pachnik
Dziedziczenie programów rodowych. (150 zł)

 

 

Nagroda "Drzewko zycia"

Nagroda

Zapraszamy również wystawców do zgłoszenia swoich produktów do konkursu na „Drzewko Życia”. Nagrody „Drzewko Życia” to nieodłączny element każdej edycji targów „Bliżej zdrowia, bliżej natury”. Są uhonorowaniem dorobku Państwa firmy za najlepszy produkt w danej dziedzinie. W tym roku wiążą się też z wyjątkowym prestiżem ponieważ to 50. Jubileuszowe „Drzewka Życia”.

Laureaci tej nagrody zostaną ogłoszeni w dniu 10.10.2020 (sobota) podczas uroczystego przyjęcia z okazji 50 Jubileuszu Targów oraz wymienieni w mediach, które objęły patronatem targi. Komisja weryfikacyjna oceniającej zgłoszone produkty to wysokiej klasy specjaliści branżowi w składzie:

  • prof. dr hab. n. med. Anna Głowacka z Uniwersytetu Medycznego z Łodzi,
  • mgr Joanna Nestorowicz - Kiegiel, Dyrektor Naczelny Instytutu Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych s.c.,
  • mgr Janusz Helbin doradca do spraw bezpieczeństwa żywienia i żywności,
  • mgr Halina Jurkowska Red. Naczelna czasopisma „Szaman” i organizator targów Bliżej zdrowia bliżej natury.

Zgłoszenia należy nadsyłać do 4 października na adres e-mail: medpress@poczta.fm. Istnieje również możliwość zgłoszenia w 1 dniu targów (tj. 10 października 2020) do godz. 12:00 w Biurze Targów.

Zgłoszenie produktu do nagrody odbywa się drogą prawidłowego doręczenia wypełnionej karty zgłoszeniowej do nagrody wraz z produktem w ilości 1szt. (jeśli jest on osiągalny w formie fizycznej), oraz opłacenie zgłoszenia produktu do nagrody w kwocie 100zł. Opłatę prosimy kierować na konto organizatora targów.

Formularz zgłoszeniowy do nagrody "DRZEWKO ŻYCIA"

 

Do Państwa dyspozycji są nasi specjaliści, którzy będą służyć pomocą:
Organizator targów Medpress Sp. z o.o. : targi@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl
Informacje i przedsprzedaż biletów tel. +48 32 257 15 90
Dział handlowy: Michał Błaszczyk tel. +48 501 691 587
Prelekcje i warsztaty Katarzyna Wepa: +48 602 483 699

Ostateczny termin składania zgłoszeń wystawców na targi mija 3 marca 2020.

do pobrania dla wystawców:

 

Bliżej Zdrowia Bliżej Natury - targi 2020

 

Fot.: Arkadiusz Ławrywianiec

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
TEIFR
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.